Да сключа ли брак или не?

  • 6 893
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
  bouquet....не го приемай лично,просто майчето трябва да е спокойно....От друга страна разбирам и това което казваш...така че "въпрос на личен избор"...Благодаря ти за пожеланието и добрите чувства... Peace

# 16
  • Мнения: 36
 Wink напълно съм съгласна

# 17
  • Мнения: 36
Много Ви благодаря за мненията-след консултация отново решихме да си припознае детето сега, а след няколко месеца да си се подпишем на спокойно-иначе болничният ми 45 дни преди термина ще бъде на едно лице,после след брак имало около 30 тина дни срок за смяна на л карта и ако бебо се роди в този период,което е много вероятно ставало "мазало" в документно отношение,защото си в "процедура", а това е любим момент за "разкатаване" от счетоводна гледна точка

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Не си длъжна да си сменяш документите след сключване на брак. Изобщо не виждам причина за това...  newsm78 Аз лично не съм го правила - нямам и намерение, докато не им изтече срока, де.
Документи се сменят при изтичане на срок на валидност, загуба, унищожаване, смяна на постоянен адрес или смяна на име. Само в зелените паспорти имаше поле за женен / омъжена, но там пък ставаше с печат, не със смяна.

Ако бащата припознае детето и живеете в едно домакинство така или иначе ще трябва да даваш навсякъде, където е нужно, справка и за неговите доходи.

Ако той няма ТД, няма и официални доходи - с брак или не.

# 19
  • Мнения: 123
Като сключиш брак, получаваш нова фамилия, което е абсолютно равностойно на ново име, което изисква от своя страна да си подадерш документи за нова л.к.......Така че не ходете с неизправни лични документи:) Whistling Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5
то да ти кажа общо взето е добре но да си от областен град,защото много те размотават те ти искат копие от гражданският брак което да е заверено от нотариус после при смяна на адреса също заявление от общината за постоянен адрес на което искат също копие което да бъде заверено от нотариус пък и ако лицето не е от областен град смяната на лична карта става за срок от 1м и мен мн ме размотаваха

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Като сключиш брак, получаваш нова фамилия, което е абсолютно равностойно на ново име, което изисква от своя страна да си подадерш документи за нова л.к.......Така че не ходете с неизправни лични документи:) Whistling Simple Smile

Не винаги след сключване на граждански брак жената променя фамилното си име. Доста жени не го правят, причините са различни.

# 22
  • Мнения: 117
Наистина не е необходимо да се сменя фамилията след брака.
Преди той да бъде сключен се попълват декларации в които се отговаря ясно и категорично каква фамилия ще носи съпругата и каква съпруга.
После в самият акт за граждански брак е записано кой какви имена ще носи.
Ако името се промени, трябва нова лична карта.
По темата мисля, че НОИ прави известни спънки ако не се съгласуват промените, че лицето с две различни фамилии и едно и също ЕГН е наистина едно и също лице, а според мен тази гимнастика не е необходима.
Успех и късмет.

# 23
  • Мнения: 99
Не си длъжна да си сменяш документите след сключване на брак. Изобщо не виждам причина за това...  newsm78 Аз лично не съм го правила - нямам и намерение, докато не им изтече срока, де.

Да, и аз съм така и сега ми казаха че ще плащам глоба че не съм ги сменила...не знам newsm78

# 24
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Всичко е въпрос на лична преценка.Таткото припознава детето и няма никакъв проблем.Леко раждане и здраво бебче! Peace

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Имаш и друг вариант, да сключиш брак,но да останеш със собствената си фамилия. Тогава няма да ти се налага да си сменяш документите.

# 26
  • Мнения: 36
Искам само да кажа, че всичко е толкова тъпо измислено в тая държава, че човек каквото и да направи или да не направи, винаги ще има неточности и все нещо, някъде, някой ще пропусне да свърши.
Моят съвет е да си мислиш сега само за най-прекрасното нещо, което ще ти се случи, като се поотгледате малко подписвайте.

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте!
Притеснявам се понеже с мъжът ми нямаме брак,немислим и да сключваме.А аз по лична карта се водя в родния ми град,а живеем в друг.Предстоими да раждам октомври и несъм наясно с тези закони,документи и тн  newsm78.Трябвали да си сменям л.к. с настоящия ми адрес преди да родя?Прочетох тук че се ходи при нотариус когато се припознава детето....такали е и каква е процедурата Rolling Eyes
Ох изобщо не съм наясно каво трябва да направя относно документи преди раждането........... newsm78 newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 3 675
Ние сме женени 4 години вече и пред нас не стои такъв проблем.Единствено това, че аз съм взела неговата фамилия, а по лична карта още съм със старата, все не ми остава време да я сменя тази лична карта, но ще трябва това лято да го направя.Дано само да не ми сложат една солена глоба.И аз като другите не съм я сменила, защото чакам да ми изтече срока.

# 29
  • Мнения: 160
По-скоро е лична преценка. Не се води от закони, помощи и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт