Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!

  • 68 501
  • 858
  •   1
Отговори
# 825
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Прясно, прясно:
отивам онзи ден на консултация -мериха ни, прегледаха ни и след въпроса" Захрани ли вече" и мойто "Не. След като навърши 6 месеца" следва
" Искам да те предупредя за анемията и недоимъците на вещества и витамини  които са вследствие на късното захранване и понеже си прецедент в мойта практика искам да подпишеш  "декларация" че кърмиш по собствено желание" Mr. Green
Е подписах гордо, гордо следният текст:
По изричното настояване  на майката детето ще е само на кърма до навършване на 6м
E това не е истина просто #Shocked Пази си го за поколенията Laughing

# 826
  • Мнения: 3 161
Pile, уважавам твоя доктор - не те е натискал да захраниш, само е искал да поемеш сама отговорност!  Wink

# 827
  • Мнения: 374
Цитат
Pile, уважавам твоя доктор - не те е натискал да захраниш, само е искал да поемеш сама отговорност! 
Затова останах при него, нищо че е за ранното захранване. Но както казах ми е съсед - живее над нас и може би затова е това отношение - както сам каза "прецедент" съм Mr. Green

Цитат
Pile взе ли екземпляр и за теб? това е като виц направо!!!
Аааа всичко е документирано в картона на Калоянчето Laughing

# 828
  • Мнения: 1 735
Опитах се да си сменя педито преди края на юни ,но у нащо град няма свестни.
При последната която пробвах имаше и една зловеща сестра.
Влизам аз и започвам да разказвам как сме ,що сме: захранване на 8-мия месец , без вода ,изключителното кърмене и т.н. Задава ми се въпрос от докторицата: " Защо ни разказваш тези неща ,ние какво можем да направим?"
Обяснявам ,че си търся педиатър ,подкрепящ тази система ,новата система за България ,обяснявам за СЗО и т.н.
Сестрата вече явно не издържа (през цялото време ме гледа ,сякаш съм й настъпала носа)и се изцепва: "Това е направо абсурд! Как може без вода ,ами как само на кърма?!" Обяснявам как ,като споменавам за намерението си да кърмя колкото се може повече 2,3,4 год.
Сестрата: "Ааа,не може! След 1-вата година няма смисъл."
Аз(иронично): "Защо?"
Тя(раздраснена): "Е как защо ,защото след 1-вата година детето минава на обща храна"
Аз (озадачена)  : "Защо???"
Тя:" Ооооо ,не мога да водя повече този разговор!!!" - при което надигна немалкия си задник ,отвори вратата и я тръшна след себе си.
А ,щях да забравя , малко преди това тя ме пита къде съм чела всички тези "небивалици" ,обясних й ,че ако иска можем да включим компа на бюрото й ,и да прочетем заедно както Националния план ,така и препоръките на СЗО.  Естествено ,отговори ми ,че не иска да чете. Какво друго може да ми отвърне една средностатистическа куха лейка. Grinning

# 829
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Изцепките стават вече на все по-високо ниво Mr. Green
Кръгла маса за правата на пациента. Обсъжда се, забележете моля ви се законопроект, който вече е внесен в Народното събрание за разглеждане!??, но е подложен постфактум за дискусия сред обществеността. В целия законопроект име една единствена точица, касаеща правата на родилката, ако можем да я наречем пациент, разбира се. Но да приемем условно, че е пациент.
Цитирам:
"чл.9 точка 4
Раждащата жена има право да посочи за свой придружител пълнолетно лице, което да бъде с нея по врема на предродовия период и на самото раждане, както и на това да бъде в една стая с новороденото си дете след раждането, освен ако това не се изключва от здравословното състояние на майката и новороденото."
Чудесно само по себе си. Аз решавам, че тук е момента да се добави, че има право и да накърми детето си в първите минути след раждането. Съвсем резонно ми се вижда, щом може да завлече мъжа си или друга рода докато ражда и може да бъде с бебето си, като естествено продължение един вид идва кърменето. И става една подсмихваща се леля и изцепва" Защо? Това е невъзможно защото си има  технологично време когато трябва да се накърми бебето след раждането и самата процедура след раждането не позволява"
хахахаха hahaha Joy hahaha Joy
Отбелязвам, че това е лекар, и един от писалите законопроекта?!?!
Отговорих и че то си има световно приета практика. Само не я накарах да се образова, но не исках да съм груба.

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 00:17 от yosarian

# 830
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
... защото си има  технологично време когато трябва да се накърми бебето след раждането и самата процедура след раждането не позволява"

Технологично време  Shocked Shocked Shocked

Чувала бях за технологично време за втасване на хляба, технологично време за закаляване на стомана, но технологично време за кърмене... Еййй, човек се учи докато е жив  hahaha

# 831
  • Мнения: 2 467
Цитат
...но не исках да съм груба.
То явно грубости трябват вече... за технолозите  Wink


Днес една мама "Пък да знате в София най-новата мода сок и пюрета след 6-я месец!"
Айде модернитеее   Mr. Green

# 832
  • Мнения: 593
Аз искам да номинирам свекърва си  #2gunfire , която каза, че бебето ми хванало стомашно-чревна инфекция от кърмата ми. Защото оня ден (преди 1 седмица) когато навън било 40 градуса, на село като издояли кравите и млякото им веднага се пресичало в кофите. И моето мляко така се пресякло в стомаха на детето и то се разболяло от вирусна инфекция. А на половината град децата, дето са в детско отделение със същата болест, сигурно пак аз съм ги разболяла с моята кърма.
Лекуващият лекар на дъщеря ми каза, че за стомашните инфекции кърмата е най-доброто лекарство, а моето monster-in-law: "не, тя така по-зле става, защото това е домашно прясно мляко и при разстройство не трябва да се дава прясно мляко".
Ех... приятели, изобщо не ми е смешно!  #Cussing out
Надявам се след години да се смея като си спомням тази случка. Хайде, със здраве!  Heart Eyes

# 833
  • Мнения: 3 760
cybercat, много, много ти съчуствам!!!  Hug
Боя се обаче, че ме размя  Laughing Особено с monster-in-law  Joy

# 834
  • Мнения: 593
Разговор с мед-сестра 4 дена след раждането:
-Аууу с тез запушените канали детето нищо не яде Shocked, гладно го държиш!
-Ама как така нали му виждам устата пълна?! Shocked Shocked
Стиска ме отново за кой ли път, та 4ак свитки ми излизат пред о4ите и следва коментар:
-А не, тя кърма няма как да излезе, тва дет те4е е вода!!!

Само дет не ми стана ясно таз вода как и откъде е минала,4е да поте4е! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Мирка, смяла съм се със сълзи!!!  Joy Joy Joy Joy Joy
Боже, какви по-откачени хора имало, аз тука съм седнала да се притеснявам за едно "пресечено мляко" и "вредно мляко". Е, на тебе са ти видели да ти тече вода от гърдите, а на мен свекървата ми каза, че млякото ми е много мазно, защото "кравата като пресъхва става 5 пъти по-мазна, козата като пресъхва става 10 пъти по-мазна... жена и коза е едно и също".
Е, аз се надявам, че още не съм започнала да пресъхвам.
А сега искам да ви питам сериозно... защото чух от три места, че дете с разстройство не трябва да суче, защото млякото е мазно и вреди на стомаха?  newsm78 Има логика... но все пак не вярвам, че майчиният организъм може да произведе нещо, което е вредно за бебето. Нали си има там разните му антитела и т.н.

# 835
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз искам да номинирам свекърва си  #2gunfire , която каза, че бебето ми хванало стомашно-чревна инфекция от кърмата ми. Защото оня ден (преди 1 седмица) когато навън било 40 градуса, на село като издояли кравите и млякото им веднага се пресичало в кофите. И моето мляко така се пресякло в стомаха на детето и то се разболяло от вирусна инфекция. А на половината град децата, дето са в детско отделение със същата болест, сигурно пак аз съм ги разболяла с моята кърма.

Пак добре, че не ти е казала, че млякото ти се е пресякло направо в гърдите... Че иначе щеше да каже, че цялата си вкисната и почти си за изхвърляне... Вече не ставаш...
Що се отнася до кърменето и разстройството на бебето... Няма по-лека и по-лесно усвоима храна от майчиното мляко... Каквото и друго да дадеш, все ще е в тежест на стомахчето и червата...



А ето и още една номинация... Току що публикувано мнение в една тема от форум "Кърмене и захранване на бебета...

Цитат
"Кърмиш направо от гърдата или се изтискваш?(Ако кърмиш от гърдата не можеш да знаеш колко су4е)а ако му даваш със шишенце виж дали ти е хранителна кърмата.И при мен беше така моя много ядеше пък не натдаваше и излезе 4е не ми е хранителна кърмата.Като минахме на НАН вси4ко се оправи и запо4нахме да ка4ваме по килограм и половина на месец."

Номинация, номинация, номинация...!!!

# 836
  • Мнения: 3 447
Може би съм пристрастна, но май голяма част от абсурдните реплики идват от " monsters-in-law". Поне аз периодично се включвам с бисери от този неизчерпаем източник  Crazy Ето и последното: тая сутрин с лек ужас в гласа ме попита кърмя ли още и заяви, че веднага трябва да отбивам, за да яде детето "човешка храна" (вероятно е имала предвид, че кърмата е "божествена храна"  Mr. Green). Възразих, че кърменето хич не му пречи 4 пъти дневно да яде и "човешка храна". Тя обаче продължи настъпателно да ми обяснява, че трябва да му давам луканка, защото детето на съседите откак почнало да яде луканка, така хубаво се охранило и такива бузки направило, чудни  Crazy

# 837
  • Мнения: 3 926
Тя обаче продължи настъпателно да ми обяснява, че трябва да му давам луканка, защото детето на съседите откак почнало да яде луканка, така хубаво се охранило и такива бузки направило, чудни  Crazy
Вземи да й обясниш, че ако бузи ставаха от луканка, прасетата щяха да са канибали Laughing Щото тях не ги тъпчат с луканка, за да се гоят hahaha

# 838
  • Мнения: 3 447
Тя обаче продължи настъпателно да ми обяснява, че трябва да му давам луканка, защото детето на съседите откак почнало да яде луканка, така хубаво се охранило и такива бузки направило, чудни  Crazy
Вземи да й обясниш, че ако бузи ставаха от луканка, прасетата щяха да са канибали Laughing Щото тях не ги тъпчат с луканка, за да се гоят hahaha
Сакън, току-виж й хрумнало, че трябва да храня детето с помия, за да се охрани Mr. Green

# 839
  • Мнения: 3 591

Сакън, току-виж й хрумнало, че трябва да храня детето с помия, за да се охрани Mr. Green

А пък за да не боледува му пускай на детето в гърлото по 2 зърна черен пипер дневно - така дават бабите на село на пуйчетата, че били болнави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт