СЕДМОКЛАСНИЦИ - кандидатстване, документи, правила

  • 21 282
  • 368
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 475
Пропуснах благодарности за страницата с резултати от
състезанието по химия- имаме 5.50.
Звучи внушително, но не е чак толкова

# 91
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
mymomgot питала съм - вече нямат проблем с немския. И ние за немската паралелка с математика ще кандидатстваме.

# 92
  • София
  • Мнения: 4 867
И аз благодаря за резултатите по химия! Виктория има 5.30, а няма никакво желание да се занимава с химия, ходи на състезанията ей така за разнообразие.
Казах й да се хваща и да чете какво трябва да се направи за изпитите и да ме информира за нещата, които очаква от мен. Днес щяла да прочете всичко. А за училището по изящни изкуства информация няма. Обади им се тази сутрин по телефона и й казаха да отиде на място да провери какво е изнесено по таблата, защото в канцеларията не можели нищо да й кажат.

# 93
  • Мнения: 475
(х) Dorothy,
и на нас математиката ни е по -присърце от химията, но не е лошо да се пробва.
А като цяло какви са ти впечатленията /ако са от първа ръка по- добре/ за НПМГ.
Интересувала ли си се за преподавателите,  както по специалните така и по немски?
А между другото 8 клас е с интензивна езикова подготовка, нали?

# 94
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И аз да се похваля с резултатите по химия 5.72. Дъщеря ми също няма особен интерес, ходи само, защото не учиха този ден.

# 95
  • Мнения: 324
Хора, знам че има специален форум за частните гимназии, но на мен нещо ни ми харесва особено. Моля, ако някой тук има виждане за някоя частна езикова гимназия да сподели.

# 96
  • Мнения: 2 829
аз преди кризата Joy си бях набелязала "ЕВРостандарт"

Частна езикова гимназия В Златарски също я хвалят
но ,лични впечатления или на близки нямам

# 97
  • България
  • Мнения: 2 164
  
Хора, знам че има специален форум за частните гимназии, но на мен нещо ни ми харесва особено. Моля, ако някой тук има виждане за някоя частна езикова гимназия да сподели.
В последната тема за ЧУ имаше много негативни отзиви за "Васил Златарски. Нищо друго не съм чувала.  newsm78...... но не се и интересувам.....

# 98
  • Мнения: 324
 
Хора, знам че има специален форум за частните гимназии, но на мен нещо ни ми харесва особено. Моля, ако някой тук има виждане за някоя частна езикова гимназия да сподели.
В последната тема за ЧУ имаше много негативни отзиви за "Васил Златарски. Нищо друго не съм чувала.  newsm78...... но не се и интересувам.....
аз преди кризата Joy си бях набелязала "ЕВРостандарт"

Частна езикова гимназия В Златарски също я хвалят
но ,лични впечатления или на близки нямам

За Златарски се наслушах - повечето лоши неща. И от една позната чух, че миналата година Директорката я е въртяла маса време, без конкретен отговор. Софи, аз просто въобще не съм сигурна в това, което ще направи Любо. Това е супер резервен план.

# 99
  • Мнения: 3 740
Брей, голямо писане сте му хвърлили, няма изчитане.

Благодаря за списъка на гнездата!  bouquet Аз вероятно ще подавам в 112-то, че ми е близо до работата. Янита, ако искаш, мога да движа паралелно документите и плащанията на Камен и Виктория. Тъй и тъй ще го правя за него, нищо не ми струва да подавам и за нея.

туменибойс Simple Smile, не би трябвало да имате проблем с влизането в ДГ, ловят ви предимствата.

За НПМГ имам преки впечатления и личен опит. Харесвам го, въпреки че не е идеалното училище (то кое ли е идеалното). Положителните страни , които виждам са: мотивирани преподаватели (повечето), добри специалисти, които си харесват работата, хора със самоуважение и липса на комплекси, които да избиват за сметка на децата; високи изисквания - бележки не се пишат по милост; добронамереност по отношение на учениците - когато има проблем, се опитват да го решат в полза на детето (не че въобще никого не изключват, но това е наистина крайна мярка); голям процент мотивирани деца; само гимназия е, т.е. не се мешат с малките и се работи само по проблемите на големите; научават се учат; научават се да мислят критично; относително добра дисциплина. Отрицателните страни според мен са: прекалено много ученици (май бяха по 8 паралелки във випуск); недостатъчна езикова подготовка (в сравнение с езиковите гимназии); някои неуспешно подбрани преподаватели (за щастие не по специалните предмети) ... newsm78... май не се сещам друго.
Колкото до баловете - обикновено най-висок е балът на паралелките с биология, те се запълват почти още на първо класиране, физиката е с най-нисък бал, понякога се стига и до 3-то-4-то класиране. Но като цяло децата са с добра мотивация. Не че няма и калпазани, но не са те тези, които задават тона.
Най-големият ми син току-що завърши паралелка с биология в НПМГ. На изпитите в НБУ изкара 98% без абсолютно никаква подготовка - изцяло на знанията си от училище. Вчера му излезе резултатът по история в СУ - 5.25 - но за там се беше готвил. Не иска да продължава с биология и химия и, както се вижда, профилирането в гимназията не му е попречило да си избере нещо друго.
Средният ми син сега е в 11 клас - пак в НПМГ и пак с биология. Убеден е, че това училище е "най-якото". Simple Smile Не се напряга кой знае колко да учи, но когато трябва да го изпитват или да се готви за контролно, си сяда сериозно на д-то. Лошото е, че и той не знае с какво ще продължи. Но въпреки това съм доволна, че и двамата получиха много сериозна подготовка по природните науки (включително със ЗИП-ове в СУ) - това оформя мирогледа.
Аз лично пак бих избрала това училище за тях. Без гаранция, че това е добър избор за ВСЯКО дете.

# 100
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Хора, знам че има специален форум за частните гимназии, но на мен нещо ни ми харесва особено. Моля, ако някой тук има виждане за някоя частна езикова гимназия да сподели.

Аз чух много добри отзиви за Ерих Кестнер (ние сме немско-насочени). Имам я предвид, като за краен случай. Не ми харесва това, че е в Люлин, а и не съм се интересувала от таксите - надявам се да не ми се наложи...  Tired

# 101
  • Мнения: 324
Хора, знам че има специален форум за частните гимназии, но на мен нещо ни ми харесва особено. Моля, ако някой тук има виждане за някоя частна езикова гимназия да сподели.

Аз чух много добри отзиви за Ерих Кестнер (ние сме немско-насочени). Имам я предвид, като за краен случай. Не ми харесва това, че е в Люлин, а и не съм се интересувала от таксите - надявам се да не ми се наложи...  Tired

И аз се надявам да не ни се налага, но по принцип ни интересува гимназия с английски език.

# 102
  • Мнения: 18
И ние си имаме резервен вариант - гимназията на Образователни технилогии. Едно на ръка, че ни е близко, друго - че сме доволни от школата. И цената е много прилична. Иначе шемета само се чуди как да стигне до игрището и да избяга от БЕЛ-а и математиката Позната картинка  Hug

# 103
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Хайде и аз да се запиша.
Може да ви се стори смешно,но нито едно "гнездо" не ми е удобно.Чувствам се дискриминирана. Crossing Arms Живеем в Св.Троица.
Нашето желание за сега е 1 АЕГ.

# 104
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  но нито едно "гнездо" не ми е удобно.Чувствам се дискриминирана. Crossing Arms  

И аз писах по-назад същото. Ние се уговаряме няколко майки да отидам да подадем заедно.

Общи условия

Активация на акаунт