Twilight/Здрач- сагата- тема 12

  • 17 526
  • 414
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Гласувах с първа опция, но като цяло смятам, че ако можеше да й прочете мислите, тя с нищо нямаше да му привлече вниманието.
Щеше да е просто поредното симпатично момиче, което го харесва....
Смятам, че това е основната причина тя да го заинтригува и да се опита да я опознае, и да влюби в последствие в нея  Peace

Абе и аз така смятах.. но Танзен каза нещо интересно в предишната тема- за това, че миризмата й (пеещата й кръв) го привлича силно, не само това дали може да й чете мислите или не... почвам да се замислям, че може би това негово анималистично привличане към нея (като еквивалент на нейното физическо привличане към него) може би биха били достатъчни за връзката им- защото, както спорихме преди дали Бела е привлечена към него заради хищническите му атрибути или това е любов, така може и за Едуард да се каже, че привлекателността на Бела за него като жертва е само началото на любовта му към нея.... как да го обясня- че първичното им привличане взаимно един към друг (поради различни причини) прераства в емоционално привличане

# 16
  • Благоевград
  • Мнения: 24
Гласувах с да, защото, ако - хипотетично, разбира се - той можеше да я чува, би се повлиял...
Все пак, важен момент за него да се увлече по Бела беше спойлер Midnight Sun - когато я чу да споменава името му на сън, т.е. той все пак се влияе от нейните настроения и чувства и то не малко... Натам залитам аз  Grinning

# 17
  • Мнения: 2 590
Запис, а после ще гласувам.

# 18
  • Мнения: 959
Привет в новата тема!  Simple Smile   bouquet

Гласувах с първа опция, макар да не съм убедена, че така щеше да се случи, ако той можеше да и чува мислите...  Rolling Eyes Но, клоня повече към този отговор...  Crazy

# 19
  • Мнения: 21

Привет (и ако не си писала преди- Добре дошла..)
"Среднощно слънце" го обсъждаме свободно, няма нужда от предупреждение за спойлер, но благодаря, че си предпазлива  Peace

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 24

Привет (и ако не си писала преди- Добре дошла..)
"Среднощно слънце" го обсъждаме свободно, няма нужда от предупреждение за спойлер, но благодаря, че си предпазлива  Peace

писах аз преди няколко теми за кратко, сега в последната няколко пъти - но вярно предпочетох да съм по-предпазлива, че не си спомнях за слънцето, а и срам - не се върнах да прочета правилата - But better safe than sorry, right?
Мерси - за добре дошла-то  Grinning

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Гласувах и аз с първа опция,мисля си,че щеше да постъпи по друг начин ако и чуваше мислите.

# 22
  • София
  • Мнения: 843
Гласувах с не. И да беше прочел мислите и в този момент едва ли щеше да си промени мнението. В крайна сметка е отишъл с идеята, че раздялата и разговора няма да е лесен. Ако можеше да вижда бъдещето тогава едва ли би взел такова решение, но за чуването на мислите няма как да повлияе.

# 23
  • София
  • Мнения: 63
Аз гласувах с първата опция, но ако се замисля повече май няма да е точно така. Защото Едуард реши да я напусне твърдо, без значение тя какво би чувствала или мислила. Пък и по това време тя май не мислеше много за болката, просто седеше и слушаше. Надали това би го спряло....
Аз така и не мога съвсем ясно да си обясня защо се случи всичкото това привличане между Бела и Едуард, дали заради миризмата й, дали заради това, че не може да се четат мислите й, или заради нещо друго.
Сякаш във филма нещата се случиха без конкретна причина, но дали пък първата и най-важна причина те да почнат да се обичат така силно не беше факта, че Едуард я спаси от смачкване под вана? Дали точно този силен момент, описан така детайлно в книгата и показан така срелищно във филма не е първопричината те да се вгледат един в друг и по този начин да се открият.  newsm78
Аз смятам, че да. Защото, ако не се беше случил този инцидент, действието с влюбването щеше да се проточи...
Не сте ли съгласни?

# 24
  • Мнения: 301
И аз съм за първата опция. Причината - мисля, че Едуард се увлече по Бела не само, защото кръвта й е по-специална за него или защото му мирише по специално, а по-скоро  (романтичка-фантазьорка съм  Mr. Green) това просто му даде повод да я забележи. Мисля, че когато се влюбваш винаги виждаш в обекта на желанията си нещо по-специално, нещо, което само той има, колкото и да е имагинерно това. Когато видях за първи път настоящия ми съпруг вярвах, че никой няма по-зелени очи от неговите, най-хипнотизиращия поглед ..  Crazy Е, доста години по-късно видях и едни други такива очи, обаче някак си тези на моя мъж са по-различни - казват нещо специално и само за мен.  Crazy
С други думи - невъзможността да й чете мислите само го обърква по отношение на нейните реакции. За мен ако можеше да чуе мислите й не би си тръгнал.  

# 25
  • Мнения: 21
.....дали пък първата и най-важна причина те да почнат да се обичат така силно не беше факта, че Едуард я спаси от смачкване под вана? Дали точно този силен момент, описан така детайлно в книгата и показан така срелищно във филма не е първопричината те да се вгледат един в друг и по този начин да се открият.  newsm78
Аз смятам, че да. Защото, ако не се беше случил този инцидент, действието с влюбването щеше да се проточи...
Не сте ли съгласни?

Спасяването й му поднесе първата възможност да я докосне физически- и той в Среднощно слънце се присещаше за това как е усещал тялото й до себе си... както и по книгата, той се притесни да не би сам да я е наранил при спасяването, което му донесе и първата вълна на паника/притеснение от действията си (дотогава бяха само мисли как може да я убие)...и в болницата не можеше да си обясни защо хвърчи по коридорите тя като охка от болка, или защо завижда на Карлайл, че може да я докосва при лекарския преглед.... Така че-да, спасяването е катализатор на сближаването им и на неговото осъзнаване, че нещо става с него, че тялото му реагира отделно от ума, че се вълнува за друг освен семейството си...
Но от друга страна, за да се стигне до случката с минивана, трябваше първо Едуард да обърне внимание на Бела и това, какво ще й се случи (във визията на Алис секунди преди катастрофата) да го засяга по някакъв начин...т.е. той я беше "забелязал" преди това, не му беше безразлична... мисля, че омразата му към нея (защото събужда чудовището в него), заменена от съжалението (че това дете не заслужава смърт или омразата му) и заменена на нов ред от интереса към нея (какво става в главата й, както и- защо всички момчета в училище си фантазират за нея) така да се каже "постлаха" пред новите чувства, породени от спасяването й

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 14:09 от staro-novo

# 26
  • София
  • Мнения: 63
.....дали пък първата и най-важна причина те да почнат да се обичат така силно не беше факта, че Едуард я спаси от смачкване под вана? Дали точно този силен момент, описан така детайлно в книгата и показан така срелищно във филма не е първопричината те да се вгледат един в друг и по този начин да се открият.  newsm78
Аз смятам, че да. Защото, ако не се беше случил този инцидент, действието с влюбването щеше да се проточи...
Не сте ли съгласни?
... мисля, че омразата му към нея (защото събужда чудовището в него), заменена от съжалението (че това дете не заслужава смърт или омразата му) и заменена на нов ред от интереса към нея (какво става в главата й, защо всички момчета в училище си фантазират за нея) така да се каже "постлаха" пред новите чувства, породени от спасяването й

Мммм, така обяснено и аз хващам логиката.  Hug Наистина май първоначално омразата беше чувството, което ги свърза, колко хубаво, че прерастна в любов...

# 27
  • Мнения: 7 914
отговорих с първа опция, но мисля че сгреших Mr. Green

за мен Едуард е привлечен от Белла, не защото не може да и чете мислите -  просто това му привлее вниманието... а го увлече начина по който тя реагира на света Flutter ( най ярък ми е спомена  в ресторанта, след нападанието, когато казва:  - аз мога да чета мислите на хората, само твоите не мога, а ти се притесняваш, че ти не си добре)


за анкетата:  в момента на раздялата, Едуард щеше да я пренебрегне, понеже си беше решил, че тя ще превъзмогне болка( въпреки, че не мога да го разбера -  знае, че е различна, а я слага в калъп)

ако можеше псоле да я усети истински... си мсиля, че щеше да дотича, в момента, в който тя купи мотоциклетите -  това започна да се опитва истиснки да вреди на себе си  Rolling Eyes


# 28
  • Варна
  • Мнения: 567
Гласувах с първата опция!

# 29
  • Мнения: 21
отговорих с първа опция, но мисля че сгреших Mr. Green

 Joy  Joy
е, ти ако не си имала достатъчно време да помислиш добре кой отговор ще избереш?!  Laughing

Я кажете по един практически въпрос- Жижи ме пита на л.с. дали освен от Замунда филма може да се изтегли от другаде, тъй като в този торент нямало свободни акаунти вече... което ми навява мисълта, че и книгите няма да могат да се теглят от там- и трябва да се разтърсим и разпитаме за други торенти и сайтове. Така че- ако някой има прясна-прясна инфо за други източници за филма и книгите, освен тези, дадени в заглавния пост, МОЛЯ да сигнализира.
Втори въпрос- ДВДто в БГ- какво е положението там? Не се знае кога ще излезе, това ли е последно засега?

Общи условия

Активация на акаунт