Смяна на шофьорска книжка Варна - колко време отнема и цени?

  • 24 139
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 254
ако снимката ти не е от ЛК, няма проблем. Изпробвано!

# 16
  • Мнения: 6 039
Само не разбрах след 10 или след 13 да отида. Колко време отнема. Аз отлагам това упражнение от септ 2007ма. Вече е крайно време да отида.

За медицинско и психо ли се минава?
Какъв е размера на акта, за вече изтекла книжка?
Отнемат ли точки по случая?
Как да разбера дали имам текущи задължения - според мен нямам?

извинявам се за малоумните въпроси, но като видите откога ми е изтекла книжката, ще разберете, че не съм от най-умните. Embarassed

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Само не разбрах след 10 или след 13 да отида. Колко време отнема. Аз отлагам това упражнение от септ 2007ма. Вече е крайно време да отида.

За медицинско и психо ли се минава?
Какъв е размера на акта, за вече изтекла книжка?
Отнемат ли точки по случая?
Как да разбера дали имам текущи задължения - според мен нямам?

извинявам се за малоумните въпроси, но като видите откога ми е изтекла книжката, ще разберете, че не съм от най-умните. Embarassed
Хаха, и на моята книжка й беше изтекъл срока и чак след две години я смених.
Отиваш първо в районното управление в твоя район да ти пишат акт. С акта отиваш в КАТ. Ако нямаш акт те връщат. Глобата ми беше 20 лв. Психо не се минава за "В" категория. Точки не се отнемат. За текущите задължения ...  newsm78 , не помня да са ми искали нещо като доказателство, че нямам.   bouquet

# 18
  • Мнения: 6 039
Ех, страхотна си - ето това за РПУ беше важно.  bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 841
  bouquet
Много е комична ситуацията когато отиваш и казваш "Ами аз идвам да ми напишете акт, доброволно."  Joy

# 20
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Ама чакайте, защо да ви пишат акт! Пишат акт САМО ако са те хванали да караш с изтеклата книжка! иНАчЕ СИ Е ТВОЕ ПРАВО ДА Я СМЕНИш КОГАТО искаш!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, ама не:

Цитат
ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА САМОЛИЧНОСТ
...
Чл. 13. (1) На българските граждани се издават следните документи за самоличност:
1. лична карта;
2. (доп. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г., доп. - ДВ, бр. 29 от 2003 г., в сила от 02.09.2003 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 111 от 2004 г.) паспорт, дипломатически паспорт, служебен паспорт, моряшки паспорт, военна карта за самоличност;
3. свидетелство за управление на моторно превозно средство.
...
Чл. 81. (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. български гражданин, който:
1. (отм. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г.)
2. не обяви пред компетентните български органи придобиването на документи за самоличност, издадени от друга държава, в определения за това срок;
3. загуби, повреди или унищожи български документ за самоличност;
4. попречи на упълномощените органи да извършат проверка за установяване на самоличността му;
5. (доп. - ДВ, бр. 29 от 2003 г.) не представи документа за самоличност на органа, който го е издал, в 3-месечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаването му;
6. обяви неверни данни при подаване на заявление за издаване на документи за самоличност, ако не подлежи на по-тежко наказание по друг закон;
7. използва нередовни български документи за самоличност;
8. (доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) не подмени документите си за самоличност в срок от 30 дни при промяна в имената, персоналните данни, постоянния адрес или трайни и съществени изменения на образа;
9. не направи необходимото като законен представител за снабдяване с документ за самоличност на лицето, което представлява.
Друг е въпросът, че не винаги се заяждат за такива работи, но имат пълното право.

# 22
  • Мнения: 6 039
Аз също знам от познати, че се пише акт. Според тях дори вече е написан и ме чака. Но мислех, че ще ми го дадат на гишето в КАТ, а не в РПУ  newsm78
Мен са ме спирали, и не са забелязвали изтеклата книжка. Явно изглеждам съвестен гражданин. Но не искам вече да разчитам на късмет. Особено, ако не дай си Боже, нещо се случи по моя вина.
Щом mari6a казва е така, ще следвам нейния съвет, защото е с аналогичен на моя случай.

# 23
  • Мнения: 59
Аз също знам от познати, че се пише акт. Според тях дори вече е написан и ме чака. Но мислех, че ще ми го дадат на гишето в КАТ, а не в РПУ  newsm78

Не акта ти не е написан Grinning,като отидеш в РПУ казваш,че трябва да ти съставят акт,поради изтекла книжка преди еди си колко време /в моя случай беше 2 г-  Blush/-направо комична ситуация.Ако ти е първи акт глобата е в размер на 20лв.След около 20-30 дни  ooooh!  отиваш да си го платиш и оттам в КАТ.

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
може ли да ми кажете адреса ,където се намира кат сега във варна?! бях 4увала,4е са се местили,ама дали съм разбрала правилно?пак ли е до пароцентралата? благодаря!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Там е, да Peace

# 26
  • Мнения: 1 101
Аз също знам от познати, че се пише акт. Според тях дори вече е написан и ме чака. Но мислех, че ще ми го дадат на гишето в КАТ, а не в РПУ  newsm78

Не акта ти не е написан Grinning,като отидеш в РПУ казваш,че трябва да ти съставят акт,поради изтекла книжка преди еди си колко време /в моя случай беше 2 г-  Blush/-направо комична ситуация.Ако ти е първи акт глобата е в размер на 20лв.След около 20-30 дни  ooooh!  отиваш да си го платиш и оттам в КАТ.
темата е стара но да използвам ....какви са тези 20..30 дни да се 4ака за да си плати6?
И ме интересува попълва ли се някаква декларация 4е си живял в страната по ве4е от 180 дена newsm78
И 6те напи6а за6то...живеем в Португалия и книжката на мъжа ми изте4е в на4алото на годината...от консулството казват 4е те не могат да подновят за6тото би трябвало да си я е сменил с португалска
и 4е и в Бг не може за6тото там пък се попълва тази декларация  Rolling Eyes
А за сменянмето с португалска трябва валидна Бг книжка Shocked
Някакъв омагьосан кръг

Общи условия

Активация на акаунт