Малките сладури ще празнуват скоро първи юни!

  • 17 073
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 766
Мидичке, ясно за разговорите. Има такъв период когато се говори само за детето. Всичко е интересно, всяко ново нещо те очарова и т.н. Аз вече веднъж съм го минала това, с Дияна Simple Smile Не, че съм говорила само за нея. Минала съм трепетите покрай зъби, памперси, прохождане и т.н.
Новите неща покрай Алекс ги казвам на мама, на вас и от време на време в отчетната.
С приятели говорим за други неща Simple Smile

Снимките се намаляват с кодове, при изписването (за пост максимален размер на изображение 470х600 пиксела)
[img width=***] - пропорционално намаляване по ширина
[img height=***] - пропорционално намаляване по височина
[img width=*** height=***] - намаляване по зададен размер
където *** са цифри

Силванке, колко са тромбоцитите?
Аз преди Коледа се бях панирала с контролните резултати от ПКК-то. И Алекс имаше завишени тромбоцити. Тогава успях да хвана педиатрите в Правителствена.Нямаха тарифа за "разчитане на резултати". Направи му преглед, така и така бяхме отишли Simple Smile Успокои ме. След празниците ходихме и при педиатърката. И тя ме успокои. Каза, че бебетата по принцип имали леко завишени тромбоцити. Всичко било в норма.
Когато Дияна се разболя от гнойната ангина и Алекс вдигна темп. пак му пуснах ПКК. Тогава всичко беше в норма.
Четох, че има проблем ако тромбоцитите са над 700 и нагоре. Не съм 100% сигурна в тази информация де.

Алекси, честита ви месечинка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 983
Момичета, каква жега  Rolling Eyes Още е май...какво ще правим в юли-август  Whistling

# 17
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета, каква жега  Rolling Eyes Още е май...какво ще правим в юли-август  Whistling
И аз това се питам Sick
И ние днес бяхме на разходка и доста се замотахме. ХОдихме да гледаме един голям детски магазин дето са отворили тук при нас наблизо, той е нещо като складовата борса в Пловдив на "ВИс ВИталис" - не беше лошо - просторно, голямо и подредено, обаче странно, но за първи път да си изляза от такъв магазин без да купя нещо на децата Rolling Eyes, ами нищо не ми хареса, знам ли защо, може би защото вече съм ги пооборудвала и нямат нужда от почти нищо. Hug

ЧЕстито на КОки, мммм да и неговия рожден ден наближава, а след него са ДАни и Лорка и после сме ние Joy
Но вече изключвам и не обръщам внимание.Слушам избирателно Whistling
ТОчно това щях да те посъветвам и аз. И аз тук от няколко дни установих, че комшийката колкото и да ме дразни понякога с някои изказвания, все пак ми липсва, защото за разлика от другите майки дето ги виждам навън с нея си говорим и за други неща освен за децата, въпреки че в повечето случай ми прави впечатление, че каквото и да споделя, понякога получавам някакъв странен коментар от другата страна вместо разбиране, каквото например съм очаквала Tired или съвет и затова се убедих, че май е по добре само децата да коментираме и това е. Rolling Eyes
ЩЕ споделя нещо друго с вас, за което се надявам, че няма да ми се разсърди ХЕлче, защото това все пак касае нашите отношения. Значи историята е следната. ПОзнаваме се с нея от има няма вече две години. НО странното е привличането, не ми се смейте защото незнам как да го обясня. Аз съм забелязала за себе си, че има хора които ме привличат в буквалния смисъл, много ми е приятно да общувам с тях - макар само да стоим и да си мълчим, самото присъствие някак си ми действа разтоварващо и ме зарежда с енергия. Именно ХЕлче е точно такъв човек, понякога ми е достатъчно само да я погледна и да разбера какво мисли. ДОкато си лежахме с нея в болницата сме си говорили за много неща, особено докато се опознаем. И въпреки, че се виждаме много рядко не минава ден в който да не мисля за тях. ДОбре че хората измислиха скайпа та си пишем или говорим почти всеки ден. НАистина си говорим много и то най вече за децата, още повече че Вероника и ЛОра са почти еднакви, даваме си взаимно съвети и т. н. някак си мен това ме зарежда и успокоява и много обичам да споделям с нея какво правим вече и да разбера Дани и ЛОра какви подвизи вършат, а ако знаете и колко са сладки в действителност. Blush
И се питам кога ли ще ми писне и ще се натоваря в колата и ще ходя на разходки с тях - въпреки, че живеем в един град разстоянието си е доста, а и с малките деца е супер неудобно, особено като трябва да се спазва режима им.
Интересен ми беше коментарът, който направи майка ми една вечер пред мъжа ми когато бяхме в Сандански още. Тя разправяше на моя мъж къде сме ходили и какво сме правили първите два дни и тя понеже е много обстоятелствена  Mr. Green му заяви за ХЕлче, че е много приятна и мила и че сме си прекарвали страхотно с тях, че някак си страшно си пасваме двете. А коментарът и за моята комшийка беше, къде съм я намерила, че била много надута и явно била голяма използвачка #Crazy. Аз направо останах като гръмната, все пак тя не ги познава и ги вижда за първи път и двете, но явно възрастта и опита си оказват влияние и тя по добре от мен усеща кой какъв е. Sick Е аз винаги търся доброто у другите и съм страшно наивна, точно като МИдичка, според майка ми двете много сме си приличали - вечно се притесняваме за нещо, но сме твърди и упорити и се справяме с всичко колкото и да ни е трудно Joy. Айде стига съм ВИ досаждала Joy И още веднъж моля за извинение.  Blush ХЕлче моляте не ме убивай! Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 711
Дани, не се притеснявай, само ще те  #2gunfire
 Laughing шегувам се разбира се Simple Smile
И на мен ми е много приятно да си говорим, дори и само на скайпа  Hug
Крайно време е да взимаш вече ключовете и да идвате тук на разходка. То има тук дечица на нашта възраст, но нещо с майките не си пасваме, то не че има много време да си говорим докато тичаме след децата. Всъшност като се замисля, те тичат след техните, моите си седят или на пързалката или на люлката и не ги гоня  newsm78 те били добри деца...
То може и ние някой път да дойдем. А магазина да не е на Сименовско шосе, забравих как се казваше... на 2етажа е май?

Алекси, честита месечинка на Коки  bouquet Хайде, не остана време до рождения ден  Simple Smile

Силванка, не се притеснява за зъбчето, съвсем нормално е това. На Дани също му поникнаха първо горните втори резци и други деца познавам така. Съвсем нормално е.

Аз да ви се похваля, днес направих резервация за морето. от 21-30 юни ще бъдем на Св. Константин и Елена. Е остана само да платим де, до утре ако искаме да ползваме 20% намаление. Ако някой още не се е ориентирал и има желание до утре е промоцията и излиза много изгодно. Става дума за Гранд хотел Варна.  Sunglasses

# 19
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Тромбоцитите на Кристи са 480. Референтни стойности от 150 - 390. Обаче в нета намерих други стойности  за деца от 1м до 6 години от 210- 500.Абе незнам ще видя какво ще каже педи утре.Сега погледнах че има още един показател повишен LYM 70% при норма от 17- 48. Да не ви казвам че и хемоглобина й е 132. Толкова и беше и на 6 месеца. При два месеца, когато беше на болницата  беше 128.Чудя се дали е възможно да се повишават показателите  от това, че й взеха кръв след като се беше наяла. Тогава хич не се сетих да не я храня.

 Алекси, честита месечинка на Коки. Ще се готвите за рождения ден скоро!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 766
Силванке, на Алекс нивата на тромбоцитите са били 507. Лекарката от правителствена каза, че са леко завишени, но все пак са в норма за бебе. Педиатърката също ме успокои.
Кръвната картина се мени.
Не помня колко бяха стойностите като правих другите изследвания, но бяха спаднали значително, т.е. били са под 440.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 766
Този път кафето ще е от мен Simple Smile Бря, колко съм ранобудна



Изпратих мъж ми и Дияна. До неделя съм самичка. Чудя се утре сутрин как ще сколасам. Изниква въпросът дали да отсвиря у-щето на Дияна утре, или все пак да я заведа.

# 22
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро! Laughing
ДНес сме първи, ей сега и кафето ще сервирам, но само кафе, че съм на диета Joy
Тая сутрин Вероника стана рано рано и даже вече сме закусили #Crazy, а на мен така ми се спеше Crossing Arms. Ще и правя инхалация и ще я извеждам навън да поиграе, днес даже по ранко, че го дават да е много топло. Вчера се прибрахме към 14 часа и едвам дишахме в тая жега.
 Аз май докато се намотая и някой ме е изпреварил  Joy Joy но нищо де и от мен кафе

# 23
  • Мнения: 983

........ей сега и кафето ще сервирам, но само кафе, че съм на диета Joy


Присъединявам се към диетата   Wink

Препоръчайте нещо за спокоен сън, че Жорко напоследък много зор дава вечер. Ако не си въобразявам откакто падна от леглото се почна историята  ooooh! Сигурно се е изплашил или незнам...

# 24
  • Мнения: 6 604
Добро утро и от нас.
Много кафЕ тази сутрин. Като няма няма ,но има ли...
Мерси за кафенцето. Ние след малко излизаме за кухнята и на разходка,но е много топло. Направо не ми се показва навън.
Хелче- как сте тази сутрин? Hug
Ан МАри- Hug
Ивана-само утре остана. Още малко   ЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮьцдфжфжжфжцжфжф
П.С. Това последното е от Мария. Явно и тя иска да ти каже нещо Joy

# 25
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен майчета, Hug
 Аз най - после се реших да пиша, чета ви всеки ден, но се чувствам доста далече за да пиша за ежедневието. Но все пак съм съпричастна с вашите радости и неволи, дори  споделям и с мъжа ми за вас.
 Ние сме добре нищо притеснително за сега. Според всички доктори които посещаваме Лаура се развива нормално.
 От един месец обаче отказва да пие АМ повече от 120 мл на хранене( дори по-някога и по 80мл). Започвам да се притеснявам сериозно по въпроса и затова исках да питам дали някоя от вас е имала същия проблем. Сменихме по съвет на педиатърката няколко различни АМ резултата същия. Слагах какао, каши разни за вкус пак нищо. Всичко останало което и давам с лъжица приема без проблем(пюрета местни, плодови, разни десертчета, кисело мляко с плодове, банан) бисквитки и хляб дори яде сама. Но дойде ли време за млякото( сутрин и вечер) си е борба голяма чак ми става жал да я насилвам така по 1 час, и то е рев, въртене на всякаде, бутане на шишето.  #Cussing out
 Приемам съвети всякакви Laughing, само да намерим изход, че ми е доста притеснено.
 Поздрави за всички от нас  Hug
 П.С И да знаете само как ви завиждам за топлото време. Ние тук изгнихме от  Wear Umbrella вече втора седмица Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 6 604
Здравей, muyldermans  Hug.
Много се радвам ,че най-после се включи в нашата темичка. Дръж ни в течение за малката сладурана.
НА мен ,а мисля и на всички тук, ще ни е интересно и полезно как се грижат в чужбина за дечица като нашите. На какви прегледи ви карат да я водите и все неща от този род.
Относно проблема ви-от това ,което чета разбирам ,че няма проблем да яде с лъжичка и си изяжда всичко. Ако е така-значи е като Мимето. Ние имхме същия проблем. Просто отказа да яде с биберон. Ако й предложех млякото с лъжичка нямаше проблем ,но видеше ли биберон започваше борбата.
Пробвай да й даваш млякото с лъжичка да видиш дали ще яде.
И пусни малко снимки да я видим малката сладурана.
Целувки Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 983
Ивана-само утре остана. Още малко   ЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮьцдфжфжжфжцжфжф
П.С. Това последното е от Мария. Явно и тя иска да ти каже нещо Joy

 hahaha сладурка  Wink

Добре дошла на muyldermans  Hug

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей и от нас muyldermans  Hug И аз много се радвам, че най после се престраши да пишеш при нас, не се притеснявай за нищо и питай, нали за това сме тук. Лаура сигурно много е пораснала вече. А проблема с млякото го имаше и при нас още на 8 месеца като стана малката, аз какво да ти кажа ами не го решихме никак , просто спря да го пие млякото и толкоз. КОето естесвено не е никак хубаво, защото по този начин спря и да наддава, но нямаше смисъл да се боря и тя да го повръща после. Слагах го на прах във абсолютно всичко друго дето се яде с лъжица Sick, но нямаше друг начин, пробвах да и давам да пие кисело, но уви, просто идеята да го пие от биберон вече не и допадаше, с лъжицата е по лесно, яденето само влизаше в устата и и небеше необходимо да хаби сили и енергия да цока от шише или изобщо, така или иначе и вода не пиеше. Sick И аз опитах и смяна на млека и смяна на шишета и нищо. Sick НАдявам се при вас да отминат нещата и да е просто временнно, някои дечица отказват да пият мляко когато им никнат зъбките, други пък точно обратното пият по това време само мляко и нехапват нищо друго. Ако изскаш изчакай една седмица и пробвай пак, а през това време предлагай някакво плодово мляко като заместител. И наистина ще се радваме много да пишеш по често и да ни разказваш за Лаурка, всички тук много се молехме за нея и се радваме че сте сред нас! Hug

Ивана, препоръчвам ти да вземеш "ДОРМИКИНД" - хомеопатични таблетки са, даваш му да изсмуче една вечер преди да си легне- мисля че са добри, лично аз  не съм ги пробвала, май Гери даваше на ЖОрко по едно време но не съм съвсем сигурна, те са от тази серия дето предлагат и за зъбки и за подсилване на имунитета. Аз давам тези за имунитет, доволна съм, и даже Вероника вече си ги хапва като бонбонки, те са много мънички и се разтварят веднага в устата, така че няма страшно от задавяне. Hug
МИдичка и при нас е много топло, аз набързо я прибрах, че направо не се дишаше навън.
А ХЕлче има нещо проблеми с нета, изчезва и от време на време. НО сигурно ще пише и тя. Сутринта е водила ЛОрка пак на преглед, че с тия секрети, няма мира. НО лошото е, че тази година много рано стана жега и цъфтежите изведнъж някак си почват много да дразнят, дано поне бързо да прецъфтят и да отминат та да не се мъчат децата. Hug

# 29
  • София,
  • Мнения: 4 267
МОмичета ето порадвайте се и ВИе на моя голям танцьор  Hug

Общи условия

Активация на акаунт