Как се гласува от чужбина?

  • 15 169
  • 256
  •   1
Отговори
# 195
  • Ispania
  • Мнения: 4 484


ОпаШката обикаляШе посолството Mr. Green









Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 22:40 от Val

# 196
  • Мнения: 2 185
В секцията в Далас също имаше навалица...най-неочаквано  Wink .

Това, което ме втрещи- при почти 70% обработени протоколи от чужбина, около 83% от целия чужбински вот е за ДПС  #Crazy . 64000 гласували в Турция  ooooh! . Май наистина по-добре да се прекарти гласуването извън Бг  Rolling Eyes
http://rezultati.cik2009.bg/activity/index.html
Кларет Simple Smile, те тези гласчета ще се разходят с автобуса и пак ще гласуват ... Ние обаче няма да има как. Не че ще е голяма загуба де, капка в морето  Twisted Evil ...

Ели, дори и да вземат автобусчето, ще гласуват само по веднъж...сега гласуват по два пъти  Rolling Eyes Не знам и аз кое е по-добре, ама това е ненормална работа.

# 197
  • Мнения: 5 183
Ние тук сме една шепа Българи и все пак има 79 гласували!  Peace

# 198
  • Мнения: 45
Хора, които не говорят, пишат и четат на български език НЕ МОГАТ да се наричат българи. В Англия според новия им закон, ако не се положи изпит по история на страната и изпит по английски език, които да бъдат успешно издържани, паспортът остава само химера.

Задължително трябва да се промени избирателният ни закон, но не и да се отменя двойното гражданство.

Едно случайно намерено мнение от dir.bg "По-добре въведете задължително гласуване или още по-добре образователен ценз. Натикайте в затвора ръководители на партии, дето купуват и фалшифицират гласове. Въведете електронно гласуване (това го правят нормалните държави). Въведете маркиране на палците на гласувалите (това го правят доста страни). Може да се въведе и значимост на гласовете - напр. от 18 год. до 65 год. - един глас. За над 65 год. - 0.5 гласа (този метод е въведен в Швеция или в Дания - не съм съвсем сигурен). МОЛЯ, ПОСЛУШАЙТЕ ИЗБИРАТЕЛИТЕ И КОРИГИРАЙТЕ НАМЕРЕНИЕТО СИ!"

# 199
  • Мнения: 2 563
Хора, които не говорят, пишат и четат на български език НЕ МОГАТ да се наричат българи.

Което включва и децата на много от пишещите в този подфорум.

# 200
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Правото на глас е едно от основните, които дава Конституцията безусловно на всеки (пълнолетен) гражданин на страната.
Не се дава на който плаща ДОД, на който има образователен ценз или някакви знания и умения. Така е в повечето западни демокрации и аз лично бих била много разочарована, ако ни бъде отнето това право. Заради това, че не живеем в България, нямаме право да гласуваме на местни избори, има разлика между видовете избори и управление.

 ooooh!  Не може да се взима решение кой да гласува в зависимост от това коя партия искате да взлезе (или в случая - да не влезе) в парламента - това е абсурдно! Утре ще се появи партия, която няма да се хареса на някой от вас, и, за да не събере гласове, ще решите, че нейните гласоподавателите нямат право да гласуват Crazy (които могат да са основно жени, основно неграмотни хора или примерно гейове)...

Хора, които не говорят, пишат и четат на български език НЕ МОГАТ да се наричат българи. В Англия според новия им закон, ако не се положи изпит по история на страната и изпит по английски език, които да бъдат успешно издържани, паспортът остава само химера.

Задължително трябва да се промени избирателният ни закон, но не и да се отменя двойното гражданство.
Взимаш закон, който в Англия евентуално е за гражданство, и го даваш за пример за право за гласуване.  ooooh!
Факт е обаче, че ОК не поставя подобни условия (владеене на езика) на гласоподавателите си зад граница (за да им даде право на гласуване): http://www.direct.gov.uk/en/Governmentcitizensandrights/UKgovern … ections/DG_073241 - поне аз не намерих подобно условие, но ти можеш да дадеш цитат към източника си на информация.
 Tired За твое сведение - и за придобиване на българско гражданство по натурализация се държи изпит по български език.

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 10:49 от Mentha

# 201
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ние тук сме една шепа Българи и все пак има 79 гласували!  Peace

МАЙКА (и другите, които имат подобни данни), от къде имаш информация колко са гласувалите?
И аз търсих за Израел, но нещо се затрудних  newsm78

ТУК пише, че до 12:30 на обяд са гласували 83 човека, но предвид това, че при нас неделя е работен ден, имаше доста хора в последния час преди затварянето на избирателната секция (аз също гласувах тогава)  Thinking така че тази статистика не ми е информативна нещо....

# 202
  • Мнения: 2 032
Намирам за смехотворни идеите за тестове за език, за налагане на образователен ценз за гласуване или за отнемане на глас заради възраст.
Но понеже не ги взимам насериозно, няма да  коментирам нито прекопирания налудничав цитат по-горе, нито нападките към сънародници, гласували различно от нас.

Never say never, излагаш се, обаче.

# 203
  • Мнения: 2 786
Мента, ето тук могат да се видят резултатите за всяка избирателна секция.
От падащото меню избери Чужбина най-долу.

http://rezultati.cik2009.bg/protocols/rik_02/list.html

# 204
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мерси, щастлива.
Не бях забелязала, че най-отдолу има опция "чужбина"  Blush

250 човека са гласували, т.е. правилно съм преценила, че в следобедните часове е имало повече хора.

 Peace

# 205
  • Мнения: 3 241
Леле до къде стигнахме - да се дават идеи да се отнема глас поради възраст.
Някои хора явно не са много в час с правата на човека.
Това е тъжно  ooooh!

# 206
Леле до къде стигнахме - да се дават идеи да се отнема глас поради възраст.
Някои хора явно не са много в час с правата на човека.
Това е тъжно  ooooh!

Разбира се! Това е дискриминация. Няма друга дума за подобни "схеми".
Етническите турци нямат вина за престъпленията с купуване и продаване на гласове, въпреки че са в центъра на цялата машинация. Но не на тях трябва да се търси отговорност! Те са жертви на манипулация и е тъжно, че "българите" - умните, неподкупни и образовани българи Rolling Eyes - се поддават на расистки настроения...

# 207
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ей, вал, ма то в мадрид било по-зле от барселона!
при нас поне беше от едната страна сградата на консулството, а от другата дървета, които ако попаднеш под клоните им, пазеха нещо.

я кажете, какви са отзивите за нашите избори по новините ви.
аз все още не нищо не съм чула Rolling Eyes

# 208
  • Мнения: 71
 Привет на всички.
Аз все още съм в България. Много радостен е факта, че много млади хора гласуваха този път. Искренно се надявам, че този път нещата ще започнат за се подобряват, разбира се не веднага. Все още не е ясно какво наследство са оставили БСП и Доган....
Ами за отзивите от чужбина - дадоха репортажи от Лондон и градове от Испания. Снимки на чакащи хора на дълги опашки. Спомена се, че дори в град в Испания, съжалявам, не си спомням името са свършили бюлетините и стотици хора не са могли да гласуват.
За съжаление от чужбина дойде най-голямата подкрепа за Доган.
Хей така да знаете, Вие които живеете  в чужбина и не искате да гласувате - без значение от причините, да знаете че след 10-на години може и да няма къде да си дойдете, защото като турците станат първа сила - и управляват България, може и да не Ви трябва двойното гражданство.

# 209
  • Мнения: 1 473
След 10 години я камилата, я камиларя, както се казва в една приказка.

А по въпроса за двойното гражданство, то които има и второ, го е взел, защото не разчита на българското си такова, поне при мен е така. Така, че да се плаши ме по този начин е най малкото смешно.
 Истериите на тема турци също не носят положителен ефект, още повече България е член на Европейския съюз и като такава е приела, че националността отстъпва на заден план, там където граници между държавите няма, където хора, пари и стока се движат свободно и интересите на мнозинството са водещи и винаги основани на принципите на демокрацията и свободата.
Който иска да участва в друг филм, негова си работа.

Общи условия

Активация на акаунт