Помощ за една бъдеща майка!

  • 7 606
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 479
Предлагам обиколници също.

Ще трябват и хавлийки. Не съм сигурна дали не съм ги дала моите. Ще проверя и ще пиша пак.

# 16
  • Мнения: 3 698
Мога да дам количка, запазена и стабилна е, но е розова, ако за майката цвета не е пречка, няма пробле мъжа ми да я докара в София  Hug .

# 17
  • Мнения: 2 543
Иги, щом съм включена в списъка, явно преценявате, че майката ще има нужда от кошницата за кола.Simple Smile В такъв случай, моля ви, пишете ми лично съобщение, кога и как да ви го предам, защото не зная дали ще успявам да следя темата тук, пък мейла все пак си го проверявам редовно. Поздрави!

# 18
  • Мнения: 313
Здравейте,

на първо време се сещам за 2 бр. хавлийки, 1 комплект чаршафи, много дрънкалки и играчки, които мога да дам.
Ще говоря и с кумата какво им е станало малко вече, че нашите най-бебешки дрешки ги даваме на нея.

Ще следя темата, за да реагирам на време при нужда.

# 19
  • Мнения: 3 479
И аз намерих една хавлийка. Също мога да дам пелени - тензухени и бархетни, меки подложки за преобличане (от тези, които са отгоре плат, отдолу наелон).

Мога да занеса нещата където и да е в София в понеделник, най-късно вторник. Предпочитам да стане предиобяд. Само кажете къде.
Дотук съм предложила - бебешки шезлонг, дъска за преобличане, обиколници (сини, за легло 70 х 140), една хавлия, пелени, меки подложки.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 885
Копирам това, което написах и в темата за благотворителността:

 Майчета, по молба на Радослава и тъй като тя няма компютър и не ползва Интернет, давам адреса и тук, за да може всяка една от нас да занесе по удобно за нея време нещата, с които може да помогне за бебето.
Тя каза, че по цял ден си е вкъщи, освен ако не отиде за нещо до магазина, тъй като много и се вие свят. Който желае-самостоятелно или с предварителна организация от всички ни, може да занесе дрешките и вещите в дома и.

Благодаря на всички за отзивчивостта от нейно име!

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 21:22 от Mama Igi

# 21
  • София
  • Мнения: 2 262
За по-голяма сигурност ще махна адреса от интернет пространството, моля ви, който му е необходим да ми пише, за да му го пратя на лични.

# 22
  • Мнения: 1 588
Поне напиши в кой квартал е Simple Smile Попитай я също поне до пощенския си клон не може ли да иде? На мен ми е абсолютно невъзможно да си оставя децата сами (самотна майка съм) и да тръгна да й нося каквото и да е било. Евентуално мога да оставя обаче малката сама за 10 минути, и да ида с каката до близката поща да пратя колета.

Надявам се, че бъдещата майка и бебето са добре, ниското кръвно е много рядко срещано явление в 9 месец?! Сега би трябвало да ходи на запис на тоновете много често, едва ли не през ден... Лекарите какво казват за виенето на свят? Тя здравно осигурена ли е? Къде ще ражда?

P.S. Прочетох в другата тема за тази жена останалите известни подробности. Затова ще добавя още няколко неща. Ниското кръвно с лежане не се оправя. Трябва й повече движение, повече течности и по-силна храна. Няма да се учудя обаче, с оглед на ситуацията, ако жената гладува и е с анемия.

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 22:33 от Мария

# 23
  • София
  • Мнения: 4 885
Мария, разбира се, че не всеки има възможност да отдели от времето си, за да носи разни неща до дома на Радослава. Всеки от нас сам за себе си преценява как точно да реагира в такава, а и в много други ситуации.
Мама Иги е преценила да изтрие адреса и сигурно е права да го направи. Който иска, да и пише на лични. Кварталът е Западен парк. Предполагам, че би могла да отиде до пощата, за да си вземе колета. Въпросът е доколко изпращането на колет в рамките на София, е рентабилно за изпращача.
Иначе това, което знам аз е, че ще ражда в Света София. Има здравни осигуровки и всички необходими документи за раждането, но няма социални такива и вероятно няма да получава майчинство в тая връзка.
По време на бременността тя ми сподели, че на няколко пъти се е случвало да припада в магазини, в градския транспорт, без да си спомня нищо след това. Но изследванията, които си е направила, са отхвърлили възможността припадъците да са епилептични. Казали са и, че кръвното и пада рязко и от това се получават тези припадъци.
Тази жена реално живее в съседен на майка ми блок и я познавам така да се каже "по комшийски". По една или друга причина животът и е поднесъл много шансове, които тя е пропуснала да обърне в своя полза и много негативи, които са я довели до положението, в което е в момента.
И тъй като аз бегло я познавам искам просто да споделя, че изпитвам едно тъжно чувство към това неродено бебенце, чиято съдба също няма да е лека. Само да се роди здраво милото, пък другото ще се оправи.

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мария, ще ти го пратят на лични, няма проблем.

Друго ми идва на акъл - ако някой не може да отиде, да си каже адреса, някой от нас да вземе нещата и да ги предаде.

# 25
  • Мнения: 1 588
Въпросът е доколко изпращането на колет в рамките на София, е рентабилно за изпращача.
Няколко лева е...

Не е лошо да й се потърси някаква надомна работа за после, като се роди бебето... Според мен това е единственото решение, за да си осигури някакви постоянни доходи.

Kакто каза gabiplus, дано само бебето се роди здраво...  Praynig

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 22:44 от Мария

# 26
  • София
  • Мнения: 2 262
Пратих на Мария адреса, предложих даже моя мъж другата седмица да бъде куриер, ще видим как ще стане! Габи и аз се страхувам за бебенцето, от всичко което знам. За това ми и дожаля, и реших да помагаме, заради малкия нероден все още живот, чувствам се някак странно, за това и казвам на глас тук, не пращайте пари на майката, ако решите, ще ги събираме, и ще купуваме нещата лека полека после, памперси, млекце ако се наложи....

# 27
  • Мнения: 918
Ако има други майки от Варна , можем да се организираме да пратим заедно един колет.Вече една майка прояви желание да помогне ,ако има и други да се организираме да изпратим нещата наведнъж.

# 28
  • Мнения: 266
Здравейте и от мен,и аз ще помогна с каквото мога Peace,искам да подаря лигавници и хавлиени кърпи.Малко но от все сърце Hug

# 29
  • Мнения: 1 588
Аз си прегледах запасите и приготвих бебешки бодита, ританки (имам 7-8 чифта чисто нови), блузки - в неутрални или сини цветове. Утре ще приготвя и дрънкалките, и каквото друго подходящо намеря... Като дойде зимата, имам и по-дебело връхно бебешко костюмче (зелено), но мисля, че е рано да го пращам от сега. Всъщност имаме доста повече дрехи, но повечето са все в розово...

Общи условия

Активация на акаунт