Вярвате ли в прераждането?

  • 16 550
  • 499
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 894
Вярвам,че душата е вечна и преминава в различни нива,смърта не е край на всичко,телата се менят,душата остава.

Как обяснява това фактът, че преди векове броят на телата е бил с пъти по-малък от сегашния и откъде се вземат допълнителните души, за да покрият увеличаващия се прираст на населението?  Thinking

Аз пък вярвам, че душата е проста компютърна програма, самообявила се за самостоятелна и разумна единица, а програмистът седи отстрани и се залива от смях. Докато не му писне и не удари един format c: ... Mr. Green

# 61
  • Мнения: 105
Вярвам,че душата е вечна и преминава в различни нива,смърта не е край на всичко,телата се менят,душата остава.

Как обяснява това фактът, че преди векове броят на телата е бил с пъти по-малък от сегашния и откъде се вземат допълнителните души, за да покрият увеличаващия се прираст на населението?  Thinking

Аз пък вярвам, че душата е проста компютърна програма, самообявила се за самостоятелна и разумна единица, а програмистът седи отстрани и се залива от смях. Докато не му писне и не удари един format c: ... Mr. Green


А защо мислиш,че преди векове телата са били по-малко на брой???Има множество доказателства за изчезнали високоразвити цивилизации на Земята,за които атомните оръжия не са били тайна например.Това,че днес ги няма незначи ,че и душите им ги няма.Нищо не се губи във Вселената.

# 62
  • Мнения: 25 894
А извънземни тела има ли и техните души отделно ли са или в общия кюп. Щото ако ще вярвам, по ми се ще да вярвам, че съм преродено извънземно.  Blush

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 270

Как обяснява това фактът, че преди векове броят на телата е бил с пъти по-малък от сегашния и откъде се вземат допълнителните души, за да покрият увеличаващия се прираст на населението?  Thinking


И аз попитах същото няколко страници по напред, ама отговор не дойде. Аз и не очаквах де.
Основно споменаваната думичка в темата е "вярвам" , а когато това е основа на спор, разумните аргументи са излишни.
Всеки има право да вярва в каквото си иска, но да твърди, че нещо е така, само защото той има вяра, ми се струва нелепо.

# 64
  • Мнения: 105

Как обяснява това фактът, че преди векове броят на телата е бил с пъти по-малък от сегашния и откъде се вземат допълнителните души, за да покрият увеличаващия се прираст на населението?  Thinking


И аз попитах същото няколко страници по напред, ама отговор не дойде. Аз и не очаквах де.
Основно споменаваната думичка в темата е "вярвам" , а когато това е основа на спор, разумните аргументи са излишни.
Всеки има право да вярва в каквото си иска, но да твърди, че нещо е така, само защото той има вяра, ми се струва нелепо.

ВЪПРОСЪТ НА ТЕМАТА Е ИМЕННО ДАЛИ ВЯРВАМЕ В ПРЕРАЖДАНЕТО,А НЕ ДАЛИ ИМА ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ТОВА Laughing Laughing Laughing

# 65
  • Мнения: 998
Как обяснява това фактът, че преди векове броят на телата е бил с пъти по-малък от сегашния и откъде се вземат допълнителните души, за да покрият увеличаващия се прираст на населението?  Thinking
И аз това съм се чудила винаги и никога не съм намирала логичен отговор.
Между другото в една статия наскоро четох ,че това толкова често срещано
явление "дежа вю" вече има съвсем банално научно обяснение.

# 66
  • Мнения: 25 894

ВЪПРОСЪТ НА ТЕМАТА Е ИМЕННО ДАЛИ ВЯРВАМЕ В ПРЕРАЖДАНЕТО,А НЕ ДАЛИ ИМА ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ТОВА Laughing Laughing Laughing


Е, да. То, ако имаше доказателства, щеше да е наука, а не вяра.  Laughing

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 270
raliko Аааа, имаше опити да се дават доказателсва почиващи на физиката, един вид рационално обяснение на вярата. Wink

# 68
  • Мнения: 105
raliko Аааа, имаше опити да се дават доказателсва почиващи на физиката, един вид рационално обяснение на вярата. Wink
Науката сама по себе си също е въпрос на вяра,Коперник е "платил" скъпо  за вярата си в своето научно твърдение.

# 69
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Основно споменаваната думичка в темата е "вярвам" , а когато това е основа на спор, разумните аргументи са излишни.
Всеки има право да вярва в каквото си иска, но да твърди, че нещо е така, само защото той има вяра, ми се струва нелепо.
Именно. И аз мисля така.
Но си задавам и въпроса - кога човек започва да вярва на/в нещо?
Аз не мога да вярвам, когато не съм видяла, преживяла, усетила. Но пък на други не им пречи "сляпо" да вярват - как става, къде е началото на вярата?

# 70
  • Мнения: 301
Иска ми се да вярвам, че душата ми (или каквото там съдържа "мен") ще остане и след мен. Че пак ще ме има.
Невъзможно ми е да си го представя обаче и затова ми е трудно да го повярвам.

Аз пък се чудя прераждайки се и евентуално спомняйки си себе си от преди, колко ли ще съм объркана  Thinking Ако пък не си спомням тогава какво точно от мен остава - енергия? Някак си не ме задоволява - губи ми се моето аз. Усещането, че пак ще съм си аз.

# 71
  • Мнения: 25 894
Аз не мога да вярвам, когато не съм видяла, преживяла, усетила. Но пък на други не им пречи "сляпо" да вярват - как става, къде е началото на вярата?

За мен има разлика в убеденост, че нещо съществува и вярата, че може би го има. Точно там, където свършват доказателствата, убедеността, а човек чувства, че има нещо или му се иска да го има, за да осмисли/обясни живота си, на помощ идва вярата. Няколко споделени вери правят религия, която се опитва да завладее повече умове и да наложи вярата (естествено, че единствената и най-правата!) къде со кротце, къде со благо, къде со повечко кьотек.  Laughing

# 72
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А защо мислиш,че преди векове телата са били по-малко на брой???
Laughing Laughing Laughing
Заради статистиката Wink
Населението на Земята се увеличава всеки изминал ден.

# 73
  • Мнения: 452
И  аз съм сигурна ,че има реинкарнация,просто го знам ,помня

# 74
  • Мнения: 2 361
  Относно увеличаващото се население на Земята - кой е казал, че в момента не се раждат души?

Общи условия

Активация на акаунт