Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 303
Добро утро на всички  smile3525
Туку що пуснах хормоните, ще бъдат готови след 16 ч. И сега имам нужда от вашите стиснати палчета, дано всичко е наред  Praynig
После ще споделя резултатите с вас, защото при доки съм чааааак след 2 седмици.
Хубав ден на всички !!!  Flowers Sunflower

# 721
  • Мнения: 314
Добро утро и от мен  newsm53.
petin_ka  имаш много силно стиснати палчета от мен  newsm10.

# 722
  • София
  • Мнения: 303
Благодаря ти, Дейзи! Hug  Вече броя часовете  Laughing

# 723
  • София
  • Мнения: 303
Дейзи, жалко че лелката пак те е навестила, но стискам палчета за следващия месец да стане и да пропуснете инсето  Peace С какво те стимулират? Колко месеца сте правили стимулация, че доки е казал, ако не стане следващия месец, инсеминация?

# 724
  • Мнения: 314
petin_ka споко,още малко и ще станат готови изследванията.Къде си ги пуснала?
На мен тази стимулация ми е първа,затова се бях панирала толкова.Аз разбрах за поликистозата ми преди 4-5 месеца,след спонтанен аборт,преди това ходех при друг док. от много години и вечно го питах дали имам кисти (че имам приятелки с кисти и знам че е страшно като се спукат...) ,мислех,че е добър специалист,а той се оказа голям мошеник ( има доста писания за него в нета и май е в черния списък ).Но сега си намерих много добри специалисти в областта на стерилитета и съм спокойна,че съм в добри ръце.Не знам,защо толкова бързо искат да минем към инсеминация,но предполагам,че е за да не се задръстят отново яйчниците с фоликули и да не се наложи пак да пия противозачатъчни  newsm78.Аз много се надявам да стане без нея,а и хапчетата от стимулацията ще действат и следващият месец,само се чудя дали ще се спука фоликула без инжекции  newsm78.

# 725
  • София
  • Мнения: 303
Deizif, аз пусках изследванията във Вита, защото там ходих при 1 д-рка и тя ми ги назначи, а и си харесвам болницата  Simple Smile Но няма да ходя сега там на преглед, защото имам записан час при Владимиров от 3 месеца и почти дойде време. Между другото препоръча ми го 1 позната, която 7 години беше ходила при какви ли не д-ри. Незнам точно за проблема при нея,но знам, че и тя нямаше овулация. Отишла при Владимиров, започнали стимулация и на 2-я месец направили инсеминация. После я видях бременна в 4 месец. А това и беше първо инсе Simple Smile Каза, че не е нищо страшно, довери се на доки и стана.
Така че важното е да сме спокойни, всички имаме своя шанс. Хубаво е, че си намерила своя лекар. Дано не се стига до противозачатъчни, мен като чели от тях най-мн ме е страх, защото смятам,че не лекуват и това е загуба на време. Сега хапчетата още ти действат, трябва ти само вяра и кекс и ще стане  Mr. Green

# 726
  • Мнения: 19
Момичета ето ми резултатите- Lh-5.49-фол фаза 1-18, овул фаза 24-105, лут фаза 0.4-20.0, FSH-4,69,фол. фаза- 3.09-7.9, овул.фаза- 2.27-18.51, лут фаза1.38-5.52.  Другите два хормона пролактин и тестостерон са в норма. Ще съм ви благодарна ако някой ми ги разтълкува по-подробно. А как се доказва дали има овулация. Благодара предварително!

# 727
  • София
  • Мнения: 303
И аз си взех изследванията и понеже нищо не разбирам  Crazy и незнам кои от всичките цифри трябва да напиша, качих снимка на изследването ТУК. Моля ви обяснете ми моите стойности спрямо кои цифри да гледам за в бъдеще, защото за първи път виждам такова изследване  Embarassed
Ако нещо има проблем с отварянето на снимката, ми напишете (че и това го правя за първи път)  Laughing

# 728
  • Мнения: 1 988
майче, хормоните ти са супер Mr. Greenтова се опитвах да ти кажа и вчера. Peace


петя
, съотношението между първия и втория хормон 5.4 и 8.38 не е много добро, но не е и много лошо - около 1.55 (като се има предвид, че перфектното е 1:1). струва ми се само, че втория хормон FSH е малко висок.
естрадиола и тестостерона ми изглеждат ок.

момичета, аз така съм се надъхала, че може нещо да се получи този път, че си мненявам симптоми на 4-5 ден от овулацията Embarassed Embarassed Embarassed цял ден ми се струва, че ми се гади много леко, едва забележимо Embarassedмай наистина почвам да откачам.  #Crazy ще трябва да се кротна малко, ама акъла ми все там....просто съм ужасна. Embarassed

# 729
  • София
  • Мнения: 303
Hut, мила, раничко е за симптомчета. И аз предния месец явно от внушение какви ли не симптоми откривах, още повече че и ми закъсня. Но винаги като прав така,после ми е много депресантско. Не че искам да ти убивам надеждата, не ме разбирай погрешно, просто ми се иска да не ти е гадно,ако не се получи. Иначе ти тихичко си се надявай,а аз ще ти стискам палчета  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
А при хормоните ти кои стойности гледаш? тези от фолик.фаза ли? само те ли се гледат? и тези стойности показателни ли са за ПКЯ, защото това беше причината да ги пусна?

# 730
  • Мнения: 1 988
да, гледа се фоликулярната фаза....нали си ги пуснала между 3 и 5 ден от цикъла?
фоликулярната фаза е до около овулация
овулаторна фаза - дните на овулация
лутеална фаза - след овулация докато ти дойде следващия цикъл.


благодаря ти за милите думи Hug аз сама знам че първо е много рано за каквото и да било и второ много вероятно е да не се е получило. затова казвам, че откачам #Crazy

# 731
  • София
  • Мнения: 303
да, на 3 ден ги пуснах. А от тук може ли да се разбере имам ли Ову? Според доки на последния преглед (на 13 ден) нямах  Sad Аз й казах, че с тестове я засичам чак на 17 ден, но тя си твърдеше, че нямам.

# 732
  • Мнения: 1 988
не-е-е-е, овулация не може да се види дали има сега, тъй като тя все още не е настъпила.
също така трябва да знаеш, че тестовете за ову показват пика на LH (лутеохормон). след този пик от 12 до 24 часа настъпва овулацията. той спомага за пукането на фоликула. но в никакъв случай не е задължително като има пик на хормона да настъпи ову. най-добрия вариант при ПКЯ да се разбере дали е настъпила ову е проследяването на УЗИ - първо дали има доминантен фоликул и след това дали се е спукал. а показанията на естрадиола са, за да се разбере дали има яйцеклетка във фоликула. твоя естрадиол за 3 ден е много добър.
плюс това трябва да се знае, че дори нормално овулиращите жени също имат 1-2 цикъла без овулация. така че миналия наистина може и да не си имала.
а и докторите знаят, че при ПКЯ ову настъпва по-късно. надявам се, че ходиш при специалист, а не при някакъв квартален гинеколог, нали? Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 19
Мерси за отговора само че сега се чудя защо док ми предписа да пия 3 месеца противозачатъчни  вече даже ги почнах ще попитам и във вторник ендокринолога , вие какво мислите

# 734
  • Мнения: 2 590
Аз нещо се обърках чии хормони се обсъждат сега.  newsm78 Crazy
На Майчето са добре, ама на Петинка не ги виждам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт