ЮЛИ 2009. Тема 40

  • 10 584
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 725
Момичета, хубаво се размечтахте за моренце. И на мен ми иде някъде да се топна в тия горещини.
Значи не съм единствено, която хърка...малее срам Embarassed
Обсъждате кърмането, имам въпрос към вече родилите мами, трябва ли да вземем заедно с багажа и шишета за изцедената кърма и как се стерилизират тия шишета в болницата?
Аз зла участ имам от няколко месеца на пръста на ръката нещо като хемангиом, което последния месец доста често се пукаше и май се инфектирало. Та сега ще ходя при познат съдов хирург (той май съм си за кожен) да видим дали можем да го премахнем без упойка и въобще какво да правим. Нищо не мога да пипна без да кръвне,   на много лошо място е.

# 256
  • София
  • Мнения: 493
Момичета,в болницата,след като се родят бебоците и ги оправят как ги обличат? Трябва ли да носим дрешки за тогава,или само за изписването?И пеленки и тем подобни?Май пеленки си имат,но дрешки?  newsm78

# 257
  • Мнения: 1 208
Санитам, на помпата си има шише- изцеждаш и пълниш в контейнерчета за кърма.Продават ги в пакет по 10 на Авент например.Като идват в болницата на свиждане ще им ги даваш да ги слагат вкъщи в камерата.
За дрехи за бебчовците-всяка болница различно- трябва да се пита на място.При нас искаха и ние си ги обличахме както си искаме.Бебетата бяха при нас.В други болници само за изписването искат дрехи.

# 258
  • София
  • Мнения: 493
Ясно,доколкото знам,в Майчин дом,бебчетата са при нас.А кога ги взимат да ги къпят? И те имат ли си козметика? Или и това трябва да носим?

# 259
  • Мнения: 1 208
При нас бебетата ги къпеха всеки ден сутринта.Минава тяхната консултация към 07,30,после нашата към 08,00 и към 09,00ч. ги къпеха.Пак зависи от болницата - при нас между всеки дне стаи има помещение за къпане и повиване и кантар.Къпят го и ти го дават да си го обличаш.Имаха си сапунче там но ако искаш нещо специално да му слагат си носиш.И все пак трябва да се пита в болницата преди това,че навсякъде може да е различно

# 260
  • Мнения: 11 828
Аз се върнах за малко до вкъщи, всичко е наред с бебока, по-голям върви от Юлиана, ама нали е мъж, все пак не питах колко точно, но няма значение, обърнал се е както трябва, слушахме малко тоновете. Записахме дата за секцио 10 дни преди термина, не настоявах на всяка цена за нормално, но се разбрахме, че ако тръгне да излиза по-рано ще пробваме нормално. Изследванията са ми добре, само трябва една стерилна урина да пусна, че предната не беше и излизат някакви бактерии, дано няма нищо, че никога не съм имала такива чудесии, даже и течение никакво нямам сега. Взех си болничния, от вчера ми започнаха 45-те дни и общо взето май това е.. на 2 юни съм пак, после всяка седмица, те ще са две де.
EliG, на отворени врати реших, че не ми се ходи, някой ако иска утре в 14.30 са.
Стеф, хм.. не бях забелязала, че Гракото са с други размери, странно е, че не са стандартните, но трябва хубаво да се провери, може да имат два размера. Ако е все пак така, май в такъв случай и аз ще се спра изцяло на Есприт и е без това и цената е по-приятна +сгъваем матрак+Магнифлекс.
cherry girl, имам приятелка точно като теб, ще ражда септември, момченцето й ще бъде на 1,6 г. живее в Англия и се опитвам да й кажа нещо успокоително, ама знам, че ще ви е трудно, на Мама Диди също, въобще на всички с породени дечица, но после ще се радвате, че по-бързо сте я свършили тази работа. Сега я съветвам да пробва лятото да махнат памперса, че имат прекрасен двор, поне това да й отпадне.
sanitamm, да, купи си контейнерчета, може да молиш да ти ги стерлизарат в болницата, при мен беше така няколкото пъти, в които се наложи, даже ми даваха и техни шишета, но аз бях в частна. Но защо да я замразяваш, ако остава ли? Стискам палци да оздравее бързо ръчичката, че да не я мислиш и нея.
kukumiavka, дрехи също не съм носила, даже и памперси, обличаха си я там, само за изписването дадох. Козметика също от тях. Не е проблем пътуването със спирания.. аз планирам през септември море, а преди това и други по-близки пътувания.
Мама Диди, имаше нещо за бебета и надморската височина, но и ние качихме Юлиана много малка на вилата, сега пак мисля да заведа бебето на хладинка на вилата през август, нищо, че е на 1300 н.в.
Хайде морски момичета, правете и вие срещичка и да подишате и погледате морето и вместо нас! Wink

# 261
  • София
  • Мнения: 4 031
Поля, аз бързо затварях Embarassed и затова не съм видяла снимките, много хубава двойка сте с мъжа ти, много си подхождате, а Поло като бебе и на мен ми се струва че повече прилича на мъжа ти, но има и от теб.
Вини, наистина  е рано да се определи, освен ако няма други признаци, иначе ти сама трябва да си решиш дали искаш да се уговаряш с Дяволов или с някой друг лекар.И ако решиш да се уговориш - не се притеснявай, те докторите имат опит с уговорките  Laughing Моя приятелка роди при него преди половин година, не й е искал пари , а колкото тя е преценила толкова му е дала, и то след раждането, което е напълно нормално, другият вариант би бил изнудване.
Кукумявче, и аз пиех Дисапорал, и то по много , но получих разхлабване на стомаха, сега съм го спряла, та имай предвид за страничните му ефекти, макар че при мен може би се появи заради дозата.
Сиси, а към кой лекар си се ориентирала в Токуда?

А за морето, ооо, не ми говорете, с детето може да се състезаваме на кой повече му се ходи, но живот и здраве - догодина.Иначе аз примерно не съм против пътуването с бебе, но не мога грам да си представя да помъкна дрехи и памперси и шишета(ако трябват) и помпа и ....и въобще почти всичко дето е по-списъка, необходимо за бебето, може би ако имахме каравана  hahaha

# 262
  • Мнения: 1 208
EliG , ние затова си купихме миниван,че не ме свърта много на едно място и с две деца /и двете бебета  Joy/ доста място си трябва.Вие на морето при нас а аз мисля септември на отидем на почивка в Долна Баня.Там мъжа ми от работа имат страхотна база  е много подходяща за деца.

# 263
  • София
  • Мнения: 4 031
Диди, и ние сме с миниван, ама аз явно не си поплюявам с багажа  hahaha Все ми се струва че всичко е много много важно.
А къде е тази база на Долна баня, там има едно хубаво местенце с басейни външни, но ми излезе от ума сега как се казваше.

А и още нещо , момичета споделете какви зодии сте, само рачетата се представиха преди, и за Диди разбрах че  е  овен.Аз съм стрелец, и затова и аз затварям бързо като не се зареди  Grinning

# 264
  • Мнения: 194

...имаше нещо за бебета и надморската височина, но и ние качихме Юлиана много малка на вилата, сега пак мисля да заведа бебето на хладинка на вилата през август, нищо, че е на 1300 н.в....

Знам, че е опасна голяма разлика в надморската височина, заради налягането, което може да повреди ушичките на детенцето. Племенникът ми премина през това, на 2 месеца лежаха в болница със сестра ми, защото тя беше решила да се разходи от Благоевград до Банско и обратно...Не зная какъв процент е вероятността това да се случи, но все пак опасност има... Naughty

# 265
  • Мнения: 1 208
EliG, нашата се казва "база на мвр Секвоя "  - извън селото е в гора.До нея има още две три и на едната има външен басейн много красив.Тя се казваше "Пролет" ако не се лъжа ама може и да бъркам- нещо с П беше  Grinning

# 266
  • София
  • Мнения: 19 351
EliG, нашата се казва "база на мвр Секвоя "  - извън селото е в гора.До нея има още две три и на едната има външен басейн много красив.Тя се казваше "Пролет" ако не се лъжа ама може и да бъркам- нещо с П беше  Grinning
Ей ние с теб МВР-ски жени ли се оказваме? На Долна баня имат база ли? Че моят докато научи кое къде имат, ще му дойде времето за пенсия Simple Smile

# 267
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ха привет мацки с днешна дата. Прилежно ви изчетох с идеята да коментирам, нооооо забравих какво имах да казвам. Откъслечни неща ми се въртят в главата.

За бебето и пътуването ние изобщо не сме се делили с малката и навсякъде е с нас. До ден днешен тя не е оставала при баби и дядовци, не я давам и си я гледам. Не мога да се разделя с нея, а и тя с мен също. Пътуваме с нея от 20-тия й ден. Лятно, юлско бебе е и не сме я лишавли от нищо. За първи път на плуване в басейн я заведохме на 5,5 месеца, към годинката я топнахме в морето, ако не беше лятно бебе, а пролетно можеше и по-рано да бъде. В резултат на това детето няма страх от водата и вече плува и влиза сама във водата. Мъничето също смятам зимата да го цопнем в басейна и да даваме по същата схема.

Санитам, стерилизирането става и с течаща гореща вода. Иначе, ако се притесняваш, че не е достатъчно има такива разтвори за студена стерилизация, мисля, че на Чико бяха.

Относно зодиите, ако си родя на термина или пренося с един ден ще хвана заветното лъвче. Така разпределението вкъщи ще стане зловещо за мъжа ми  Mr. Green три жени, три лъвици  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, а той горканчо е рибок. С една лапа ще го смелим. И все пак си го обичаме и няма да го тормозим много, но то си е в кръвта ни... Flutter

За болницита и нета и аз смятам да взема лаптопа, така че спокойно може да съм вестоносец, не ми тежи. Така или иначе смятам да работя до последно, както и веднага след раждането, а работата ми е свързана с висене пред компа. Предния път още в деня на изписването си седнах и прерових форума, то иначе ме хваща абстиненция  Blush

За варненската среща няма да мога да присъствам, това ми е на край света, а аз с автобус и малката до там не се наемам да пътувам. Така че потъркайте тумбаци без мен.

Много щях да пиша, доста написах и май прекалих. Отивам да правя торта, че в четвъртък сме на кръщене на един сладкишко и искам да му спретна тортенце. Като я напарвя ще показвам.

# 268
  • Мнения: 1 208
EliG, нашата се казва "база на мвр Секвоя "  - извън селото е в гора.До нея има още две три и на едната има външен басейн много красив.Тя се казваше "Пролет" ако не се лъжа ама може и да бъркам- нещо с П беше  Grinning
Ей ние с теб МВР-ски жени ли се оказваме? На Долна баня имат база ли? Че моят докато научи кое къде имат, ще му дойде времето за пенсия Simple Smile

Имат страхотна база както споменах.А за малки деца е приказка.Ако се интересуваш мога да ти пратя снимки да я разгледаш.Ние бяхме там и миналата година и съм очарована от всичко.За първи път ми се случва да харесам така почивката си  Laughing

# 269
  • София
  • Мнения: 15
Аз съм зодия водолей, таткото ни е рак, а бебока го гласим за близнаци.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 17:50 от cveten prashec

Общи условия

Активация на акаунт