Ден след ден ЮНЧЕТА се появяват, тясно им е вече и не се стърпяват!Тема №64

  • 12 009
  • 272
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Момичета, пиша ви от името на ayas. Тя е добре, в Банкя е и няма нет. Честити бебенцата на  Петя и Жени и поздравява всички ви.

# 46
  • Мнения: 69
Изпрала съм със Сано Сензитив и омекотителя му, белия... много приятно ухаят дрешките... като малко омекотител съм сложила с вторично изплакване  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 187
Здравейте!
Нека и аз се присъединя към стискащите палци на Милена! Даже и на краката стискам! Надявам се всичко да мине бързо и леко!
Ние днес се занимавахме с довършителни работи след нашия "майстор"! Георги побесня по едно време и поиска да излезем, че да се разсее малко! И отидахме до сестра му, но се оказа, че са излезли да купуват подарък на малкия! Така и ние се присламчихме към разходката из града и майка му купи на нашия мъник обиколник! Поразходихме се, после пихме кафе и се прибрахме! Тогава се заехме да оправим изцепката на нашия "майстор"! Уж шпакловал стените, а се оказа, че едната изобщо не е пипана! Много ме е яд на тоя човек и това му е за последно! Трябваше Георги да шкури стените, не е шпакловал едната стена! И накрая иска 450 лева! Като другата ни стая е два пъти по-голяма и за същата работа+боядисване ни взеха 700 лева! Не мога да разбера за какво ги иска тея пари! Ама сме решили, че няма да я бъде тая... Както и да е! Оплаках се! Пак  Embarassed !
Иначе халата за баня, който си купих вчера се оказа толкова дебел, че от снощи до днес късния следобед все още не беше изсъхнал напълно!  newsm78 Ама много си го харесвам, а странното е, че не беше никак скъп! Даже се учудих на цената, аз се бях приготвила за 50 лева, а той е 38! Според мен определено си заслужава парите!
Иначе и аз не съм чистила пералнята специално за бебешките дрешки, просто ги пуснах и толкова, а на ръка нямам намерение да пера нищо!
За козметиката: Аз купих шампоан от глава до пети  и олио на Бюбхен и кремче на Бочко! Смятам да пробвам с тях, дано да ги понесе, ако не ще търся нещо друго!
Франчи, много съжалявам да чуя, че си пипнала варицелата! Пожелавам ти бързо оздравяване!
Мишел, благодаря за разказите ти! На мен са ми много интересни и смятам, че ще са ми от полза!
Мона-балона, радвам се, че отново си сревд нас и че ти и бебчо сте добре!
Това е от мен за сега! Отивам да гледаме едни сериалчета с нашия татко! Wink
Приятна вечер на всички!  Hug

# 48
  • Мнения: 1 425
Somebody, благодаря за темата   bouquet!

И аз се включвам към палцестискането за Мил! Дано всичко мине леко и безпроблемно  Praynig!

Минди, честита ти количка, със здраве да си я ползвате! Много хубав цвят сте избрали.

Somebody, аз не смятам да пера на ръка, също не смятам да плакна пералнята преди да пера бебешките дрехи. От акушерка знам, че ако се пере на 60 градуса, мога да ги слагам с нашите. Количката смятам да я изпера, но тя е ползвана от Килиан, а варианта за новородени го ползваше сестра ми, когато беше тук и от прашеца навън се е нацапала.

# 49
  • Мнения: 4
МОмичета, сега се изкъпах и набрах смелост да си погледна вътрешните шевове с 1 огледалце .. . Wink ПОмислих,че ще се ужася,но гледаката не беше лоша  hahaha  Уф,кви неща ви пиша.... направооо Simple Smile

# 50
  • Мнения: 216
И аз да се запиша в новата тема.

Нямах нет в4ера и сега се връщам да ви 4ета за малко 4е отивам да се пльосна в басейна 4е е 40 гр. навън ужааааааааааас #Crazy

# 51
  • Мнения: 31
ихаааа, колко много сте изписали, а само се загледах за два часа в един филм- по нова ТВ дават Годзила, ама нещо не мога да издържам дълго време на едно място и реших да надникна пак тук. Мишел, мерси за бързия отговор- толкова увлекателно си описала всичко, мен доста ме успокояват разказите ти. а това, че толкова често пишеш е страхотно- значи не си нон- стоп ангажирана с бебока! аз и за това се притеснявам, т.к. ще съм абсолютно сама на фронта /т.е. ще си гледам бебето в началото съвсем сама без разни баби и роднини/ и незнам дали ще смогна да се оправям сама с всичко, че и време да остава за компютъра!
аз се връщам пред Годзилата, лека вечер и нощ на всички!

# 52
  • Мнения: 4
Айрина, мила ....така ти се струва. т.е. аз наистина мога да кажа,че имам свободно време,за да кисна пред компютъра...моят ангажимент е само и единствено да храня и гледам малката,защото свекърва ми готви,пере и глади дрехите на детето,моите дрехи и на мъжа ми, чисти апартамента,за което съм й много благодарна. Честно казано,ако трябваше да правя всичко сама това би било непосилна задача за мен. Просто това безсъние те убива...поне докато влезеш в ритъм.

Преди да родя цяла седмица се мъчих с тези контракции и не бях спала нормално,все за по 30-50 минутки дремвах на пресекулки. После в патологията пак не съм спала и след като родих пак не бях спала. И като ме изписаха и се прибрахме в нас... такъв рев му дръпнах  Confused беше ми много гадно. Имах чувството,че не мога да се грижа за това малкото същество, че съм сама и ме обзе някакъв страх. Нещо се депресирах изведнъж, а аз по принцип не съм такъв човек,а напротив-супер позитивна съм..,но това беше единствения момент в живота ми, който ме накара да се почувствам много безсилна, застрашена ..и аз не знам точно как да опиша чувството. И най-интересното е,че аз просто нямах причина да се чувствам така, понеже имам помощ от всички възможни страни. Надявам се никоя от вас да не се почувства така.   bouquet

И ако някой иска да ви помагане отказвайте помощ, наистина ще ви е нужна.

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 21:59 от michelle_varna

# 53
  • Мнения: 96
Mishelle_varna, супер е, че свекървата ти толкова много ти помага, дано и занапред да е така. Ние понеже сме на етап бабите да си предлагат помощта, но все още отговаряме уклончиво, все пак бебчо не се е родил, искам да те попитам как се получи при вас с уговорката за помощ, предварително ли се разбрахте за какво да ви помага бабата или в процеса на гледане на бебка си разпределихте задачите в домакинството?

# 54
  • Мнения: 35
Имах чувството,че не мога да се грижа за това малкото същество, че съм сама и ме обзе някакъв страх. Нещо се депресирах изведнъж, а аз по принцип не съм такъв човек,а напротив-супер позитивна съм..,но това беше единствения момент в живота ми, който ме накара да се почувствам много безсилна, застрашена ..и аз не знам точно как да опиша чувството. И най-интересното е,че аз просто нямах причина да се чувствам така, понеже имам помощ от всички възможни страни.
Ето от това се страхувам най-много.Да не изпадна в някаква депресия или нещо подобно. Това не ми е присъщо,защото аз също съм силен човек,не съм глезла и лигла,но незнам в такава ситуация какво ще стане.
Времето ще покаже Peace

# 55
  • Мнения: 4
Това което почувствах беше за 2 минути,но ми беше достатъчно! Сега се чувствам чудесно, след като толкова майки са преминали през това и ние ще се справим Simple Smile

Относно свекърва ми, тя живее  с нас. Изгубила е мъжа си преди 13 години и просто не искаме да оставяме женицата сама. А и тя само ни помага.
Майка ми е на 44 години и ходи още на работа и просто не може да ми помага, а и би се чувствала неудобно тук да се разшета Wink Няма как да ви го обесня. А свекърва ми е пенсионерка и има много свободно време Wink

# 56
  • Мнения: 96
mishelleHug за отговора. Ние си живеем сами, и май по-трудно ще допуснем някой около нас. Дано се справим Praynig

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 862
Ехооо, здравейте и от мен!

Самбоди, мерси за темата! Между другото видях, че на Жени в родените и пише термин 1, а в очакващите е на 4 юни. Станало е някакво разминаване. Ако искаш я махни от очакващите. Ааааа и за прането, четох, че може да използваме белина за бебешките дрешки, защото хларът в нея е летлив и при прането, съхненето и гладенето просто се изпарява. Та можеш така да си изчистиш пералнята, но и аз мисля, че няма нужда от прекалена стерилност. Все пак детето трябва да се срещне със средата около нас, няма да живее в инкубатор, трябва да си изгражда имунитет  Peace

Стискам палци на Миленка, дано има мнооооого леко раждане!

А за депресията - ааа има, има... И аз след раждането на Андреа, и по-точно от безсънието изпадах в ревове и кризи, че не мога да се справя, даже на психолог мислех да ходя, много родили жени го правели каза джипито, ама после се отказах, т.е. влязох в ритъм.

Аз го ударих на живот тези 2-3 дни. Свърши ми Гинипрала и реших да не го пия вече, та сега съм само на Магнерот и от време на време но-шпа. Онзи ден се разбих от ходене, за последните 5 месеца не съм ходила толкова много... Днес пак разходки, клякам, грижа се за детето, абе сякаш не съм аз. То 4-5 месеца само да лежиш не е лесно. Затова си казвам, че имам 3 седмици до термина и хич не ми пука - и сега да реши да излиза, добре дошло!  Hug Имам си постоянно болки и контракции, но вече не ме притесняват. Ей на това му казвам позитивно мислене  Wink

Хайде лека вечер, за мен ми е ясно че няма да спя, ама който може дано да поспи. Чакаме добри новини за Миленка! Praynig

# 58
  • Мнения: 27
Влизам да видя дали си нямаме ново бебее,но явно няма новини още..

За грижите около новороденото,първоначално ще помага майка ми,ще си я взема във Варна за малко,и после-сама.Дано да се оправям.А и мъжа ми много ми помага.Няма кой друг.
А с безсънието незнам как ще свикна.По принцип ако не спя 8,9 часа съм като болна на другия ден-треперя,мигрена,лошо ми е.
От това най много ме е страх.

Абе,имам едни болчици пак...разредих гинипрала и веднага ми се отрази.

# 59
  • Мнения: 1 291
  superuu Много готино заглавие на темата.

Пак да спомена мойта приятелка с трите деца, последното изобщо не е чистила по-специално за него,дрехите му ги пере заедно с техните, котката се разхожда в неговата стая, навън излязло на 4тия ден.И си е ок детето.

За помагането, нали таткото има 15 дена отпуска-мислим да се пробваме сами в този период-после ще направим графици.

А не трябва ли в началото бебето да се къпе само с вода или пак нещо не съм доразбрала newsm78

Общи условия

Активация на акаунт