Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 510
  • 304
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 59
Да и аз затова се притесняам, но нали влоговете са гарантирани, а пък дават хубава лихва за тримесечен депозит... Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 891
   Peace . Гледах вчера 'Инвестбанк - Срочен депозит "Екстра плюс" - EUR' и уж пише 8.68 ефективна годишна лихва, 8.50% за шест месеца...
Това звучи интересно.

Аз отдавна съм банков турист.  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 13 768
Интересно, и как точно "пътешествата". С преводи или с кеш? Защото с кеша, само е да ви пресрещне някой по трасето...

# 123
  • Мнения: 0
В условия на фин. криза парите се разпределят в различни портфейли , за да се диверсифицира риска . Колкото е по- висок % лихва , толкова и риска е по-висок и има краткотраен ефект . По- практично е дългосрочно капиталово спестяване !

# 124
  • Мнения: 2 759
В условия на фин. криза парите се разпределят в различни портфейли , за да се диверсифицира риска . Колкото е по- висок % лихва , толкова и риска е по-висок и има краткотраен ефект . По- практично е дългосрочно капиталово спестяване !
                             Съгласна съм. Аз лично очаквах парите да ми потрябват много скоро, затова се ориентирах към нещо краткосрочно. Но все повече ми се струва, че цялостната икономическа обстановка предразполага към нещо дългосрочно.

# 125
  • Мнения: 0
Аз съм много доволно от Общинска банка.
Всичкити ми сметки са там.
В момента парите ми са на депозит Сюрприз с лихва от 8%. Peace

# 126
  • Мнения: 2 759
Аз съм много доволно от Общинска банка.
Всичкити ми сметки са там.
В момента парите ми са на депозит Сюрприз с лихва от 8%. Peace
                           Как така? Пише 6% за ЕУ и 7% за лв. И са тримесечни. http://www.municipalbank.bg/displaybg.aspx?page=individ_22_8

# 127
  • Мнения: 0
Днес и аз се загледах в темичката. Понеже имаме свободни някакви средства и аз съм се заела точно с формулирания от вас като" банков туризъм". От около 2г все следя изгодни лихви и сменям средствата от банка в банка. Слава богу до сега не е имало гаф. Наистина банките си изплащат лихвите, но честно казано винаги със спотаен дъх извършвам всички манипулации по подписване на договори и тем подобни. През заветната 199- и не помня точно коя година всичките ни парички потънаха в една от банките, и затова като патил си човек със страх подхождам към всички тези процедури. Но смятам, че там са ни по сигурни, защото и вкъщи да се държат пари не е работа. И вкъщи са влизали с взлом и са ни обирали всичките парички.
Основно искам и аз да споделя наблюдения, че банките наистина започнаха да целят удължаване на срока на вложенията на хората. И аз до сега използвах все 3 до 6 месечни депозити с цел в скоро време ако се наложи да мога да разчитам на паричките ни. Тия дни мой познат работещ в банка ме насочи към по-дългосрочни депозити, на които хубавата лихва е едва към края на периода. Та той ми подхвърли, че мога да открия първоначално сметка с мин.вноска и към края на периода да натоварвам депозита вече с по-високата лихва. ДА-а , но банките и това са предвидили като са споменали, че може да се довнася само до 2хил. за месец. Е българинът нали е изобретателен - ами тогава ще се открият няколко сметки. Е малко повече хамалогия, но всяко нещо с грижата си! За добър резултат се полагат повече грижи. А за сигурността на вложенията аз знам най- добре: в живота само едно нещо е сигурно - смъртта.

# 128
  • Мнения: 2 199
Така... имам въпрос - загубих си всички документи и договори които имам....
Заедно с тях ми изчезна и договор за депозит .... та въпросът ми е какво мога да направя сега, мога ли да си изкарам дубликат или?

# 129
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Така... имам въпрос - загубих си всички документи и договори които имам....
Заедно с тях ми изчезна и договор за депозит .... та въпросът ми е какво мога да направя сега, мога ли да си изкарам дубликат или?



Според мен веднага трябва да уведомиш банката. Би трябвало по ЕГН да ти се изплати, разбира се с новата лична карта.

# 130
  • Мнения: 2 199
Така... имам въпрос - загубих си всички документи и договори които имам....
Заедно с тях ми изчезна и договор за депозит .... та въпросът ми е какво мога да направя сега, мога ли да си изкарам дубликат или?



Според мен веднага трябва да уведомиш банката. Би трябвало по ЕГН да ти се изплати, разбира се с новата лична карта.

Лична карта имам. Загубени са договорите само.  Close

# 131
  • Мнения: 2 759
Така... имам въпрос - загубих си всички документи и договори които имам....
Заедно с тях ми изчезна и договор за депозит .... та въпросът ми е какво мога да направя сега, мога ли да си изкарам дубликат или?
Според мен веднага трябва да уведомиш банката. Би трябвало по ЕГН да ти се изплати, разбира се с новата лична карта.
Лична карта имам. Загубени са договорите само.  Close
                            Уведоми банката. Според мен няма никакъв проблем да ти дадат копие. Само я уведоми по-бързо, защото ако някой реши да злоупотребява има всичките ти данни.

# 132
  • Мнения: 5 698
Какво ще кажете за депозитите в ПИБ?

# 133
  • Мнения: 2 759
                               Към момента съм доволна, надявах се някой да е открил нещо по-изгодно. Че 1-2 месеца не съм се оглеждала какво излиза на пазара...

# 134
  • Мнения: 11 747
И аз се интересувам от изгоден срочен депозит - препоръки и съвети за настоящия момент?

Общи условия

Активация на акаунт