Машина за сладолед – рецепти

  • 164 734
  • 354
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 341
Най-хубавият шоколадов сладолед за мен е по рецептата на Джемма - http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2010/01/blog-post_9825.html
Жълтъците се варят достатъчно дълго, за да нямаш притеснения. Може и да се сложи есенция ром или коняк и вкусът става божествен Wink

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
Винаги ли като се слагат яйца трябва да се обработят термично или може и сурови?
Днес в "На кафе" адреналинката Жана приготви сладолед с 3 яйца,3ч.ч.течна сметана,1ч.ч.прясно мляко,2-3с.л.кафява захар,ванилия и нещо като шоколад от лешников тахан и какао.Разби го с пасатор и наля във формички.

# 287
  • София
  • Мнения: 2 298
Винаги ли като се слагат яйца трябва да се обработят термично или може и сурови?
Днес в "На кафе" адреналинката Жана приготви сладолед с 3 яйца,3ч.ч.течна сметана,1ч.ч.прясно мляко,2-3с.л.кафява захар,ванилия и нещо като шоколад от лешников тахан и какао.Разби го с пасатор и наля във формички.
Оригиналните рецепти са без термична обработка на яйцата, обаче аз и повечето хора не биха рискували с купешки яйца, затова се процедира с термична обработка. При домашни, пресни яйца и контролирани за болести кокошки, варианта е без варене.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 20:32 от nati_nat

# 288
  • Мнения: 4 994
Понеже започна новият сладоледен сезон, исках да споделя леко импровизирана успешна рецепта за малиново сорбе.

Имах забравени малини от миналата година, замразени в пакетчета. Сложих около 1 кг в тенджера на слаб котлон, добавих 2 с.л. захар, 1 ч.л. сол и стевия на вкус. В последния момент се сетих, че в Рим ядохме сорбе от праскови и мащерка, та се вдъхнових и тикнах няколко листа босилек. Като се разтвори захарта и малко от течността се изпари, пасирах и прецедих, за да отделя семките и листата босилек, след което го сложих в машината за 20 минути заедно с 3 с.л. водка. Получи се прекрасно - концентриран малинов аромат, не твърде сладко, босилекът освежава вкуса и много хубаво си пасна с малините. Най-вече се радвам на консистенцията - получи се гладко, креместо и със съвсем фини кристалчета, като сорбе от магазина. Досегашните ми опити да направя сорбе не бяха успешни, защото винаги имаше хрускащи кристалчета, но явно малко алкохол и поне малко захар трябва да има, за да не заледява.



Запланувала съм за следващите дни да пробвам нещо с боровинки, ягоди или череши и се чудя каква комбинация да направя. Мисля си за лавандула и боровинка, като четох и за ягода с шампанско (на снимката изглеждаше пленително). На вас какви са ви любимите сорбета?

# 289
  • София
  • Мнения: 341
Страхотно изглежда! Simple Smile

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
Каква е машината?
Изглежда вкусен Heart Eyes

# 291
  • Мнения: 4 994
Благодаря, наистина се получи неочаквано добре, което ме и провокира да пиша в темата. Вероятно малините са били хубави и дори дългият престой във фризера не ги е съсипал, а и ми е първото успешно сорбе.

Машината е Von Chef - беше най-простата налична, за 13 паунда от склада на Амазон, защото никак не ми се даваха пари за нещо, което не съм сигурна дали ще ползвам. За моя изненада се справя твърде прилично и е с две купи, не че ползвам втората. Мисля, че всичките машини са еднакви, така че купете каквато е на добра цена в момента.

# 292
  • София
  • Мнения: 2 298
И на нас малиновото сорбе ни е фаворит, но замразените малини свършиха Weary. Пасираните и без семки малини смесвам с направен преди това захарен сироп, коняк за алкохол, малко сок от лайм и понякога много малка част разбит белтък, за по-добра консистенция
Сега правя по аналогичен начин ягодово сорбе от пресни ягоди. Ние открихме рано сезона, всъщност не го закриваме, и зимата консумираме сладолед, но "сезон" за нас е ежедневна консумация на сладолед, зимата е по-рядко. Правих няколко пъти и ягодов йогурт - цедено кисело мляко (квасено от мене), подсладено със стевия или мед, или пудра захар, смесено с ягоди, пасирани на пюре.
Ягодите са от вносните, изключително ароматни.
Иначе сорбе съм правила от ананас, праскови, манго, лимони, портокали.

Освен сорбета, фенове сме и на сметановите сладоледи (но с млечна сметана, не имитиращи продукти) с разни добавки, както и с кондензирано мляко. И тези с яйца, но те са по-трудоемки и за ежедневна хамалогия не стават.


Мисля, че всичките машини са еднакви, така че купете каквато е на добра цена в момента.

Не е така, имат разлики евтините машини - мощност, обем, качество на пластмасата на перката, от което зависи кога ще се счупи. А освен евтините машини със замразяващи се купи има и по-скъпи със собствен генератор, които имат несравними предимства.

# 293
  • Мнения: 4 994
Може би съм имала късмет с тази машина. Laughing Тези с ледогенератор ги заглеждах, но нямам място за такава.

Когато правиш сорбе с белтък, минава ли термична обработка под някаква форма? И конякът усеща ли се после в сладоледа? Аз не обичам много алкохол за пиене или да подправка на десерти, затова и ползвах водка (което май е леко неконвенциално).

В крайна сметка реших да правя уикенда сорбе с ягоди и розова вода  . Надявам се да се получи.

# 294
  • София
  • Мнения: 2 298
Може би съм имала късмет с тази машина. Laughing Тези с ледогенератор ги заглеждах, но нямам място за такава.

Когато правиш сорбе с белтък, минава ли термична обработка под някаква форма? И конякът усеща ли се после в сладоледа? Аз не обичам много алкохол за пиене или да подправка на десерти, затова и ползвах водка (което май е леко неконвенциално).

В крайна сметка реших да правя уикенда сорбе с ягоди и розова вода  . Надявам се да се получи.

Макарон, ще чакаме да се похвалиш със сорбето с ягоди и розова вода.
Коняка не го усещаме, ароматът на плодовете и лимона/лайма го подтискат.
За да не те притеснява суровия белтък го правиш като италианско меренге - има рецепти с точните пропорции в нет-а, идеята е в разбития белтък постепенно да се налива горещ захарен сироп и да продължава разбиването докато се охлади. Белтъкът подобрява структурата, но ако харесваш сорбето, което правиш и без него, не ти е необходим този белтък.
То и при нас проблемът с липсата на място за подобни електроуреди стоеше, накрая "присвоих" един остъклен балкон и машината за сладолед е паркирана там с още няколко кухненски помощника, за които не е фатално, ако не са в самата кухня.

# 295
  • Мнения: 2 687
Аз днес направих за първи път, стана с много приятен вкус, но много заледено, къде ли бъркам, чудя се. А със зехтин, за първи път чувам, че се слага в сладолед. Джада бърка странни неща, поне за моя вкус Simple Smile
Ако след изваждането от машината си го държала дълго време във фризера се стяга доста. Заледяването зависи и от това колко вода има, какви продукти се слагат и как се разбиват. Ако се разбиват на крем със сметана или белтъци на сняг, т.е. има много въздух в сместа, става пухкав и няма заледяване и когато стои във фризера.
Аз днес правих къпинов сладолед. Имах замразени къпини, 400 гр. Загрях на котлон със 100 гр. захар докато се стопи захарта и размразят къпините. Претрих през цедка за да се отстранят семките.
Отделно разбих една кофичка заквасена сметана от 400 мл. и един белтък. Но я разбивах дълго на високи обороти, на два пъти прибавях по 50 мл прясно мляко и 50 гр. захар. Стана пухкав крем, към който постепенно докато още се разбираше прибавих охладената къпинова смес.
Дори не можа да стигне до фризера, веднага изчезна почти 1 кг. сладолед.
Дъщеря ми и съседчето си заявиха и за привечер една доза сладолед, шоколадов.
Попадала съм на рецепти със зехтин, не са измислица на Джада, ще се престраша някой път да направя.

А след добавяне на къпиновата смес ли го слагаш в машината?

Радвам се,че се съживи темичкатааа 😂

# 296
  • София
  • Мнения: 2 298
arino, плодовата смес, каквато и да е тя, я смесвам с другия крем и тогава слагам в машината за сладолед.
Единствено ако има нещо на парченца - ядки, натрошени бисквити, парчета шоколад и др., тях слагам съвсем накрая за няколко оборота на перката да се смесят със сладоледа.

# 297
  • Мнения: 4 994
Nati_nat, явно си спец!

Правила ли си някога сладолед от ядки? Любимите ми сладоледи са лешник и шамфъстък, но няма много рецепти онлайн. Иначе имам натурален тахан от тях... 

# 298
  • София
  • Мнения: 2 298
Макарон, не бих казала, че съм спец. Целогодишно правя често сладолед, а лятото всеки ден и гледам да разнообразявам. Чета доста рецепти в нет-а и когато ходя в чужбина не пропускам да опитвам разни сладоледи.
С шам фъстък правя ментов сладолед - смесвам два основни крема - млечен с жълтъци и бита млечна сметана (млечна за разбиване, не заквасена). Добавям разбита на пюре в блендера прясна мента с лайм и преди да спре машината добавям шам фъстъка смлян на парченца. Лешници на парченца добавям към шоколадов сладолед и такъв, който правя със смесени кондензирано мляко и млечен или сметанов крем. Лешников тахан съм слагала към шоколадов сладолед, който правя с домашен течен шоколад (всъщност тахана е в него), смесен или с бита сметана, или с млечен крем с жълтъци. Млечен крем с жълтъци правя когато имам повече време, иначе през седмицата вечер ми е най-бързо с бита сметана и плодови вариации на сорбета или пасирани плодове с йогурт.
Успешно са ми ставали едни готови кремове без варене, които се разбиват с прясно мляко - ванилия, шоколадов, тирамису, карамел. Има в тях едни малко съмнителни съставки, но за рядка консумация при липса на всякакво време вечер, става. И са все пак по-малко бъкани със съмнителни съставки от купешките сладоледи.

# 299
  • Мнения: 4 994
Намерих рецепти за сладолед от авокадо и пистачо. Комбинацията ми звучи много добре (гледам да избягвам многото захар и сметани в сладоледа, пък този хем с фибри, хем полезни мазнини...) и е много приятен на цвят. Ползвала съм авокадо в десерти и се получава приятно... Ще я пробвам уикенда да видим какво ще излезе.

Общи условия

Активация на акаунт