ЛЮЛИНските деца,подготвят се за първоюнска веселба!

  • 12 342
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 285
Чела съм,че е възможно да си направиш нщо като абонамент в частните клиники за определена месечна сума и при проблем с децата да ги водя на прегледи,без това да се заплаща отделно.Има ли някоя от вас да процедира така и ако да-къде?

Обмисляла ли си варианта за здравна застраховка - това, което описваш, ми прилича точно на това...

# 271
  • София
  • Мнения: 9 860
Ми не съм запозната.Къде мога да прочета?

# 272
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз имам здравна застраховка от работата в Дженерали Закрила - доволна съм много. Само да подчертая, че не знам колко би струвало за индивидуален клиент - може да излиза много скъпо!!! И доколкото знам, може да изискат предварителен преглед!

При сключването на застраховката ти дават една пластинка, прилича на дебитна карта - там пише номер на договор и прочие данни. И с тази карта имаш 3 избора за действие:
1) Имат нещо като поликлиника със собствени лекари в София, но е малко далеко - в центъра - на Дондуков до пресечката с Раковски. За там само си записваш час по телефона и отиваш - показваш картата и влизаш. Имат доста специалисти, вкл. педиатър. Техниката им е съвременна, условията в кабинетите са много добри.
2) Може да се ходи в заведения, които имат договор с тях - показваш картата и не плащаш (разбира се, няма нужда от талон от личен лекар!) - заведението си взема парите от Закрила. Най-добре е преди първо такова посещение да се говори с координатора за заведението, защото аз лично съм имала случай, в който лекарят не знаеше, че поликлиниката има договор със Закрила и не беше наясно как да оформи документите за прегледа!
3) Може да отидеш където пожелаеш на платен прием - плащаш си го и Закрила после ти възстановява парите - но трябва да ти издадат фактура с касова бележка за прегледа (а някои не дават дори касова бележка!!!) - отделно от документите за самия преглед!!!

Според условията, за които се договорите, застраховката има някакъв лимит, а може да са включени и лекарства и т.н.

Ето сайт: http://www.generali.bg/main/bg/health_insurance.php

Ако мога с нещо още да съм полезна...

# 273
  • София
  • Мнения: 746
И аз имах карта на Дженерали когато работех в Метро,много е удобно,ама аз каквато съм заспа,само веднъж я използвах,за което още ме е яд Wink
Благодаря ви за пожеланията за Камен Heart Eyes,той от вчера нещо не е добре,та днес баща му го води на лекар,имал зачервено гърло,дъра- бъра,дала е Проспан докторката и Аугментин за всеки случай,ако стане зле Rolling EyesА в петък заминаваме,та се чудя дали направо да не му взема антибиотика и да започва да го пие....,за съжаление не мога да го заведа при Райчева,защото ще похарча джобните за морето,абе въобще....,дайте идея някаква Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 181
Ели, не мога да ти дам съвет, ти си познаваш детето! Дано да мине бързо и да си изкарате готино на почивката!

# 275
  • София
  • Мнения: 154
Не може ли с бабешки методи, профилактика с мед и лимон  Rolling Eyes

# 276
  • София
  • Мнения: 211
Честит рожден ден на Влади на dgudge, да расте здрав, щастлив и безгрижен и много да радва мама и тати!!!

за мама букет от рози -

# 277
  • София
  • Мнения: 154
Много ти Благодаря Роска  Hug

Почерпете се за здравето на Владко на мама момчето сладко  Two Hearts

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 12:41 от dgudge

# 278
  • София
  • Мнения: 9 860

Честит рожден ден на Влади!Да е жив и здрав!
Джудже,честит празник!


Ние тази нощ заминаваме за морето.Не беше сигурно и затова нито багаж съм приготвяла,нито на децатабях казвала.Преди малко като им съобщех идея си нямате каква картинка бяха.Мими започна да се въргаля по земята,а кака и да скача по дивана. Crazy

# 279
  • Мнения: 361
Владко,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  bouquetБъди много здрав,усмихнат и още по-голяма радост на мама и тетко Heart Eyes

Валенце,представям си каква картинка сте били HugВесело изкарване и много усмивки на принцесите.Чакаме снимки,като се върнете Hug

ЕлкаЗелка,дано за морето да сте вече на 6-ст.Еййййййй,аман вече от болести и лятото няма оттърване ooooh!

# 280
  • Мнения: 2 987

Честит рожден ден на Влади!Да е жив и здрав!
Джудже,честит празник!
Честит празник на Влади и от мен!  Hug
Поздрави на патерица и за именника Камен и за прекрасната рожденичка на Валенцето! Много здраве и усмивки на всички пожелавам!
Ние пък се завърнахме от морето онзи ден, но компютърът вкъщи пак е повреден и едва днес от работа успях да хвърля едно око на темичката. На морето беше супер, и времето, и изкарването, снимки ще кача по-нататък. Ния с радост тичаше по брега, но водата беше студена и не искаше да влиза навътре, само с детско басейнче я къпахме!
Весело изкарване на заминаващите - Валенцето и Елка-Зелка и дано Камен се оправя бързо и леко. Според мен не бързай с антибиотика, защото ако е вирусно няма да има нужда, сам ще се пребори. Стискам палци да сте здрави.

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 13:41 от Mira_p

# 281
  • Мнения: 181
Честит рожден ден на Влади! Много здраве и късмет, весел празник!
Вале, хубава почивка на вас, да ни донесете миди!

# 282
  • София
  • Мнения: 746
Дани,честит празник!Да ви е жив и здрав, и много да ви радва  bouquet

# 283
  • Мнения: 9 973
ЧРД Влади!!!Нека имаш най-прекрасното детство,здраве и много приятелчета!!!


Дани,за теб мила  Hug

# 284
  • Мнения: 10
Здравейте
вече съм в люлин и да се похвалим че сме на 17 дни
родихме се 2 880 на 14-06 и се казваме Алекс
е вече си имаме проблеми -явно май са колики но още не съм ходила на педиатъра защото нямаме още ЕГН и акт за раждане
ползваме капки Себ и Биогайа, а имаме и Бейбинос ама тях не сме пили
чувам че Колииф са много силни и спирали плача-така ли е , ползвали ли сте ги или други ефикасни?
и се притеснявам за кърменето-не знам на бебето стиг а ли му кърмата, иначе и 2те гърди ми текат ако съм без подплънки -т е би следвало да имам мляко , но още не сме теглили бебо и не знам дали му стига папането
иначе спи по 3-4 ч през деня а нощем имаме пауза между 1/2 ч  та сутрин до 6 ч което е добре мисля
айде поздрави на всички мами
като станем големи ще ходим по градинки и ние да се запознаваме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт