Отговори
# 60
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Мерси за новата темичка! Hug

Честито на именниците днес.

Да дам отчета за вчерашния преглед. Laughing Реших все пак да отида на ФМ при д-рЯков. Сега съм в 16г.с. и той каза, че най-добре е вече в 20г.с., но аз настоях да ме види на 4-Д, все пак аз плащам. Прегледа беше дългичък. Бебетата с момчета и се развиват добре и едновременно. Дотук с хубавите новини. Оказа се, че миомата е 8-9см и си расте много. Децата са в обща плацента, като долният близнай е захванат някъде ниско долу и е рядък случай. От целият преглед си тръгнахме много объркани и изплашени със съпруга ми. Докторът каза, че миомата е застанала на канала и ако тръгнат да се раждат нормално, тя ще им пречи. При секцио пък можело да я отрежат без да искат, защото минавала точно там, откъдето се прави разреза. И как ще раждам тогава, така и не разбрах. Ако има някакъв риск за мен, предпочитам да прекъсна бремеността. Никакъв съвет не ми даде и сега незнам към кого да се обърна. Трябва да говоря с моята гинекокложка и да споделя, казаното от Яков. След като тя ще ме изражда, трябва да има някакъв план.
Дългичко стана, извинете, но няма с кого да споделя. Не искам да трвеожа близките, те още нензаят, че бебетата са 2 и че имам и миома към тях.

# 61
  • Мнения: 718
Честит имен ден на всички именници   bouquet    bouquet   bouquet
Аз май съм една от последните, които имат проблем с гаденето  Embarassed, при мен продължава по цял ден и цяла нощ, добре поне че успявам да задържам храна в стомаха си. Обаче с течностите е по-трудно - нито сокове, нито вода понасям, жадна съм през цялото време и като пийна 2 глътки и корема ми се обръща  Outta Joint Док ме съветва да смуча лед през целия ден, за да не се обезводни бебо, ама аз така без зъби ще остана  Thinking Засега гледам да хапвам повечко супички и сочни плодове и дано да няма проблеми  Praynig Та поради тази причина само аз явно не ставам да пишкам през нощта  Rolling Eyes
Нямам търпение да мине вече тоя етап и да почна да се разхождам и да правя от упражненията, дето обсъждате вече  Simple Smile
spinki , стискам палци докторите бързо да намерят решение на твоя проблем и да нямаш повече тревоги покрай бебчовците  Praynig
Лек ден на всички  Hug

# 62
  • Мнения: 95
bilyanka Сериозно ме притесни! Звънни ми ако можеш довечера или аз ще ти звънна!  Hug Дано всичко е наред! Целувки

# 63
  • Мнения: 418


и от мен за всички, който носят хубавите имена Елена и Константин и техните производни  baloni smile3510 Drunk Drunk Drunk  Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 307
здравейте на всички мами,

честито на именниците! да са живи и здрави и много, много щастливи!

да споделя и аз - явно това с болката е като зараза  Laughing от вчера и мен ме боли корема, ниско долу като при цикъл и от време на време малко по-остричка болка вдясно.... е не е болка за умиране, бях се попритеснила, но се поуспокоих особено като видях че и при други го има като оплакване.
обадих се все пак на моята лекарка и тя жената малко пред отпускно й беше та вика, а няма страшно пий си 3 по 2 и ако утре продължава и стане по-силно отиди при дежурния лекар да те погледне. иначе почивка.

почивка да ама като сме на работа как?!?!

е това е! лек и хубав ден желая, и да отшумяват вече тия неразположения....

# 65
  • Варна
  • Мнения: 21
spinki малко се притесних с тези новини около теб. Хубаво е наистина да обсъди всичко с лекарката която ще те изражда, за да има представа от ситуацията.
И аз се притеснявам за моята миома - казаха ми че имам в началото , а на последния преглед нищо не спомена Яков - аз за 4Д ще си чакам 20-та седмица, нали съм записана на ЖК при него и тогава ще докладвам.
Стискам ти палци всичко да се нареди по най-хубавия възможен начин за теб и бебчовците в коремчето ти newsm10

# 66
  • Мнения: 418

spinki , мила и аз имам миома и доколкото една младичка докторка от Шейново ме гледа на видеозон миналия ден каза, че имала съмнение че са две..
Бебе и две миоми... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Направо си е обратното на твоето с бебчетата ...
Аз мисля че  раждането ще е успешно ... Все още има време дечицата са малки може пък по нататък да се оправят нещата ...
така че не унивай ... Вземи мнението на колкото се може повече специалисти, не се предоверявай само на един двама ... Thinking
Успех!  bouquet

# 67
  • Мнения: 45
Sunny0586  - възможно е и да са два работни дни, на мен както казах ми взеха кръв в четвъртък и първият работен ден след това беше вторник… Провери утре би трябвало да са излязат резултатите ти!

bilyana44 – тия в работата ти са пълни кретени  Twisted Evil Другият път лекарката като ти каже да си почиваш и кажи да ти даде болничен, защото иначе това няма как да стане!
spinki – поискай няколко мнения наистина. Дай Боже всичко да се оправи и миомата да не пречи. Стискам палци!  Praynig  Praynig  Praynig  Hug



# 68
  • Мнения: 313
Привет мацки! Heart Eyes

spinki , отивай веднага на друг лекар да те види, потърси мнение от още няколко лекаря и кажи и на твоята дето ще те изражда. Не се тревожи, всичко ще е наред, аз вярвам в това! Hug Hug Hug

zlitova , миличка не си сама, и аз съм с теб... Зъбите си немога да измия, като си бръкна с четката в устата, за да измия назад кътниците например и така ми се погажда, ама едва се сдържам... Гледам колкото може да се стискам, защото иначе аз ще ям после ще повръщам и то един такъв цикъл става... ooooh! Надявам, се всичко скоро да отмине... Като си пия витамините пак ми се погажда, като сложа хапчето в устата...

elvireste виждам, че не съм сама.. И мен ме боли редовно корема и ме плаши дори, понякога болката е доста остра... Дали да се тревожа или не  newsm78 Като ме заболи и го пипна не е толкова корав като за контракции, дано не са.

# 69
  • Мнения: 96
Спинки, новините са и хубави все пак, още двама сина:)))
МОя приятелка с огромна миома, роди с цезарово, миомата беше станала 14 см до края. МНого я стресираха пртез цялата бременност, но всичко завърши прекрасно и безпроблемно. Но ти си права да се притесняваш за себе си, защото си имаш детенце. Трябва ти консултация с друг лекар, ако не и повече от един.

# 70
  • Мнения: 418
Момичета да попитам с какво се храните?
Моето бебче не ми "разрешава" да ям месо ... Направи ме вегетарианка без време  Laughing Laughing Laughing
Плодове, салати, картофи вегетариански пици и в общи линии това ...
Като знам как ядях като за световно торти, пасти и месо преди да забременея сега ги гледам намръщено и това е ... ooooh!

При другите ми деца нямаше такива капризи  newsm78  #Crazy #Crazy #Crazy
Единственото хубаво нещо е че като се съобразявам с неговите желания не ми става лошо от нищо ... но този хранителен режим който ми създаде ме притеснява...
Трябва ли да пия някакви лекарства като не употребявам месо?  newsm78

# 71
  • Мнения: 14 654
Здравейте, на празнуващите - честито Simple Smile
spinki,
не ти е лесно, но да знаеш, че ти скискам палци всично с вас да е наред. 3 момчета - ехей! Много жени са имали миоми и са успели а родят без последствия за тях и бебетата, даже май в здравния форум съм попадала на такава тема.
klodia,
и аз не мога да ям месо, гнус ме е откакто съм бременна, а принципно не съм вегетарианка. Торти обаче ям, много обичам и да ги майсторя - голямо удоволствие ми е. И със сигурност не трябва да пиешникакви лекарства. На бебето нищо му няма, нито пък на теб.

# 72
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Цитат на: maria.krumova
wassilena - пиенето на вода на екс наистина докарва повръщателни позиви - това винаги ми е помагало ако препия   Така че на глътки по малко

При мен преди никога не е действала така. Като се наям си изпивам 1 - 1 и 1/2 водни чаши и изобщо не ми се повръща. А сега просто пия на малки глъдки, но в един момент започва да ми става гадно.

Sunny0586, май избързваш с резултатите. Аз до сега не съм чувала за два дни, мисля бяха 4, но може и да греша де.

Спинки, стискам палци да намерите решение или нещата да се развият по по-добър начин.  

# 73
  • Варна
  • Мнения: 29
Честит имен ден на всички именици   bouquet Да сте живи и здрави  Grinning
spinki  Hug мисли позитивно и всичко ще е ок. Може би наистина е добре да искаш консултация и от друг специалист.
Пишкането нощем, аз му хванах номера. Вечер 1 час преди да заспя пия една чаша вода и отивам до тоалетната. После пак точно преди да заспя пак отивам до тоалетната и после цяла нощ си спинкам сладко  Grinning
Иначе и на мен още ми се гади, но вече 13 ден не съм повръщала, дано да се оправят нещата, че хич не ми се ще да съм с гадене до края на бременността  #Crazy
Момичета, аз имам едни страхове напоследък как ще се оправя след раждането. Незнам как се гледа бебе и това че не съм подготвена направо ме плаши. Бебенцата на приятелките чак ме е страх да ги подържа, че да не им направя нещо. Толкова са мънички. А как ще се грижа за моето? Мамите, които вече имат деца, дайте съвети моля? Има ли някои хубави книжки, от които да науча основните неща? За кърменето - ясно, от форума, но другите работи  newsm78

# 74
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички!
Честит имен ден на всички, които празнуват днес! Много здраве, любов и късмет желая.
Мария, за ТК ще се радвам да я разгледаме:) Аз там раждах преди 1 година и имам много прекрасни спомени, въпреки, че познавам болницата с удоволствие ще я разгледа пак Simple Smile
Спинки, аз също съм с миома. Нормално е да нараства през бременността. Като родиш ще спадне или може и да се резорбира напълно. Потърси друго мнение също и мисли позитивно. С колко е пораснала от наалото на бременността ти?
Neya, когато отидох да взема з апърви път сина си, бях много развълнувана и уплашена, защото аз не знаех как да го повдигна от количката в която го бяха сложили. Нещо от вътре обаче ми подсказа какво трябва да направя. Hug когато му дойде времето ще го усетиш мила, а иначе и мен ме беше страх да взема бебенце в ръцете си...

Общи условия

Активация на акаунт