ОКТОМВРИ бавно наближавам аз,време е да вляза в час!

  • 11 058
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 23 315
Искам да птам някоя от вас: мислили ли сте си да ползвате пелени за многократна употреба за бебето?Имате ли идеи,наблюдения?

# 226
  • Мнения: 1 107
ДесиХ2 - таткото имаше такава идея, но аз си мисля, че ще е допълнително работа за мен и това ме разубеждава засега- знам, че е по-икономично и екологично най-вече, но май мързелът ми ще надделее Wink
kaki - в Швеция съм аз - тук имат малко идеалистична представа за бремеността- според тях рядко има проблеми и повече прегледи не са наложителни. Дори изследването кръв и урина мисля, че се прави само веднъж. (на мен всеки месец хемоглобин само). Като изискахме изследване с ултразвук и БХС (за Даун)  в 11с. доста странно ни изгледаха, но все пак ни изпратиха. Просто нямат тази практика на презастраховане- може да е за добро, но аз май още не съм свикнала на този тип здравеопазване...

# 227
  • Мнения: 12
Искам да птам някоя от вас: мислили ли сте си да ползвате пелени за многократна употреба за бебето?Имате ли идеи,наблюдения?

Вчера купих памучни пелени, имам намерение да пробвам малкия, че нали искам да махам памперса. Ще кажа какво се е получило.

# 228
  • Мнения: 23 315
Аз искам да ползвам такива пелени,защото все повече чета колко са вредни тези химикали в памперсите за бебето,а и запаряването не било за подценяване,особено при момчетата.Екологичната гледна точка ми е другата мотивация.

# 229
  • Мнения: 12
ДесиХ2 - таткото имаше такава идея, но аз си мисля, че ще е допълнително работа за мен и това ме разубеждава засега- знам, че е по-икономично и екологично най-вече, но май мързелът ми ще надделее Wink
kaki - в Швеция съм аз - тук имат малко идеалистична представа за бремеността- според тях рядко има проблеми и повече прегледи не са наложителни. Дори изследването кръв и урина мисля, че се прави само веднъж. (на мен всеки месец хемоглобин само). Като изискахме изследване с ултразвук и БХС (за Даун)  в 11с. доста странно ни изгледаха, но все пак ни изпратиха. Просто нямат тази практика на презастраховане- може да е за добро, но аз май още не съм свикнала на този тип здравеопазване...

Абе, тия скандинавци много странни, бе!!!

За пелените и аз отдавна се каня да пробвам, а много често ми се случва да намирам топчена от гела в пелените, полепнали по него и хич не ми харесва!

# 230
  • Мнения: 141
Oх, Деси, ужасно е това ,което си преживяла, сега наистина си почивай ,повече никакви болници!
За пелените - на мен никак не ми се иска да позлвам памперси, но нямам опит, ще следя да видим ако някой е ползвал какво ще сподели.
Girl form Ipanema, не се тревожи, и аз мисля, че разлика от 5 дни въобще не е фатална. Нашето бебе според видеозона е по-малко с 2 дни, не съм се притеснила за това, все пак изчисленията са относителни.Аз също не съм качила килограми, а и съм си слаба по принцип, но се успокоявам че последните месеци се наддава най-много. Hug

# 231
  • Мнения: 103
памучните пелени като тези от едно време ли са? не съм виждала скоро ... как изглеждат?
а моя приятелка си е взела машина за вакуумиране/ пакетиране на използвани памперси. честно казано не бях чувала за такова нещо ...  newsm78

# 232
  • Мнения: 1 107
Мерси момичета за куража  bouquet Знаете как е като се шашне човек след преглед- сега разбира защо някога бременните са били по-спокойни (и бебетата им съшо след това) Grinning
За химикалите в пелените не се бях замисляла дори Embarassed , а запарването наистина не е желателно ....
Ето ги самите пелени - http://www.bambinomio.bg/

# 233
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Деси стискам палци да нямаш повече такива неприятни изживявания. Гуш .   Hug  За пелените май не съм привърженичка на пелени за многократна употреба.Пък и от екологичната гледна точка като се замисля не са по екологични от тези за еднократната.Като сложиш водата за да ги изпереш,тока и него, и ако ползваш и сушилня...Незнам все още.
Girl from Ipanema честита ти мома.  bouquet

Vanirra и тук при нас ги има тези машини(като кофи за боклук са на вид) ,но тук майките по имат нужда от такова нещо,защото боклука се събира разделно.И този в който отиват памперсите е най скъпия боклук и идват да ти го прибират не много често.

# 234
  • Мнения: 958
Деси, много лоша седмица си изкарала, важното е че сте добре с бебчо и сега сте в къщи.
Дано това да ти е последното изпитание за тази бременност.
за памучните пелени, четох и миналият път, но аз лично мразя да си усложнявам живота, Никол само с памперс съм я изгледала, и се е подсичала само веднъжм като имаше разтройство, и се обрина веднъж от слип енд плей. И това е.
Сега ще махаме памперсите, не съм и давала зор досега, защото не исках да я мъча, и нея и себе си. Тя даже вече самичка си казва, като иска да чурка и ака и някак ви безболезнено ще стане според мен.
Ако пусна бебето на памучни пелени, от зор да си спестя пранета, ще стресирам и детето, да бързам да го свиквам на гърне.
Така че, аз за себе си и бебето отдавна съм решила Simple Smile

# 235
  • Мнения: 99
Деси много лоши преживявания си имала  Sad Надявам се да се оправиш скоро  Hug Аз пелени имам от Габи, бабите ме натискаха да ги ползвам и докато те ги перяха ги слагах после се опитах ама през ноща като и пипнех дупето студено а не знаех от кога се е напишкала и много се притеснявах и бързо минах на памперси  Peace Не било екологично, пък то има ли нещо екологично вече  newsm78


Girl from Ipanema честита ти мома и не и се притеснявай до края ще си навакса теглото  Peace

# 236
  • Мнения: 3 641
Girl from Ipanema ,  и аз мисля,че не трябва да се притесняваш. Що  и ти   си толкова слабичка, бебо ще е фина мадама.Честито  за панделките  bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 48
Girl from Ipanema - и моето бебе върви с нк дена назад на ехографа при Димитрова (при нея правя ФМ). При моя гинеколог последно като ме мери ми даде, че е нк дена напред... та той ми обясни, че всеки ехограф си има нк измерителна таблица-програма, която спрямо обиколката на главата и други измерители ти изчислява в коя седмица си. За японците една обиколка отговаря на една седмица, за американците на друга седмица, за скандинавците на трета и т.н.
Скандинавците по принцип са по-едри, а ти си по-дребничката, така че според мен напълно нормално е да ти излиза, че твоето бебе изостава с 5 дена от термина.

За пелените: аз съм твърд поддръжник!
В момента пелените за многократна уптреба не са това, което са били!!! Ето малко повече по темата: http://www.ekomama.net/producti-za-bebeta/peleni-za-mnogokratna-upotreba.html
Екологичната им страна е неоспорима, за мен - перат се с останалите дрешки на бебето (за аканото се слагат едни допълнителни подложки, които се изхвърлят в тоалетната и се разграждат на 100%) , т.е. на нк дена, така че няма допълнително харчене на ток и вода за прането им... Но това е най-малкото им предимство - както и Деси беше писала в тези за еднократна употреба има толкова безумно много химикали, които не се знае до какво могат да доведат в бъдеще, особено за момченцата...

Право на лично решение кой какво ще ползва, но аз със сигурност ще ползвам!

Деси -  Hug Hug Hug айде стига вече с тези твои повръщаници, ти до края на бременността ще останеш само на кожа, кокали и корем! Стискам палци това да е последния ти проблем до Октомври!!!!

# 238
  • Мнения: 1 107
Скандинавците по принцип са по-едри, а ти си по-дребничката, така че според мен напълно нормално е да ти излиза, че твоето бебе изостава с 5 дена от термина.
Grinning развесели ме, не бях се замисляла над това Joy
 Благодаря на момичетата за хубавите думи! Simple Smile

Щях да питам, но се разсеях - спазвате ли някаква програма/последователност за мазането на тумбаците?

# 239
  • Мнения: 3 641
За мазането: Simple Smile
Аз задълължително вечер  и понякога сутрин ,ако не закъснявам за работа. Взех си Авент и за сега съм доволна Hug

Общи условия

Активация на акаунт