"Училището откъсва децата от естествената им среда,каквато е семейството."

  • 2 848
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Повече ми харесва твърдението "Училището пречи на образованието!", поне в БГ така го чуствам.  Mr. Green Мисля, че беше на Тери Пратчет.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 498
Да бе да. И да си гледаме децата в къщи, като Хамериканките.
Ама не можем, щото мъжете ни не изкарват толкова пари колкото Хамериканците.
А освен това мисля, че естествената среда на един човек е сред хора на неговата възраст - както е в детската градина, на училище, или на работа.

И никак не ми се струва естествено, в семейство с едно-две деца, да си ги държат вкъщи и едва ли не да не им дават да се събират с други деца.
Ако са повечко деца, в къща е ок.
А това пък да ги водят на работа със себе си -  Shocked.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
То май друго не се каза в предаването, освен средата та средата.На кое точно средата: на шосето, на басейна, на филията с хляб ?Явно хората се опитват да решат проблема с препълнените детски градини.Интересно как тези деца като пораснат ще намерят начин да общуват?Всеки е сменял училище, работа и знае колко трудна е адаптацията.Колкото и лоша да е образователната ни система нека не ограбваме децата ни.Детството няма да се върне.Защо да порастват преждевременно в света на възрастните?

# 18
  • Мнения: 1 192
Ако майката е хирург,бащата миньор,няма баби и дядовци,какво ли ще прави детето в естествената му среда или на чия работа ще отиде  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 011
Ако майката е хирург,бащата миньор,няма баби и дядовци,какво ли ще прави детето в естествената му среда или на чия работа ще отиде  newsm78

Пумукъл, пак го измисли  bowuu hahaha Нека не забравяме за съдебните лекари, погребалните агенти....нали и те са родители?
И аз мисля, че средата на децата е сред деца , не обичах училището , но там пък бяха приятелите ми. Необходимо зло .... малко силно казано ...  newsm78

# 20
  • Мнения: 431
Аз пък предпочитах да ходя на училище, отколкото да съм вкъщи. Уикендите бяха най-непоносими. Добре, че имаше училище да ме спасява от естествената среда в семейството ми. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 192
Дадох пример,с каквото ми хрумна  Wink
Аз пък предпочитах да ходя на училище, отколкото да съм вкъщи. Уикендите бяха най-непоносими. Добре, че имаше училище да ме спасява от естествената среда в семейството ми. Grinning
А имаше ли кой да спасява училището от теб  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 431
А имаше ли кой да спасява училището от теб  Mr. Green

Как бе, аз бях проблемната училищна гордост с невероятни дарби във всички области освен в скачането на дължина. Mr. Green

Мисълта ми е, че има такива семейства, в сравнение с които и най-ужасното училище е за предпочитане. За съжаление не са малко.

# 23
  • Мнения: 24
....А дали работата(професионалната реализация) също не откъсва нас-възрастните от естествената ни среда ?
 Mr. Green Thinking

Нима има някой малоумник, който би твърдял обратното?!....Може би Господ ме е създал със специалната цел да седя по цял ден на бюро и да правя анализи (професионална реализация) , наместо да седя в шезлонга под ореха в двора си с пура в уста и чаша мерло (естествена среда)?...М?!  Thinking

# 24
  • Мнения: 503
И веднага се сещам за програмата "Чаша топло мляко...", с която се опитаха да съберат ромчетата в училищата. Не знам дали работи все още.
А кое е естествена среда?
П.П. А, ето - Селтакис вече е обяснил коя е естествената ни среда. Laughing

# 25
  • Мнения: 14 654
И да ги откъсва, в Бг няма възможност за домашно образование, а не знам някой иска ли детето му да остане необразовано само и само да си седи по цял ден в семейната среда. А и детето не прекарва по цел ден в училище, а по половин. Другата половина може да си я прекарва в каквато среда иска. Като гледам, на повечето ученици от немската гимназия естествената среда им е мола.

# 26
  • Мнения: 5 940
Не виждам кое е толкова странното в твърдението, че естествената среда за едно дете е семейството. Там по правило детето се чувства обичано, закриляно. Там се учи да бъде свободен човек, грижат се за неговата уникалност, за правото да си я отстоява,  създават му се умения да живее в група.
Ако училището откъсва децата от естествената им среда, то това е с абсолютното съгласие на родителите. Някои си харизват децата и забравят за тях. Пък и в училище рядко се прави нещо да се доближи средата до естествената.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 985
откъсва ме, ох само как бих си седяла в къщи, само въпросът с яденето как ще се уреди... newsm78

# 28
  • Мнения: 830
По- голяма глупост не бях чувала  ooooh! тези от "часът на мама" явно са прекалили с марихуаната  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 192
Точно пък в семейството,държейки детето непрекъснато до себе си(да не кажа друга дума) не виждам как го учиш на свобода и самостоятелност...То естествено трябва да се научи да взема решения и без съгласието,а освен това и без присъствието на родителите си...Не може да се възпита правилно едно дете без да го извадиш от семейната среда...

Общи условия

Активация на акаунт