ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 983
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, за преместване, детето е 2003. Т.е. сега в петък ще е второ класиране или втора стъпка на първо? Може пък след нея да пуснат сайта за корекции. Praynig
Второ и последно класиране ще е, първото с двете стъпки вече мина. От септември групите минават на текущ прием.
Вие сте по стария регламент, щом има места си кандидатствай или отиди на място в желаната градина /което те съветвам да направиш всъщност/.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 626
Нещо не е наред с този списък с числата. Проверих в една градина всички класирани деца, ги няма в тегленето, като имена няма такива деца - нито за 1-ва яслена, нито за 2-ра яслена, нито за 1-ва градинска група.


Едно висше не ми ли стига, за да се справя??? повече ли трябва да имам?

# 662
  • София
  • Мнения: 6 011
Нещо не е наред с този списък с числата. Проверих в една градина всички класирани деца, ги няма в тегленето, като имена няма такива деца - нито за 1-ва яслена, нито за 2-ра яслена, нито за 1-ва градинска група.


Едно висше не ми ли стига, за да се справя??? повече ли трябва да имам?
Да не би списъка да е само за некласираните? На класираните така или иначе им се виждат числата.

# 663
  • София
  • Мнения: 1 626
Ами и така да беше, мойта щерка не е класирана и трябваше да намеря граничната й група, защото бяха 50 деца, от които са приети 11 деца. Със същите точки като нейните. Въобще групата я няма. Има garden 3. Обаче списъка с имена не пасва на нито една от групите - за 1 и 2 яслена и 1 градинска.

И втора градина гледах и пак няма нищо общо със списъка с имената на децата в сайта.

Аз ли съм луда или...

# 664
  • Мнения: 217
Здравейте,
А заявлението в два екземпляра ли трябва да се подаде. Питам, защото виждам, че има входях номер  и предполагам, че второто копие ще е доказателството да нас че сме се записали. Не искам септември да се окаже че моето заявление се е загубило или нещо подобно и да няма как да докажа, че надлежно съм подала всичко и в срок Confused

В един екземпляр е,а тази която го е записала е длъжна да ти даде листче подпечатано от тях с входящя номер на заявлението.Работила съм седем години в администрацията на едно училище и на всяко записано дете сме давали входящия номер под който е заведено заявлението.Така,че ако не ти го дадат си го искай.

Благодаря! Така и ще направя Peace

# 665
  • Мнения: 4
Аз съм абсолютно възмутена! Имам две деца и когато записвах дъщеря ми на ясла през 2004 г. нямаше изобщо подобни простотии. И това не е защото тогава имаше по-малко хора в София. Тези класирания са най-голямата простотия, която измислиха! И имам няколко въпроса към компетентните и към ИСОДГ:
1. Защо децата на всички в системата на образованието бяха с предимство? Разбирам за работещите в градини и ясли, но в училищата. Какво общо имат те и защо трябва да бъдат привилегировани? Това е дискриминация!
2.Знаят ли господата, че можем да ги съдим за всичко това, защото: Всички плащаме данъци и осигуровки. И от общината и от всички инстанции, свързани със случая трябва да докажат, че има смисъл да си плащаме данъците. Та почти половината от заплатите ни отиват за данъци!
3. За мен тази лотария беше абсолютното доказателство за това, че всичко е нагласено!
4. Давате ли си сметка, колко деца остават без право на ясли и градини и колко майки няма да могат да започнат работа и да подпомагат семействата си. Та, ние не сме в САЩ и Канада! Тук и двамата родители трябва да работят за да оцеляват. В крайна сметка, децата на семейства, които взимат над 4 000 лв не биваше да бъдат допускани до класиране в държавни градини щом нямало места. Та тези хора могат да си позволят частна ясла или градина.

И изобщо няма никаква логика във всичко това. Надявам се майките да можем да се съберем на протест срещу това безумие!

# 666
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами и така да беше, мойта щерка не е класирана и трябваше да намеря граничната й група, защото бяха 50 деца, от които са приети 11 деца. Със същите точки като нейните. Въобще групата я няма. Има garden 3. Обаче списъка с имена не пасва на нито една от групите - за 1 и 2 яслена и 1 градинска.

И втора градина гледах и пак няма нищо общо със списъка с имената на децата в сайта.

Аз ли съм луда или...
Не се бъркай с гардън 3, това са си някакви техни номерации на градините. Търси в друга градина.

# 667
  • Мнения: 840
Днес ходих да проверя за документите за записване Peace Само да допълня, за всички които ще ходят да се записват, че се изисква и копие на акта за раждане, както и копие на личните карти на двамата родители Peace

Ходихме при личната лекарка за картона на детето и тя ми каза, че вече не се правели имузационни паспорти newsm78  А го има в упоменатите документи. Някой има ли такъв, или книжката с ваксините е достатъчна Thinking

# 668
  • София
  • Мнения: 1 626
Ники, ами тогава на хората ще им паднат очите...
Как може такова безобразие, този оромен списък да го прегледам име по име.

# 669
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм абсолютно възмутена!.........
Протеста е на 01.06, има отделна тема за него.
ИСОДГ не са въвели критериите, критериите ги гласуваха нашите избраници от СОС, имаше и линк със заседанието в реално време.
Относно съдебния процес - на дълго и нашироко е коментиран въпроса. Евентуалното стопиране на този регламент чрез съда просто би върнал стария регламент за прием докато се вземе решение. Градините пак щяха да работят, но тогава наистина много семейства биха пострадали.
Относно това: 3. За мен тази лотария беше абсолютното доказателство за това, че всичко е нагласено!  - за мен пък, като майка на прието дете чрез лотарията, това е доказателство, че абсолютно нищо не е нагласено.

# 670
  • Мнения: 155
Маца, вместо да я търсиш по добре напиши на търсачката 3 -те имена и ще ти излезе.

Отиваш на Edit  и най накрая пише Find ( on this page), там и пишеш 3-те имена и ще ти излезе. Успех!

За съжаление, ние сме също с огромен номер 997......, е това му се казва каръщина. Много ми е кофти, сега незнам какво ще правя, просто съм изумена от всичко каквото става.

# 671
  • София
  • Мнения: 843
Ходихме при личната лекарка за картона на детето и тя ми каза, че вече не се правели имузационни паспорти newsm78  А го има в упоменатите документи. Някой има ли такъв, или книжката с ваксините е достатъчна Thinking

 Ваксините се нанасят в синята здравна книжка на детето /на последните  страници има отделни графи/. Срещу всяка имунизация се бие и печат.

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Ники, ами тогава на хората ще им паднат очите...
Как може такова безобразие, този оромен списък да го прегледам име по име.

Е пусни си едно търсене де! Отиваш горе в менюто на Find, написваш първото име на детето примерно Николай и даваш търсене, изкарва ти едно по едно Николаевците от списъка.
Аз намерих търсеното от мен дете за 20 сек.

# 673
  • Мнения: 90
Имам едно въпросче,сега като в детската градина,която ми е 1-во желание вече няма места и знам,че всичко ще е заето,кога ще мога да я махна,защото няма смисъл,за да мога да сложа друга и да ми се вдигнат с една точка за 1 во място друга ясла.
Благодаря!

# 674
  • Мнения: 156
Някой има ли идея как ще излезе следващо класиране на 30.05 като срока за записване на приетите е до 5.06??? И кога и къде ще можем да видим номерата за децата с еднакви точки?
Ето ги номерата на децата с еднакви точки, вторият линк:
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=219
ми аз тук не видях името на детенце!  Rolling Eyes
пише уж градина 76, има имена, ама не и нашето newsm78

пп: май трябва да се направи друга тема за приетите а  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт