Древните цивилизации.

  • 13 458
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 394
За произхода на българите /незнам дали вече не сте го чели/,но ето:
http://www.sarakt.org/letopisi.htm

# 31
  • Мнения: 51
Оппа,още една готина темичка! Winkаз вече писах в някои сходни,ама тук вече съвсем намясто пак ще спомена едно заглавие"не пипай тази книга"има я в електр.издание(както и др.накои на същият автор)Човекът прави своеобразна хронология на развитието и еволюцията на планетата като цяло.От най-дълбока древност,още от преди лемурийците,до днес.За силата на мисълта,за религиите,за загадките и чудесата по света ,за тамплиери,масони,световни политически заговори,какво ни се готви Mr. Greenвсъщност,истинските причини за световните войни,финансовата криза,днк еволюцията, #Crazyнло,наса и каквото се сетите в 350стр.авторът прозто прави логически заключения позовавайки се на източници като мулдашев и мн.др.както и на други публикации,факти и пр.книгата е писана преди финансовата криза,но в нея ще видите материал показващ точно за нея Laughingне е задължително да вярвате на всичко,но определено ще си зададете много въпроси и за цивилизациите и за всичко около нас.

# 32
  • Мнения: 1 394
Аз пък ще ви препоръчам още една /като стана въпрос за книги/ и тя е "Тайните общества" от Майкъл Брадли...от нея може да разберете,кой и как управлява целият свят!

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 07:55 от dodyniki

# 33
  • Мнения: 51
dodyniki право в десятката bouquetза съжаление я няма за теглене

# 34
  • Мнения: 620
Езотеричното познание е такова, понеже е само за избрани. Мислите ли, че управляващите съвременния свят/използвам предложеното определение/ нямат силата и възможностите да спрат една книга, която ги "разконспирира"? Убедени ли сте, че информацията във въпросната книга е достоверна, а не изложена с определена цел /освен да допринесе за финансовото благополучие и популярността на автора си/?
Част от историята на човечеството винаги ще бъде загадка и това я прави особено привлекателно поле за спекулации от всевъзможен характер.
В какъв аспект ще се разисква темата-  в строго научен или с окултна насоченост?

# 35
  • Мнения: 3 098
Хубава тема,поздравления!
Аз се интересувам от древните българи,траки,инки и египтяни.
Много стар и зна4им народ сме били,12 Българии сме имали.За наша радост доказателствата не са унищожени,както в Лат.Америка от болни и неуки търса4и на бързо забогатяване,а са си там в Русия.
А в днешна България по каква светиня ходим,мъка ми е 4е не го осъзнаваме.

Вие 4ували ли сте за за тайно общество наре4ено"Българите" или"Посветените българи",основано на 5.06.1782 в Берлин от Йохан Хелген?Това не е много по темата за древните народи,които са били по_просветени от нас сега,но тъй като не бях попадала на такава информация никъде ви питам и вас дали знаете нещо пове4е.
"Bulgari" се индентифицирали с татуировка,изобразяваща буквата Б на дланите на ръцете,освен висшите рангове,които ползвали сребърни пръстени халки с инкрустирано Bulgari 2 пъти.Тези пръстени били предавани на наследниците заедно с 4инът и знанията относно обществото,при навършване на 21 год.възраст.Това се е извършвало 4рез ритуал,на който е трябвало да присъства 4лен с най_висш ранг или съветник,избран от настоящият лидер.В слу4ай на липса на наследници се е избирал 4лен от следващият ранг.
Общо взето тайната организация е имала за цел да свали правителствата и царствата по света,а освен това и да изкорени съществуващите религии,за да съедини 4ове4еството под нов ред,базиран на управление подобно на социализма,с обща пари4на единица и универсална религия,където според разбиранията им всеки 4овек би постистигнала съвършенството.Те въвели млади у4еници и бързо се разпространили първо в Австрия,а след това и в други то4ки на Европа.
На 15.07.1792 Папата усетил предполагаемата заплаха от страна на "Българите" спрямо католи4еската църква и монархиите,заради тяхната революционна,освобождаваща и уеднаквяваща идеология и предложил указ срещу тях.Подписали го през 1795.Оттам нататък накратко запо4нали гонка.Обществото изнесло дейността си в 4ужбина.След смъртта на основателят се разделили на две в Европа и Япония.Развивали са успешно дейността си и доказателства,4е обществото е из4езнало няма,тъкмо напротив.

Така вие да сте 4ували,4ели пове4е подробности?Стана ми много интересно,тъй като името Българи е наша запазена марка,така да се каже. WinkТе държави са сменяли,името не.Носели са го навсякъде със себе си древните.Другото странно нещо в името на обществото е,4е едва ли биха го нарекли така,ако няма при4ина за това,предвид как ревностно се крие кои сме и откъде сме.Новият ред(всъщност order е древна българска дума,озна4аваща то4но това ред) който те са искали да осъществят не е ли сегашният период,извратен разбира се от първона4ала според нуждите на други общества,който се осъществява в момента?Единна валута,абсолютен контрол над населението,хаос и безредие,обезли4аване и обезценяване на 4овека? Вижте как само се прекрояват идеите според целите.Пръстените които са използвали много ми напомнят на емблемата на Bvulgari на италиано гръцкият българин Стефано незнам си кой_два кръга и двоен надпис.Освен това има доказателства,4е българи са се заселвали и в земите на дн.Германия и в Италия(там са отишли около 2 милиона).Много въпросителни ми изникнаха про4итайки за това общество,ако искате да го обсъдим и допълним тук?Или е необходима друга тема,"Тайните общества" например?

# 36
  • Мнения: 1 394
Цитат
В какъв аспект ще се разисква темата-  в строго научен или с окултна насоченост?
Какво значи строго научен?Защото на мен малко ми се изкривиха представите за "наука",прочитайки няколко материала.А и да не забравяме,че при древните цивилизации е имало повече окултизъм,отколкото когато и да било,а и са имали личности,които са познавали тези "тайни" и те нерядко са били дясната ръка на повечето владетели,иператори,фараони....При древните цивилизации има и наука  и мистика и окултизъм....говорете за всичко,което ви пленява в тях!Мен лично не ме влече това,което "науката" е открила,интересуват ме неразгаданите неща и точно мистериозното и онова заредено с такава енергия време,което е пропито в паметниците им...Интересува ме,това,което науката смята за съществуващо,но още не е открито....

# 37
  • Мнения: 25 825

Вие 4ували ли сте за за тайно общество наре4ено"Българите" или"Посветените българи",основано на 5.06.1782 в Берлин от Йохан Хелген?

Това някаква линия на бугрите ли са? Защото катарите/бугрите не са никаква историческа тайна, има много писано за тях, както и за последователите им.
Като гледам идеите им - май-май на бугри приличат.  Laughing

# 38
  • Мнения: X
Цитат
В какъв аспект ще се разисква темата-  в строго научен или с окултна насоченост?
Какво значи строго научен?Защото на мен малко ми се изкривиха представите за "наука",прочитайки няколко материала.А и да не забравяме,че при древните цивилизации е имало повече окултизъм,отколкото когато и да било,а и са имали личности,които са познавали тези "тайни" и те нерядко са били дясната ръка на повечето владетели,иператори,фараони....При древните цивилизации има и наука  и мистика и окултизъм....говорете за всичко,което ви пленява в тях!Мен лично не ме влече това,което "науката" е открила,интересуват ме неразгаданите неща и точно мистериозното и онова заредено с такава енергия време,което е пропито в паметниците им...Интересува ме,това,което науката смята за съществуващо,но още не е открито....
Казаха ли ти го, АйвиMr. Green

# 39
  • Мнения: 51
за въпросната книга,първо я прочетете,после разсъждавайте.има логика че би могла да бъде спряна и не казвам че всичко в нея е истина(въпреки че лично за мен мисля че да.с фактите изложени в нея се сблъсках и в други източници)просто ще ви накара да си зададете много въпроси.книгата е нещо като обобщение на огромна база литература,която на мен ми отне почти две години да я изчета,а човекът е направил аналиа на факти и събития в 300стр. Laughing

# 40
  • Мнения: 1 394
И най-интересното е,че всичко се връзва!За саматхи бях чела много отдавна и вярвам в това,но от нея разбрах,че тези хора са всъщност ...айде няма да споменавам,за да е интересно на тези,които тепърва ще я четат.Изумителна е!Това в което вярвах,човекът го потвърждава и дори свързва нещата едно с друго.Аз винаги съм вярвала,че всичко е навързано и няма нищо случайно или необяснимо и ето този автор ми го доказва за пореден път!Продължавам да чета!Благодаря ти за книгата, Константин! Hug

# 41
  • Мнения: 296
Цитат
В какъв аспект ще се разисква темата-  в строго научен или с окултна насоченост?
Какво значи строго научен?Защото на мен малко ми се изкривиха представите за "наука",прочитайки няколко материала.А и да не забравяме,че при древните цивилизации е имало повече окултизъм,отколкото когато и да било,а и са имали личности,които са познавали тези "тайни" и те нерядко са били дясната ръка на повечето владетели,иператори,фараони....При древните цивилизации има и наука  и мистика и окултизъм....говорете за всичко,което ви пленява в тях!Мен лично не ме влече това,което "науката" е открила,интересуват ме неразгаданите неща и точно мистериозното и онова заредено с такава енергия време,което е пропито в паметниците им...Интересува ме,това,което науката смята за съществуващо,но още не е открито....

Според мен има разлика между древната мистика и съвременния окултизъм. Мистиката на древните общества е била опит да си обяснят света около тях и да си отговорят на въпроси като как е бил сътворен света / Гор Видал е разгледал, някой от митовете в "Сътворението"/, какво има в космоса / "Митове и легенди за съзвездията/, защо изгрява слънцето и тн. На много от тези въпроси сега има научно доказани отговори и аз лично не си падам по опитите на някакви хора да открият топлата вода отново. Вярно е, че има много загадки свързани с древността и сериозни учени и днес се опитват да дадат отговори, но базирани на научни доказателства, а не на някаква измислена схоластика. За мен различните древни религии и древната мистика са интересни, защото показват хилядолетното развитие на човешката мисъл.

# 42
  • Мнения: 2 652
Езотеричното познание е такова, понеже е само за избрани. Мислите ли, че управляващите съвременния свят/използвам предложеното определение/ нямат силата и възможностите да спрат една книга, която ги "разконспирира"? Убедени ли сте, че информацията във въпросната книга е достоверна, а не изложена с определена цел /освен да допринесе за финансовото благополучие и популярността на автора си/?
Част от историята на човечеството винаги ще бъде загадка и това я прави особено привлекателно поле за спекулации от всевъзможен характер.
В какъв аспект ще се разисква темата-  в строго научен или с окултна насоченост?


Без да знам подробности, Ян Ван Хелсинг ("Не пипай тази книга") наистина има забранени книги в някои държави. Мисля, че "Силата на тайните общества". Друг е въпросът дали тези управляващи биха хвърлили толкова сила и енергия в тоталното спиране на някоя книга, защото с това само ще привлекат още по-голям интерес. Хората, които по принцип не се замислят за някои неща, прочитат въпросната книга, впечатляват се силно и след 3 дни са забравили. И това е масата.

# 43
  • Мнения: 3 098

Вие 4ували ли сте за за тайно общество наре4ено"Българите" или"Посветените българи",основано на 5.06.1782 в Берлин от Йохан Хелген?

Това някаква линия на бугрите ли са? Защото катарите/бугрите не са никаква историческа тайна, има много писано за тях, както и за последователите им.
Като гледам идеите им - май-май на бугри приличат.  Laughing
Незнам,под името булгари ги намерих аз.Затова ми стана и интересно,защо аджеба една организация използва това име?Ина4е тайните общества явно 4е не са били тайна за управляващите,знаели са ги,но за хората са.

# 44
  • Мнения: 1 394
Цитат
Без да знам подробности, Ян Ван Хелсинг ("Не пипай тази книга") наистина има забранени книги в някои държави. Мисля, че "Силата на тайните общества". Друг е въпросът дали тези управляващи биха хвърлили толкова сила и енергия в тоталното спиране на някоя книга, защото с това само ще привлекат още по-голям интерес. Хората, които по принцип не се замислят за някои неща, прочитат въпросната книга, впечатляват се силно и след 3 дни са забравили. И това е масата.
Повечето ги успокоява факта,че хората вярват в "науката" предимно и за това.Както каза ти-след три дни ще я забравят...На мен ми стана интересно друго.Тези цивилизации,са знаели много повече от нас?Защо???Някой задал ли си е този въпрос???А някой не си ли е задавал въпроса,че може да са били и светлинни години пред нас /както сме в момента/ и е дошъл един момент в който всичко е рухнало и са останали само паметниците им???Аз съм по-склонна да вярвам на това,отколкото ,че всичко това са направили без ток,без техника и т.н.....дори с материали,които до днес не могат да установят произхода им....а разните други необясними находки???Стелт спомена за златните градини на инките...как ли са правили тези пеперуди,които и днес не могат да направят???А кристалните черепи???....Прочетете книгата и ще намерите отговор на всички въпроси,които са ви вълнували през живота ви! Peace...Просто не мога да повярвам,че този човек в 300 страници успя да ме накара да се замисля и да си дам отговорите /окончателни/,такива,каквито ги знаех отпреди,но търсих научно обяснение/като повечето хора/....Науката обаче сме ние!Ето това разбрах!Човешката мисъл и енергия-това е цялата наука! Peace

Общи условия

Активация на акаунт