Май замина, а ние не спираме да пълним веселата ни дружина! N44

  • 17 689
  • 281
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 395
Здрасти момичета ние сме си вкъщи от днес  Mr. Green Честито на всички нови и не толкова нови майчета, много щастие да ви носят бебоците!

Нашият мъник яде като ламя и то на около 2 часа да е жив и здрав на мама сладурчето, аз пък не се оплаквам от липса на кърма - по над 100мл на въпросния интервал от 2-3 часа общо от двете, засега сме много доволни и двамата  Mr. Green

Успех на още чакащите мъниците, аз отивам да гушкам тати че толкова много ми липсваше!  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 87
Честито на новите мами! Да са ви живи и здрави дечицата, много да ви радват и скорошно прибиране вкъщи!
За упойките - на мен ми правиха като влязох в болницата - пари не са ми искали допълнително.
Glum - стискаме палци всичко да мине по вода! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Нашата мънина си е направила така режима,че вечер спи приблизително по 6-7 часа, но през деня ни спира тока с будуване и плач, като не отказва да яде всеки път и е толкова лакомо бубчето,че повръща от лакомийка. Незнам вече кога да й давам да яде Cry
P.S. essivessela- мила, изчисти си кутиятя, за да мога да ти пусна ЛС Simple Smile

# 62
  • Мнения: 28
Добре си си дошла вкъщи Бебз! Честито на вси4ки новообебили се майки!
Имам едно въпрос4е за адаптираното мляко - то може ли да се съхранява по някакъв на4ин за да не се налага  да се прави вски път преди самото ядене, а примерно да се прави наведнъж няколко порции за деня. Защото на мен ми се налага да дохранвам с АМ след като Ева се е насукала от гърдата - явно все още не е слязла добре кърмата ми защото е много бледа и прозра4на.
Още не съм се върнала в Варна - но като се върна маи4ета да не ме забравите и аз съм с вас в Морската! Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 6 182
Благодаря ви за отговорите!!   bouquet
Бебз, добре дошли у дома!!

# 64
  • Мнения: 11
Galia1982 и аз се готвя за юни месец  Crazy  То мен и докито си ме предупреди, че най-вероятно ще подмина 29ти - плацентата била супер свежа, вода достатъчно и така... Това обаче не ми пречи постоянно да се ослушвам за някакви родилни признаци  Mr. Green
А за активността на бебка съм забелязала, че ако съм пила кафе или кола през деня тя става доста щура, а когато ги пропусна си кротува. Днес например пих една чаша кола и сега ми изнася танцова програма  Laughing

Хехе, Nushi_80 все едно описа моето състояние едно към едно  newsm10 Даже и по отношение на активността сме същите  Mr. Green - едно кафенце или фрапе и пощуравяме  smile3521 А аз вчера изпих сигурно 3 чаши кола ама не ми подействаха чак толкова, явно само кафето ни стимулира  Joy

Glum, Калев е този, дето чат-пат забравя разни работи. И нали излезе в отпуска тази седмица, затова отидох при другия. Всъщност нямам представа кога са говорили за мен, малко се съмнявам дали е било тези дни. Както казваш - секцио-секцио, ама поне да съм сигурна, че наистина това е правилният избор, а не, че на някой си така му е по-удобно, да речем...

Лято, Glum има предвид това дето аз питах Калев за теб в петък и той не можа да се сети за Лилия  Thinking която е негова пациентка. Спред мен той като е с една бременна забравя всички останали и затова така се получи  Mr. Green той си мисли за тази с която в момента се занимава и изглежда изключва за другите.

Не се връзвай на Угрински за секциото още повече щом и Калев ти е казал да му кажеш че не искаш секцио. А иначе прегледа ли те или още като му обясни коя си - и той вика секцио ми е казал Калев? Ако всичко си ти е в норма, както ми писа преди няколко дни, няма за какво да се притесняваш ами си изчакай Калев да се върне и тогава ще го мислите.  Peace


И да не забравя - стиснати палци за Глум  fingerscrossed и дано скоро се похвали, и добре дошла у дома на Бебз  Party

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 17:54 от Galia1982

# 65
  • София
  • Мнения: 159
 Heart Eyes Praynig Hug Glum  Praynig Praynig Heart Eyes

Aila, кога се налага допълнително изцеждане - аз само кърмя и Момчил наддава добре за 5 дни 300 гр. Кърмя на поискване и на всяко хранене имаме пълен памперс.

siska79, струва ми се че Мина ти е одрала кожата.

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 563

siska79, струва ми се че Мина ти е одрала кожата.

Какво пиеш CrazyВсе ми се струва,че и тя ще заприлича на баща си Mr. Greenама каквото такова.За два дена е придала около 70 грама.

Тест за упойката ми правиха и двата пъти в болницата Peace

# 67
  • Мнения: 68
Aila, кога се налага допълнително изцеждане - аз само кърмя и Момчил наддава добре за 5 дни 300 гр. Кърмя на поискване и на всяко хранене имаме пълен памперс.

Aila, кажи моля те мнение за това прословуто цедене! Аз не се цедя и мразя помпата Sad
Аз и на Яна писах за мнение. Тя ме консултира и терапевтира в първите ми тежки дни на кърменето, Много и благодаря!!!! Без нея едва ли щях да кърмя в момента!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 12 266
Aila, кога се налага допълнително изцеждане - аз само кърмя и Момчил наддава добре за 5 дни 300 гр. Кърмя на поискване и на всяко хранене имаме пълен памперс.

Aila, кажи моля те мнение за това прословуто цедене! Аз не се цедя и мразя помпата Sad
Аз и на Яна писах за мнение. Тя ме консултира и терапевтира в първите ми тежки дни на кърменето, Много и благодаря!!!! Без нея едва ли щях да кърмя в момента!!!
  Както вече сме писали ако бебчето си наддава и суче хубаво няма никаква нужда от допълнително изцеждане. При вашето наддаване няма никаква нужда да се притесняваш и да цедиш след кърмене. Това ако кърмиш на поискване, и при лактационна криза или скок в растежа продължиш да кърмиш на поискване, а именно малко по-начесто за известен период от време без веднага да посягаш към шишето  Simple Smile
   Изцеждането  е необходимо ако по-някаква причина бебето не суче или не суче достатъчно добре, и има нужда от дохранване, в този случай се препоръчва дохранване с изцедена кърма.  Всъщност препоръката да не се доизцежда е само ако бебето се кърми на поискване, а именно когато то желае, защото по този начин то само ще си заработи нужното му количество кърма. Препоръката за изцеждане идва от това че ако се кърми строго под режим и на три часа, дори когато бебето има нужда от по-често кърмене ще е необходима някаква друга допълнителна стимулация под формата на изцеждане за да може да се увеличи кърмата след като на бебето не се позволява да го направи това.
    Аз лично кърмех и близначките и това бебенце без изобщо да се цедя след кърмене и не съм имала никакви проблеми с количеството на кърмата или продължителността на кърмене.
    Ето и една статия за случаите в които може да се наложи да се изцеждате - Изцеждане на кърмата, кога е необходимо това?

     Искам отново да споделя, че скоро може изобщо да не ми остава време да следя темичката и да отговарям на въпроси, тъй като вече съм изцяло сама с трите, а каките няма да ходят на ясла. Ако искате да ви отговоря със сигурност ми пишете ЛС. Обещавам на мамите които са ми писали ЛС да им отговаря тази вечер  Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 20:24 от Aila

# 69
  • София
  • Мнения: 6 182
Galia1982, много си права, мила, като предполагаш, че без преглед ми се спусна директивата - хванах доктора в коридора, и той казва, "А, да, ти си за секцио" - без да ме е погледнал. Предполагам, че когато Калев още клонеше за секцио, е говорил с него за мен и той това е запомнил  Crazy За това целта ми за утре е да ме прегледат все пак и тогава да си говорим. И на мен ми се ще да изчакам, ако е възможно...
Сиска, мерси и на теб за отговора!   bouquet
Какво ли стана с Глъм?

# 70
  • София
  • Мнения: 94
Лято, на мен ми направиха теста за алергии в Тина Киркова Peace
Глъмче, успех мила Hug
На нас пък не ни е паднало пъпчето и сълзи. И двамата  с мъж ми ни е страх да го почистваме, а сутринта ми се стори загнояло ooooh! Дано падне скоро, че шубето е голям страх

# 71
  • София
  • Мнения: 12 266
Добре си си дошла вкъщи Бебз! Честито на вси4ки новообебили се майки!
Имам едно въпрос4е за адаптираното мляко - то може ли да се съхранява по някакъв на4ин за да не се налага  да се прави вски път преди самото ядене, а примерно да се прави наведнъж няколко порции за деня. Защото на мен ми се налага да дохранвам с АМ след като Ева се е насукала от гърдата - явно все още не е слязла добре кърмата ми защото е много бледа и прозра4на.
Още не съм се върнала в Варна - но като се върна маи4ета да не ме забравите и аз съм с вас в Морската! Simple Smile
   За АМ се надявам да се включат по запознатите мами, аз знам че е хубаво да се направи непосредствено преди храненето. В чужбина знам че продават АМ които са направени, а не суха смес, но дали тук ги има и какви са цените не знам.
   Включвам се само за края на изречението ти. Всъщност бледа и прозрачна кърма е вече зрялото мляко. Коластрата е много жълта на цвят, преходното мляко е леко бледо и жълто, а вече зрялото мляко е почти прозрачно, сивкаво с мноого лек каймак. Това е напълно нормално и именно така изглежда човешкото мляко. Ако само от това се притесняваш е хубаво да знаеш че е напълно нормално. Може да опиташ известно време да останете само на кърма, ако не дохранваш с голямо количество АМ и да кърмиш малко по-начесто  Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 12 266
Добро утро, скъпи мами!

Айла! Твоята система е супер, но ми се вижда доста трудна за постигане....В смисъл хубаво е, бебчо да е само на кърма, но това си е денонощно кърмене без почивка. Аз не мога да го постигна защото много ми тежи операцията и гушкането ми причинява болки. Затова кърмя и дохранвам. Така спинкаме по 3 часа и после пак кърмене и дохранване.

   Наистина е важно на теб да ти е удобно. Може би след няколко дни, когато операцията не ти пречи може да опиташ да кърмиш малко по-начесто. Всъщност бебчо може да започне да изпразва по-добре гърдите и да си огладнява и на три часа. Може да прилагаш компресията на гърдата за която съм писала вече за да улесниш бебчо да изсуче максимално повече мляко от гърдата. Предлагай и двете гърди на всяко кърмене преди да дохранваш, това е много хубаво първите дни от кърменето за достътъчно и добро стимулиране на производствато на кърмата.
   Всъщност на мен така ми е много по-лесно, защото съм от мързеливите. Не отделям никакво специално внимание на кърменето и просто като огладнее бебка я гушкам, хапва вече доста бързичко и продължавам да си върша работата с която съм се занимавала преди това, изобщо нямам представа колко често яде и колко са кърменията на брой и тъй като винаги храната е налична ми е много лесно, независимо дали съм вкъщи или навън  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 12 266
А иначе кърмата леко се увеличи през последните дни. Вече изцеждам по около 80-90 мл общо и все повече хранения са само кърма, но отчасти на гърда и после с шишето. Просто все още се изморяват доста. Напоследък пък се случва да забравят да гълтат, докато са на гърдата и толкова си пълнят устичките с кърма, че започват да се давят в един момент. След задавянето обаче им идва акъла и почват да гълтат и да дишат и тогава вече идея нямам какво и колко дърпат, защото вече не боли, а и дърпането не е толкова силно вече, докато те могат да си седят там сигурно цял ден...
    Радвам се, че съм ти помогнала   bouquet
    Много е хубаво, че и количестото кърма се увеличава. Смесеното хранене е много добър вариант и избор за близнаците  Hug Това че се задавят, означава просто че струята е по-силна и има повечко мляко  Simple Smile, а това че не боли и дърпането не е силно, означава че са постигнали в началото със силните засуквания това което трябва, а именно да слезе кърмата и сега само гълтат и преглъщат  Simple Smile Когато слезе кърмата бебетата реално вече само преглъщат като има една лека пауза в брадичката, която показва точно момента в който преглъщат  Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 1 038
Здравейте, майски мами Simple Smile

Имам удоволствието и привилегията да ви съобщя хубавата новина, че GLUM роди дъщеричката си днес вечерта - девойката е 3780гр., чернокоса и с прекрасни бузи.

Всичко най-добро на всички от темичката!

Поздрави  Hug

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 21:25 от esma

Общи условия

Активация на акаунт