ОКТОМВРИйка в офиса не ще,а да се стяга за море!

  • 11 140
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26
И аз да се запиша в новата темичка,че след малко отлитаме  bye
Хубав и слънчев ден!   Nature Sun With Face

# 61
  • Мнения: 20
kallii  май наистина си случила на шеф и колектив Simple Smile Направо ти завиждам - благородно де  Laughing

# 62
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, имаме си много хубава темичка Peace
Деси, почивай си повече и всичко ще е наред Hug
Кюбит.....само ти си знаеш какво ти е, мисли позитивно заради другия бебчо Hug Hug Hug
Сладурките, които се тормозят заради работното си място, не има се вързвайте, знам че е почти невъзможно и много досадно и дразнещо Thinking, обаче трябва да се мисли за бебоците които чакаме и да не си го слагаме заради тях, те не го заслужават...... Hug
На всички пожелавам един слънчев ден и много усмивки  newsm10

# 63
  • Deutschland
  • Мнения: 186
И тук в Германия работодателите са много лошо настроени към бременноста.Тук само подочуят ли че имаш намерение за деца и могат да си намерят причина да те освободят от работа.Аз също имам някакъв невероятен късмет с моите работодатели.След като разбрах,че съм бременна и им казах ,че ще се прибирам в България защото тук нямам здравна осигуровка(не бях назначена на договор) .Те обаче за моя изненада веднага ми предложиха да ми подадат молба за разрешително за работа.Трябваше да чакам 3 месеца да минат от адресната ми регистрация и вчера вече ми подадоха документите в бюрото по труда.Сега ще чакам 4 седмиц и се моля да ми го дадат,че да си направя фамилна здравна застраховка в която да влезе и детето.Иначе без трудов договор ще ми е адски скъпо да си я плащам.
Информативно да ви кажа какво работя.Правя компания и помагам на една баба по 5 часа на ден.Много е добра, но за съжаление от 4 дена е в болницата,но не нещо сериозно слава богу(ходих и 2 пъти на свиждане).Сега помагам на снаха и с домакинството.Днес обаче хич не ми е добре(нещо ме стяга стмаха около пъпа) и си почивам в къщи.
Кюбит  Hug съжелявам наистина много.

# 64
  • Мнения: 20
Има ли мами от Бургас тук или съм самичка  Confused Ако има бургазлийки и ние можем да си правим срещи  Hug

# 65
  • Мнения: 20
Това, че са ти влезли в положение е много добре divanence. Доколкото знам от колеги, които са живяли в Германия, там майчинството и осигуровкитв са много добри - дано да е така Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 199
Момичета, много бързо пишете. Ето да лепна и тук постинга ми, който по погрешка бях направила в старата тема:

Ехографът си е облъчване на бебето и не може да се твърди със сигурност че не може да оказва вредно влияние в дългосрочен план.

 #Crazy #Crazy #Crazy


Тоя път информация на български със сигурност не мога да намеря, но затова пък източникът ми е бетон:
While ultrasound has been around for many years, expectant women and their families need to know that the long-term effects of repeated ultrasound exposures on the fetus are not fully known.
...
Ultrasonic fetal scanning, from a medical standpoint, generally is considered safe if properly used when information is needed about a pregnancy. Still, ultrasound is a form of energy, and even at low levels, laboratory studies have shown it can produce physical effects in tissue, such as jarring vibrations and a rise in temperature. Although there is no evidence that these physical effects can harm a fetus, the FDA says the fact that these effects exist means that prenatal ultrasounds can't be considered completely innocuous.

http://www.fda.gov/FDAC/features/2004/104_images.html

ФДА пишат за случаите на частно гледане на видеозон, не препоръчано по медицински причини, ама по принцип за нерискова бременност гледане на видеозон всеки месец, че понякога дори по два пъти на месец, не се практикува на Запад. 1-2-3 гледания на видеозон за цялата бременност, при това не за да се види че плодът е жив, за което си има други начини, а за да се направи фетална морфология, това е масовата практика. Нищо повече от това не ми трябва.

# 67
  • Мнения: 1 341

ФДА пишат за случаите на частно гледане на видеозон, не препоръчано по медицински причини, ама по принцип за нерискова бременност гледане на видеозон всеки месец, че понякога дори по два пъти на месец, не се практикува на Запад. 1-2-3 гледания на видеозон за цялата бременност, при това не за да се види че плодът е жив, за което си има други начини, а за да се направи фетална морфология, това е масовата практика. Нищо повече от това не ми трябва.

Подкрепям казаното по-горе!
Тук също видозоните са 3 за цяла бременност. Другата седмица съм на втория, демек късна ФМ. Последният мисля, че е към 8-ми месец! Peace

# 68
  • Мнения: 1 668
Вибрациите и повишаването на температурата не са облъчване. Облъчва ренгена, не ултразвука.

# 69
  • Мнения: 65
То не е облъчване ама все пак честото гледане си крие малко доза последици,те и за това прегледите са 3 за цялата бременност и евентуалноако е много наложащо по-чести

# 70
  • Мнения: 342
Ооооо мацки привет. Много сте бързи ей. При мен тази седмица доста натоваена програма...балове,р. дни...все хубави поводи,но и човъркане на бременния мозък за подаръци Joy,не е лесно. Вече си правя списък с покупките за бебко(май пак ще е момиченце stork-girl),но за сега нищо няма да купувам.Може би ще започна към края на 8ми месец.А колкото повече времето наближава,толкова повече започва да ме стяга под лъжичката от самото раждане.Не видях никоя от вас да е предпочела болница Шейново за раждането...или съм пропуснала.Аз живея по близо до Тина К. ,но предпочетох първото ,а сега и второто да са там.Доволна съм от болницата.
Кюбит- Hug.
Герчо и работещи момичета- На работа предполагам ако е женски колектив предимно винаги ще има злобарки и клюкарки smile3517 blahblah. Аз като им казах,че съм бременна и една единствена колежка озлобя и започна да се държи мн. лошо. Търпях извесно време и реших,че по хубаво от спокойствието без стрес няма.Така,че ако можеш си пусни отпуската ако имаш и поле болнични и си живей спокойно.
Иви-тази болка може да е от мн. неща,ниска плацента,апендикс ако имаш,а ако нямаш може и срастване.Иди задължително на лекар  costumed050.
...Доколкото знам от колеги, които са живяли в Германия, там майчинството и осигуровкитв са много добри - дано да е така Simple Smile
Алексче и аз знам,че е така.
Лек и слънчев ден  на всички.

# 71
  • Мнения: 1 199
Ами и тук да кажа че вибрациите и повишаването на температурата не са облъчване, а са следствие на гледането с видеозон. Ако излагането на ултразвукови вълни не може да се смята за вид облъчване, моля за извинение. Обаче основната ми мисъл - че физически последици върху плода има и че не е сигурно че са безвредни в дългосрочна перспектива, си остава непроменена.

# 72
  • Мнения: 1 668
Никой не оспорва, че в бг е приво разбраната цивилизация и медициата е превърната в сергия на пазара - дето всеки гледа да изклати другия... И че тука всички се водим рискови бременности и на 50 % ще им предложат секцио по медицински причини. Но нека не отричаме, че и в бг екографските прегледи са 3, а останалите са част от пазарлъка. донякъде компенсират липсата на изследвания от типа на хормонални - примерно за Хашимото. мисля, че чужбинските мами казаха, че там се прави задължиелно. Токсоплазмози, рубеоли, влагалищни секрети и т.н. дето тука са като бялата лястовица. Никой и не отрича, че тука се изписват лекарства на кило - желязо без изследвания (ефект спорен), магнезий на кило (ефект спорен), флуорни добавки за здрави зъбки на бебето (ефект върху зъбите доказан  Joy, както и разрушителния ефект върху всичко друго). Също така снимките се правят офлайн - т.е. вадят се кадри от заснетия мателиал по време на ФМ - поне при мен е било така, другите да ме поправят ако греша. Т.е. не съм съгласна, че видеозона облъчва, а иначе съм съгласна, че няма достатъчно изследвания че вреди. Аз и не се сещам някой да е заставен насила да иде на преглед. Наи от началото на темата всички, дето сме минали по тоя път даваме съвети човек добре да си проучи лекаря, които ще избере за да е сигурен, че взаимно ще си имат доверие. Останалото е пазарлък - да видим за 9 месеца колко можем да вземем.
п.п. сутринта гледах анонс за звезден репортаж довечера (май по нова дават тая рубрика)... Темата ще е за последствията върху бебчетата, извадени със секцио в 7 месец, че да не си развалят фигурата майките им... Ето това вече трябва да бъде криминализирано и лекарите, които го практикуват да идат в затвора.

# 73
  • Мнения: 68
Здравейте   bouquet
Ginbay да, това е моя магазин. Много ти благодаря за комплимента. Казвала съм и преди и пак да повторя, приемам всякакви критики и недостатъци. даже ще ми помогнете  Hug Нали ти се интересуваше от количката XLANDER Виж какво намерих http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=603763 цената мисля че е супер и изглежда много запазена.  Hug
 
Иви85 Чакам новини, въпреки че мисля че не би трябвало да е нещо притеснително. Кажи след като говориш с докито  Hug

Радост_и_на Телефона ми днес беше изключен, забравих даго платя навреме  Blush Вече работи де, аз ще кажа на мойте хора в магазина да подготвят слинговете за твойта приятелка, да мине да ги вземе когато и е удобно. Намира се на "27 Юли" 44 срещу бар СОХО   bouquet

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 16:32 от Ani_Boland

# 74
  • Мнения: 23 418
Гер40,имам още една марка колички,която я бях забравила като опция:
www.bebecar.co.uk
Мисля,че ще ти харесат.

Общи условия

Активация на акаунт