Петимата тибетци - ритуали за младост, жизненост и добра форма - 2част

  • 87 982
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 487
Здравейте и от мен! Аз вече една седмица правя тези упражнения. Започнах от 10, сега от днес съм на 15 повторения, като въртенето успях да го направя 21 пъти. Чувствам се добре, въпреки че имам лични проблеми, които доста зле влияят на психиката ми - надявам се с тези упражнения да си помогна поне малко. С огромен интерес следя вашите резултати - действат ми мног остимулиращо. Пожелавам приятен ден на всички!

# 31
  • Мнения: 678
Здравейте на всички,

Имам един въпрос относно практикуването на ритуалите:
Вмомента правим опити за бебе и си мисля дали упражненията не биха повлияли по някакъв начин на "прихващането" грубо казано. Мисля си, че второто упражнение е доста натоварващо за корема и се страхувам да не навреди ако случайно се е получило нещо.

В съшото време си мисля, че след като регулират жлезите и енергията на организма, то те би трябвало да са полезни и да помагат на зачеването!

Какво ще кажете?

Мерси за мненията Simple Smile

# 32
  • Мнения: 49
Мисля че е логично да ти помагат ,сама си стигнала до това.Даже и може да ти помогнат.
Но само мисля.
 Компетентно мнение би ти дала Lady 13 ,но така като гледам доста липсва.

# 33
  • Мнения: 0
 Не мисля ,че би могло да повлияе негативно на зачеването  Laughing. Дори напротив -половите жлези са едни от най-добре стимулираните.
Разбира се , ако забременееш и се чувстваш дискомфорно трябва да спреш да ги правиш.
Иначе можеш да продължиш до третия месец спокойно   bouquet

# 34
  • Мнения: 4 806
След 10 дни прекъсване - отново на тибетците. Започвам с 10. Загубих форма и сега ще наваксвам наново, но най-вероятно ще е в по-бавно темпо.

# 35
  • Мнения: 678
Не мисля ,че би могло да повлияе негативно на зачеването  Laughing. Дори напротив -половите жлези са едни от най-добре стимулираните.
Разбира се , ако забременееш и се чувстваш дискомфорно трябва да спреш да ги правиш.
Иначе можеш да продължиш до третия месец спокойно   bouquet

Мерси Лейди,  smile3531
Тогава няма да спирам и ще ги правя смело без притеснение!
 Hug

# 36
  • Мнения: 605
Записвам се и аз в тази интересна тема  Grinning
Правя петте ритуала една седмица и се чувствам много добре! Правя ги по 5 пъти и при мен ефекта освен хубаво раздвижване на цялото тяло, се прояви като цялостно успокояване /по принцип в последно време бях доста натоварена емоционално, като обтегната струна се усещах/ и спонтанна усмивка, някой беше споменал в миналата тема за усмивка а'ла Мона Лиза  Mr. Green
Благодаря на всички, които споделят ценния си опит и знания  Hug, Лейди   bouquet

# 37
  • Мнения: 0
 Аз искам да питам по-скоро Lady 13,  нормално ли е пак да не се чуствам добре след като от 2 седмици започнах 6-тото упражнение. Не мога да опиша точно какво ми е,  но не се чуствам добре. Останалите 5 ги правя вече 4 години. Аз самата си мисля, че всичко ще премине, но все пак искам да чуя малко по-компетентно мнение. Благодаря предварително.

# 38
  • Мнения: 0
Отговарям веднага- възможно е да се чувстваш зле  Simple Smile. В предната тема бях писала ,че тази крия е много специална. Нейното изпълнение при повече от 6 пъти за 24 часа може да става само под ръководството на опитен гуру. Това не е случайно , също както и прецизния начин на изпълнение.
Освен всичко ,което описах вече като стъпки при изпълнението / да не се повтарям/ , Айенгар съветва Уддияна бандха да се изпълнява на гладно , след изпразване на червата !
Ако има дискомфорт като прилошаване или отпадналост -знаете процедурата- намаляване на бройките до едно изпълнение. Няма друг начин / освен изцяло спирането , разбира се  Grinning/
  bouquet

# 39
  • Мнения: 0
Благодаря ти много Lady 13. Аз се старая по възможно най-добрия начин да го изпълнявам. Винаги на гладно, само по 3 пъти за 24 часа. Днес прочетох, че при всяка корекция на енергийния поток настъпва криза, която индикира за даден проблем и изкривяване. Но тази криза е с възстановителна цел и отшумява. Така могат да се активират отдавна забравени, но не напълно  излекувани болежки. Та силно се надявам това да се отнася и за мен и че в един момент всичко ще премине. Поне не мисля да се отказвам. След няколко седмици ще пиша как се чуствам...... Пак благодаря и желая успех на всички....

# 40
  • Мнения: 678
Здравей Cloud,

Ти си една от малкото във форума, които изпълняват упражненията от толкова много време. 4 години е сериозно време!!!
Ще се радваме да споделиш какъв ефект имаха за теб тези ритуали и какво се промени в тялото ти и в психическо-емоционалното състояние.
мисля, че за всички ще е добро вдъхновение!  Simple Smile

Мерси   bouquet

# 41
  • Мнения: 0
И аз се присъединявам към молбата на tansu.
Тези ритуали са нещо толкова специално ,че трябва да се знае ,че практикуването им наистина носи огромна полза.
Наистина всяка корекция на енергийния поток е съпроводена с криза и осъзнаването на този факт води до по-лекото преодоляване на дискомфортът.
Днес , например аз съм със страхотно главоболие. Не мога да повярвам просто ,че организмът ми е до такава степен замърсен. Усещането е същото както при извеждането на токсините от организмът при диетите.
Интересното е ,че мъжете се оказват доста по-ревностни последователи на ритуалите.
Те изглежада доста ценят онова ,което те им дават.
Ние да не сме по-глупави от тях ???? Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, ще се опитам да обясня какво се промени с мен за тези 4 години. Първо искам да ви кажа, че вие сте първите с които споделям. Радвам се, че ви открих. С никой не мога да говоря за тези упражнения или ритуали  за положителния ефект върху мен, дори и със съпруга ми. Смятам, че никой не може да те разбере преди да е опитал. Дори да се опиташ да ги препоръчаш на някой, който ти се оплаква, че не е добре здравословно те гледа сякаш си извънземно. Бях писала, че преди да започна упражненията бях развалина в пълния смисъл на думата и психически и физически. Началото на март 2006 година реших да започна да посещавам йога. Ходих само 4 пъти и реших за себеси, че не си падам по груповия спорт, но ми направи впечатление, че като се прибирам вечер след 3 часова йога се чуствам много спокойна – не се нахвърлях на яденето (винаги преяждах дори понякога повръщах, зощото можеби стомахът ми не приемаше толкова много храна) стигаше ми няколко хапки и то нещо леко ми се хапваше,  не ми се пиеш алкохол (преди пиех всяка вечер). Промениха ми се вкусовите качества. Не са много нещата, които обичам да ям. Още тогава реших сама за себеси, че трябва да предприема нещо. Книгата на Питър Келдер бях прочела няколко години преди това. Тогава намерих книгата и е прочетох отново и отново и започнах точно както пишеше там в началото по 3 и всяка седмица увеличавах с 2. Повярвах на всичко, което пише почти на 100% и реших, че не трябва да се отказвам. Още в началото усетих енергията и за мене беше много чуждо, защото аз никога не съм я имала. В повечето случаи всичко правех и децата си отгледах с много усилия. Та първото нещо което усетих е енергията, която ме караше да се чуствам прекрасно. Постепено станах по- уравновесена и по спокойна. Промениха ми се вкусовите качества. Ям много малко и почти не пия – ня няколко месеца по 20-30гр. само когато има голям повод. Започнах да харесвам повече живота си, преди само се самосъжалявах (защото живота не ми беше никак лесен) Престанах и със саможалението, което доста години съпровождаше живота ми. Не избухвам като преди за всяка дреболия, винаги обмислям нещата. На работа не се паникьосвам за всяко нещо което трябва да свърша (работя в компютърен отдел). Станах по уверена в женския си чар (както беше написала Lady 13). Виждам възхищението на хората от мен в очите им. Всичко правя без напрежение и притеснение. Чуствам се уверена в себе си. В къщи аз съм тази която се опитва да успокоява всички. Единственото нещо за което се моля на господ е да са ми живи и здрави децата и хората, които обичам, защото само тогава няма да знам как да продължа. Да не забравя да спомена за сексуалната енергия, която също ми е подарък от тях. Най-силно я усетих година и половина две след започването на упражненията. В началото незнаех как да се справям с нея, но след това незнам как започнах да я контролирам. Ако тогава знаех, че 6-тото упражнение, че може да се изпълнява от всеки можеби щеше да ми е по-лесно. Прекрасно е да е притежаваш тази енергия (не искам никога да я загубя) дава ти криле и всичко вършиш с голяма лекота. Другото което смятам за важно, промених отношението си към всички хора. Имам чуството, че сърцето ми е изпълнено само с любов (обичам близките си, обичам колегите си, дори и вас всички, които не познавам също обичам, защото съм сигурна, че сте много чисти и искренни). Много е хубаво това чуство. Не обичам да давам съвети без да ми ги иска някой, не се опитвам да виня хората за каквото и да било. За всеки намирам оправдание и се опитвам да го разбера. Наистина не може да се опише или разкаже всичките положителни въздействия от тези упражнения. Но все пак се опитах, а аз вярвайте ми нямам кой знае какво дар слово. Искам да знаете, че всичко става много бавно и трябва да имате търпение и постоянство. Винаги могат да се намерят 15 минути време да отделите за себе си, мисля че го заслужаваме.

# 43
  • Мнения: 0
И още нещо, което със сигурност изкате да разберете.. Мисля, че наистина имат и подмладяващ ефект. Тялото ми е различно,  кожата също. Снощи си гледах кожата на краката и си мисля, че е като на доста млад човек. На лицето имам само малко бръчки на челото, които почти не се забелязват. Мисля, че наистина не преувеличавам. Промяната е виждам и в очите на съпруга ми, който много обичам. Гледа ме накак си с много любов и възхищение. Ами това е засега.
Надявам се да съм била полезна.

# 44
  • Мнения: 678
cloud,
поздравеления  Hug!
Много хубаво си описала промяната си - успях да те почувствам Simple Smile

Много се радвам за теб и ти пожелавам никога да не губиш женското си обаяние, здравето си и духа си  Grinning  Peace

Аз открих това, което търсех в твоя пост. Дано и другите успеят да намерят нещичко, което да ги вдъхнови!

Благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт