Петимата тибетци - ритуали за младост, жизненост и добра форма - 2част

  • 88 030
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
От една страна  Caipirinha  казва, че е измишльотина.....,   ... но от друга доста добре отговори на въпроса ви.  Тук не мисля да вадя на хората експертизите, нито да ви внушавам, че ще ви стане дадено нещо. Просто казах да имате едно на Ум. Аз изводите за мен съм ги направил, а вие прекалено се съмнявате във всичко. Постарайте се да бъдете неутрални и проверявайте на практика. Аз съм проверил доста неща и продължавам. Случайно съм изпитал /по невнимание/  и отрицателните ефекти , не ги пожелавам на никой. Просто спазвайте написаното и всичко ще е ОК!
Това, което казва Келдър е вярно...
  smile3529    smile3523

# 706
  • Бостън
  • Мнения: 13 700
... Тук не мисля да вадя на хората експертизите, нито да ви внушавам, че ще ви стане дадено нещо. Просто казах да имате едно на Ум.

 Рядко, изключително рядко съм груба в прав текст, но вие сме извадихте от равновесие с глупостите си!

Всеки, който е бил що-годе активен спортист знае какво става след спиране на активен спорт и отдаване на хубави български обичаи и дисциплини като 3х100 на маса със скара + кутия цигари на ден + със колата и до тоалетната. Комплексът от упражнения е много добър и активира всички основни муслулни групи. Това, което става като ги спрем е пак да се върнем към "прекрасната" форма, която много от нас имат преди да ги почнат, а понеже и годините ни нарастват, а не намаляват, със тези години си идват и съответните дегенеративни заболявания. Част от които могат да бъдат избегнати със що-годе здравослен начин на живот, който освен физ упражнения включва и здравословно хранене, елиминиране на голяма част от стреса и т.нататък (има и генетични мутации и предразположения, което означва, че може да си по-светец от папата, пак ще те тръшне рак!)

... Обаче % хора, които водят здравословен начин на живот в световен мащаб намалява, ерго дегенеративните заболявания се увеличават и спирането на тибетците категорично не е основен фактор за това. Както и да се разчита, че само те ще ни спасят от тези заболявания и ще ни върнат в младостта е глупост, защото не виждам някой да е зарязал служба и семейство и да е хукнал към Тибет, където без стрес да си практикува йогата, да си пие изворната водица и да похапва вегетарианска диета, расла без изкуствени торове под молитвите на монасите!!!

ПС А космонавтите едва ходят поради закърняване на мускулите им, т.к липсата на земно притегляне означава, че всяко движение се отдава изключително лесно и не се налага да си мъкнат теглото (не написах сланината, защото те обикновено са добре тренирани)... е, и? След няколко месеца отново се връщат във форма, защотот това е идеята - тялото е създадено за движение, а не за покой на дивана пред ТВ. Най-малкото не можем да искаме да е в оптимална форма и здраве, ако му предлагаме само ТВ и дивани!

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 20:17 от Agent Provocateur

# 707
  • Мнения: 5 647
Не съм забелязала влошаване на здравословното ми състояние след като спрях да ги правя. Единствено корема ми се поотпусна.
svetlina7, не съм казала, че упражненията са измишльотина, не ме цитирай погрешно. Казах, че това с подмладяването ми се струва измишльотина, но това си е мое мнение. Не съм се подмладила, а чисто и просто упражненията действат добре на коремните ми мускули. Не чувствам невероятния прилив на енергия, за който се говори.
Някой по-напред в темата беше питал за дишането - както при всяко друго физическо упражнение при сгъване се издиша, при разгъване се вдишва.

# 708
  • Мнения: 1 883
Не съм забелязала влошаване на здравословното ми състояние след като спрях да ги правя. Единствено корема ми се поотпусна.
svetlina7, не съм казала, че упражненията са измишльотина, не ме цитирай погрешно. Казах, че това с подмладяването ми се струва измишльотина, но това си е мое мнение. Не съм се подмладила, а чисто и просто упражненията действат добре на коремните ми мускули. Не чувствам невероятния прилив на енергия, за който се говори.
Някой по-напред в темата беше питал за дишането - както при всяко друго физическо упражнение при сгъване се издиша, при разгъване се вдишва.
И аз не съм забелязала прилив на енергия, правя ги повече от два месеца, не съм се и подмладила.
От две седмици тичам, е няма да ви казвам каква мускулна треска имах първия път, явно не  укрепват толковат  тялото. Продължавам да ги правя ,от днасе на 17.

# 709
  • РазГрад
  • Мнения: 3
аз съм на 21 от 2 седмици.. Но второто нещо не ми действа добре. Правя го като Кедлър - при сгъване дишам, а при разгъване издишам..Правилно ли съм го разбрала? Thinking

# 710
  • Мнения: X
Фелиция, аз при сгъване издишвам, а при разгъване на назад - вдишвам.

# 711
  • Мнения: 1 883
Аз щи си изкарам и тази седмица на 19 и от другата на 21.
Обаче никакъв прилив на енергия не чувствам. Thinking

# 712
  • Мнения: 5 647
Фелиция, аз при сгъване издишвам, а при разгъване на назад - вдишвам.

Това е основното правило, както всъщност при всяко друго физическо упражнение.

# 713
  • РазГрад
  • Мнения: 3
Благодаря Ви за отговорите..
Да, коремните преси и аз ги правя с вдишване при разгъване..
Но явно не съм разбрала напътствията от книгата правилно  Shocked
Ще ги правя както коремните преси..
Аз определено усещам тялото си по-гъвкаво отпреди..Много бодра се събуждам (което най-вероятно е от безцигарието  Joy)..Ако това е прилив на енергия... bowuu

# 714
  • София
  • Мнения: 1 276
Здравейте!
От 10-тина дни правя упражненията( в момента съм на 5 повторения) , като преди това прочетох книгата. Проблема е че , още на 4-я ден ми се появиха едни болки , първо в корема , а сега и в кръста и не ми отминават. Принципно ходих на лекар, урина ми е чиста, сега и на уролог ще ходя... Но се зачудих, понеже нещата съвпаднаха, дали упражненията не са събудили нещо в организма ми.  newsm78 Има ли е някой подобен проблем? Виждам че има хора практикуващи отдавна. Аз въпреки болките не се отказвам и продължавам да ги правя.

# 715
  • Мнения: 0
Принципно , за всеки човек нещата са различни. Общото е, че където е имало или има проблем, той се проявява в лека форма, после бавно отшумява и изчезва. Има случай при който, първо човека се чувстваше, като че лети а после като разглобен. Симптомите бяха различни и отшумяха. При проблеми с бъбреците случая беше аналогичен. Първо леки болки и после отминават. Без лекарства  и др. Подчертавам, че упражненията се правеха според възможностите, без претоварване и спазване на всичко описано, дишане и т.н. , както и условието тялото да остане затоплено. Т.е. да не пиете студена вода, да не стоите потни на течение и т.н. както си е по книгата. Човек сам взима решение според ситуацията и преценката си. Ако сте изтеглили, книгата от мястото /  "  5-tibetski-RITUALA-PODBRANO_03-2012   за сваляне от адрес:
http://upload.bg/?get_file=89339c25032d74fb183ae5654c551b56 " / ,което бях дал преди, там има много полезен масаж за кръст и корем. Правите си го сама и е Много Ефективен за мястото на прилагане. Може да се прави с  тибетските ритуали, но мнението ми е че е хубаво да има няколко часа м/у тях, един масаж е 10-15 мин. Аз си излекувах бъбреците и кръста с тях. Сега се поддържам само с ритуалите  ...  
 newsm39        smile3529

Имената на файловете в архива са :

//TOZI__RUkyelder_piter_oko_vozrozhdeniya_drevnii_sekret_tibetskih_lam__ru.rtf         11.6 MB
MMS PK Oko Vozrogdeniya.mp3    108 MB
Dobavki /папка/
-5_TibetskiRituala_PitarKeldar_BG .pdf
-5_tibetski-uprajnwnia_Pitar-Keldar_kratki-nastawlenia_BG.doc
-5tibetski-grafika--IZVADKA.doc
-5-tibetski-rituala_5glava.doc
-5tibetski-rituala_bg__Prevod-v-internet-sayt.doc
-RuskotoAudio-i-podlojka-za-uprajneniata.doc
-Vazna_Zabelezka.txt

Lechenie-babreci-krast_korem /папка/
- от    Cialostna-sistema-za-samole4enieTomasChan.JPG
до      Cialostna-sistema-za-samole4enieTomasChan13.JPG//
smile3523 smile3529

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 17:08 от svetlina7

# 716
  • София
  • Мнения: 1 276
svetlina7 Благодаря ти за бързия отговор и за успокоението!  Hug  Понеже наскоро смених и хранителния си режим и си помислих,че нещо съм се увредила с тези колосални промени и организма ми не ги приема.
Ще започна с масажите, може и книжката да потърся да купя.  А упражненията не ги спирам понеже в книгата пишеше че ако се прекъснат , после все едно започваме отначало  и се обезсмисля предишния труд( доколкото може да се нарече труд)

# 717
  • Мнения: 0
Надявам се хранителния ти режим да е разумен и балансиран. Когато започнах ритуалите за да съм сигурен в ефективността им първите месеци не спортувах нищо и се храних Здраво т. е. обилно и от всичко. Въпреки това резултатът беше добър и видим. Разбира се полека-лека се коригирах, пия водата на гладно /според П. Димков/ ям плодовете, когато мога разделно от другата храна, и хапвам по-малко /според Питър Келдър/, така се чувствам по зареден и ми е по-леко...
Само при "Дао на балансираното хранене" на Стивън Чан съм срещал, че трябва да се яде балансирано от всичко /може без месо/ т.е. сладко, солено, люто, кисело, но да е балансирано. Т.е. важна е разнообразната храна......
При неразумни диети понякога резултатите са катастрофални - виждал съм го, но няма да влизам в подробности . Просто правете разумно нещата....
 smile3529  smile3529

# 718
  • София
  • Мнения: 1 276
Вече съм почти сигурна че незарположението е от "тибетците", ходих на уролог гледаха ме на ехограф- няма никакви измененич по органите съвсем здрава съм според доктора,урината чиста- пълна мистерия .Аз болката не си я измислям, така че оставям тялото ми да се лекува...
Надявам се хранителния ти режим да е разумен и балансиран.
От около 5 седмици съм на веганска храна, като първа стъпка към суровоядствто, не съм 100 стриктна, понякога ми се прияжда сирене, дори месо ядох веднъж и 2-3 пъти риба. Мисля че е ОК, за тибетските упражнения, овен ако храната не се оказва малко на моменти  newsm78 има дни съм само на салати  плодове. Аз на гладно пия сок от лимон с топла вода и мед или 1 с.л. ленено масло.

# 719
  • Мнения: 0
Това, което пише П. Келдър за храненето мисля, че е разумен и правилен вариант. Според П. Дънов когато сме гладни трябва да ядем . Друг е въпроса какво и колко.
Въобще гладуването кара организма после да трупа резерви... А липсата на определени микроелементи и витамини, също води до проблеми, както и натрупването на голямо количество от определен витамин. Като пример: ако човек пие големи количества сок от моркови или яде много черен дроб, ефекта е един и същи, натрупване на голямо количество витамин А в организма . Човека прежълтява и заболява от определено заболяване - да не влизаме в излишни подробности. Т.е. всичко е в  баланса...    /на базата на опита си, в момента основно за консултация ползвам П.Димков, П. Дънов /имат хубави неща и относно дишането.../ , а за общо за храните Атанас Джананов -"Културизъм за всички" - има страхотна част за храната - витамини, белтъчини, мазнини и т.н......./
 
smile3529

Общи условия

Активация на акаунт