Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 83

  • 36 359
  • 363
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 173
Клеър половината торта декорираш за едната , другата половина за другата. За последния тур на Ласт Кейк Стендинг именно това беше - да се направи торта за 6 близнака , като бяха 3 момчета и 3 момичета всяко с различен интерес , с различни предпочитания .

Аз приемам идеи за Мики и Мини маус. Чичко Гугъл нищо интересно не показа.

# 31
  • Мнения: 2 185
Хаха Рая и аз ще правя Мики маус за началото на юли- много е популярен сред 2 годишните  Crazy . Виж в кейк сентрал галерията  Peace

Силрай едното момиче е от Мароко и проектира мостове и магистрали, другото е от Еквадор харесва коне и работи като барманка  Joy ако тръгна да ги съчетавам, ще се получи много весела торта rotfImao

# 32
  • Мнения: 1 965
  Приемам идеи и съчувствие 
  action032
толкова по съчувствието.......
а сега, по същество....  newsm78
2 момичета, които нямат нищо общо помежду си...
хммммм.... нямали нищо общо......  Thinking .... две жени на едно място.....  за какво ли си мислят.....  Rolling Eyes ............ само аз ли си мисля заааааа....  Rolling Eyes двуглав ........ змей??? Whistling
Шегувам се разбира се..... Тежка задача са ти възложили.... айде още малко съчувствие от мен.....    remybussi щото с друго не мога да помогна... или по-скоро не си представям торта със сервитьорка връз кон, галопиращ по мост от  Еквадор до Мароко.....  Thinking

iskrone - таз` ми ти книжчица... заслужава ли си красивата цена??? В смисъл такъв - ако си средно напреднал, има ли какво да се научи оттам? Ама наистина да се научи, а не,  подробно да са обяснили как стават елементарните неща??? Щото.... бих ги дала тия пари... ама ако ще гледам 1/4 печене на блатове, 1/4 бъркане с миксер и още 1/4 шприцоване -  а, нЕма нужда. Това го видЕх на живо на Цигов чарк и вече съм го отчела като "взет" урок. Има ли начин да снимаш съдържанието поне. Бих му метнала едно оченце...

# 33
  • София
  • Мнения: 2 112
Клер, мисля, че и Мароко и Еквадор имат интересен фолклор. Може да направиш някакво съчетание от шивици (РА, апликация, рисунка). Може да направиш една торта, но разполовена с вълнообразна линия по средата и двете половинки да се доближават на обща поставка, но покрити и украсени индивидуално....Все пак, мисля, че е по-добре да ти кажат "направи, каквото искаш", вместо да те затрупат с противоречащи на естетиката ти желания:))))

Мароко 1 2 3 4 5

Еквадор 1 2 3 4

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 23:32 от dimitrina73

# 34
  • Мнения: 1 271
Кларет, ми то е лесно, разделяш тортата на две и правиш в едната половина знамето на Мароко, другата половина знамето на Еквадор!  Crazy

# 35
  • Мнения: 484
Момичета,аз рядко се включвам,но нищо и не съм правила.само преди няколко дни направих едно парфе,но желатина нещо го прецака и стоеше каго,че ли вътре има грис,та цялото замина в кофата,само ягодите изядохме
Ето го
А вие не спирате да правите невероятни красоти!!!  bouquet

Ванче,честито ти излекувано фото  Peace

# 36
  • Мнения: 634
Познахте наистина пуснах накраиниците в деиствие.Пускам две торти от днес но снимах с телефон защото апарата отпатува сутринта за Тупция с моето момиче та качеството на снимките е гола вода но се налага.

В деистбителност са много по хубави.

# 37
  • Мнения: 1 173
Аз само да ви пусна една клюка - това е тортата за Сури Круз ( хлапето на Том Круз ) , която се води"кастъм мейд" и е за скромната цена от 5000$  #Crazy Joy http://www.people.com/people/archive/article/0,,20196075,00.html
 Гледайки я на размер според мен е 10-8-6-4 инча ( 25-20-15-10 см )  Joy, честно ви казвам за какво ли не си дават хората парите , мен ще ме хване срам да кажа че съм дала 5 бона за тази "кастъм мейд " тортичка , какво остава да я сложа на първа страница на всички клюкарски издания  Joy( да беше се обадил , щях 1/5 от цената за му взема  hahaha hahaha hahaha

# 38
  • Мнения: 2 185
да помогна... или по-скоро не си представям торта със сервитьорка връз кон, галопиращ по мост от  Еквадор до Мароко.....  Thinking

Именно  Joy

Дими мерси за идейките, ще мисля нещо  Peace

Рая намери ли Мики? Ако искаш по-късно мога да ти пратя няколко идейки, че сега отивам на пазар. Тортата за Сури е повече от изключителна  Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 2 112
Рая, та това е само един етаж повече от обичайните ти торти за домашна консумация:)))) Както каза мъжът ми - за тази торта във форума биха ти казали - добре си съчетала цветовете, хубаво направена и това е:))) Може пък само да се хвалят, че са дали 5.000 за тортата - а тя да струва 750:)

# 40
  • София
  • Мнения: 1 162
E Албенка, не се и съмняваме че са по-хубави в действителност. Wink
Карчита ,мерси за подсещането, не се бях сетила за "циците" на Ванчето/ама как звучи само Mr. Green/. Иначе аз я направих и съм доволна, снимки-утре.
Рая какво ще рече кастъм мейд, а и гледам нищо особено не е, по- скоро ми прилича на торта за начинаещи. А сумата е  Shocked, сигурно е еко -био-торта.

 

# 41
  • Мнения: 1 173
Ох Дими така се смях на коментара на съпруга ти ( поздрави го от мен - съвсем точно го е казал )...
Не знам аз колко са платили или какви кокошки са снасяли яйцата ( най вероятно да е от готов "микс"  hahaha ) , обаче е много бедно изпълнението . Пеперудите са повече от "жалки" (горките), зеления кант е крив  колкото моя  Joy...
И да Дими , на мен ми липсва 4 инчовия етаж ( да взема да я спретна за "снахата " ли , само че аз съм малко суеверна , а 4 е четно число   Wink )
Силсав ами "кастъм мейд" ще рече че е правена специално за хлапето ,а не е по каталог ...
Клеър може и на Скайп да ми пуснеш това което имаш като идеи...аз се ровя в Кейк Сентрал...обаче нищо не ми хваща око
 Да взема да копирам тортата на мис Круз ли .... Joy

# 42
  • Мнения: 310
Дими от http://www.cakedecoration.co.uk/. Препоръчвам го, хората са точни и всичко мина без проблеми. Е, имаше 4 артикула, които не пристигнаха ама следващият път.


В каква парична единица са цените, че съм малко индианка в това отношение  newsm78  Embarassed

Албена страхотни сметанови цветя  Hug
Райче аз скоро гледах едно предаване за бутикови торти и една такава триетажна беше 1500$ щях да припадна като чух цената #Crazy пък за тази да не говориме...сигурно има злато вътре
Много бързо напредвате с писането  ooooh! толкова бързо се опитах да прочета всичко, че нищо не разбрах от написаното

# 43
  • Мнения: 1 610
Клер, мюсюлманки ли са е най-важния въпрос? Нали знаеш, че няма да ядат желатинов фондан. Освен , ако не го правиш със агартин или телешки желатин.Двуглавия змей също е недопустим. На мен ми дойдоха хиляда и една идеи предимно от сувенирните магазини, който съм песещавала в Дубай/ пясъчен часовник, камили, залез,типичните африкански "черни" дървета на червен фон от типа на Дими Мароко 1/ последното ми беше любим мотив, при маникюра. Или просто едни женски очи. Луна като символ на женската красота/ за арабите най-важното и най-нежния комплимент/ Имена изписани на родния език. Мороко , Еквадор са същите.При всички положениея темата е Африка.  Успех! Peace
Редактирам> Всъщност една съвсем тривиална торта с пеперуди, със сърца, обувка, кошница цветя.
Еко био торта отива с 10 евро по/скъпа от нормалната. безглутеинова и без кристална захар смятам.тази торта на Сури е със златна нишка.
 
да беше се обадил , щях 1/5 от цената за му взема  hahaha hahaha hahaha
Joy Joy

Дими, гофретите си ги правя във сърцевидния гофретник. Тоест те се получават кръг/ почти/ от 5 сърца слепени едно до друго. .някой не стават цели. Първо нагласям по големина и тип. Слепям ред с маслен крем, ред мармалад, дялкам където има нужда, мажа с маслен крем и мятам роклята. на жълтото Барби завърших с малки кръгчета от готов блат бъркано тесто и към кръгчето добавих 4 елемента, за да заобли горната част. Не съм дялкала много на Барбитата! Дъщерята каза, че са били вкусни.
На никой ли не му стана интересен моя Fluff/ течния маршмелоус/?

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 01:15 от rien

# 44
  • Мнения: 202
Ванче,аз тая книжка я нямам,душа.Някой от форума я беше показал в предната тема,не мога да се сетя кой беше.Може да се поровя,но да си признава бързо,който я има тая книжка,без бой...Че и аз искам да надникна в съдържанието.
Рая,абе и аз това щях да кажа още щом видях тая скъпарска торта.ЧЕ ТЯ МНОГО КРИВА,БЕ.
То аз не трябва да намирам кусури на другите,че моите са още по-криви,ама от тая снимка разбирам,че на една моя кривонделеста тортичка мога да и взема едно 1000евро Mr. Green
Мале,кви изречения барнах,ама не ми се мисли да редактирам,че душата ми спи.Лека нощ...

Общи условия

Активация на акаунт