Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 83

  • 36 477
  • 363
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 965
Виолетке, хайде честито за втория ред в подписа  Heart Eyes

Алооооооо, лилавопишещатааа..... искам да ти кажа, че ще ти тежа на съвестта, защото... получих пулс, кръвно, кр. захар, аритмия  и к`квито се сетиш още  медицински термини.... ако гръмна и пукна...... ще те държа лично отговорна.....
Айде, като се окопитя от новината, ще ти честитя..................... Сега ще трябва да спасявам себе си..... щото паднах от стола и  newsm27... и ......не се хили... щото те виждам....

# 76
  • Мнения: 75
Торта Шварцвалд

източник: една дебела немска книга за сладкарство

За блата:
4 яйца
3-4 с.л. топла вода
175 гр захар
1 пакетче ванилия
100 гр брашно
100 гр нишесте
3 равни с.л. какао
4 равни ч.л. бакпулвер

За пълнежа:
12 с.л. черешова ракия / вишновка
1 л. сметана
1 пакетче ванилия
3 равни с.л. захар
2 пакетчета сгъстител за сметана
1 компот вишни
2 с.л. нишесте

Освен това:
хартия за печене
шоколадови стърготини

Яйцата се разделят внимателно така че никакъв жълтък да не попада в белтъка. Водата се добавя при жълтъците и се бие на пухкав крем. Постепенно се добавят 2/3 от захарта и ванилията. Бие се толкова дълго докато сместта стане бяла и кремава. Белтъците се бият с останалата захар в отделен съд до бял сняг. Белтъчният сняг се изсипва при жълтъчната смес. Брашното се смесва с нишестето, какаото и бакпулвера и се пресява върху снега. Всичко се обърква внимателно с широка лъжица. Основата на тортена форма с диаметър 26 см. се постила с хартия за печене, изсипва се тестото и се заглажда. Пече се в предварително загрята на 180 С фурна около 30-35 мин. Пандишпанът се изважда и обръща върху решетка. Хартията се напръсква със студена вода и се отстранява. Блатът се оставя да изстине и се разрязва на три еднакво дебели части. Всеки блат се напоява с 4 с.л. черешова ракия.
Сметаната  се разбива с ванилията, 2 с.л. захар и сгъстителя и 1/3 от нея се намазва върху първия блат. Вишните се изцеждат от сока и сока се слага в малка тенджерка. Кипва се с 1 с.л. захар и се сгъстява с нишестето, предварително разтворено в малко студена вода. Две трети от вишните се добавят към сока и се оставят да изстинат.Половината от тази смес се разпределя върху сметана над първия блат и отгоре се слага втория блат. Отново се намазва със сметана и остатъка от вишневата смес. Поставя се третия блат. Тортата се намазва отгоре и отстрани с останалата сметана, а една част от нея се напълва в пош със звездовиден накрайник. Шприцоват се малки капки и в средата на всяка се слага по една вишна. Средата и ръба на тортата се украсяват с шоколадови стърготини.

# 77
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Виолетке честито и от мен Simple Smile много хубава новина.

Аз да се оплача какво ми се случи днес - носи един колега нещо като кекс - жена му го пратила да хапнем. Всичко чудесно ама съм пропуснала малката подробност че кекса е с тиквички  Shocked става за ядене макар да не е самото великолепие. В нета даже рецепти намерих но това не пречи да съм изумена какво готвят хората.... Мислех си че тортата с моркови е крайна степен на необичайност ама ей на....

# 78
  • Мнения: 1 271
Еееее, Фиолетче, да си жива и здрава и Честитоооооо!
Много хубава новина!
Добре, че е Кларет, че иначе сме си потънали в незнание....

Ванчеее, що така, ма ма?  newsm78

Антоан, тялото е един път!  Hug Страхотно е!

# 79
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Виолетке честито  baloni

# 80
  • Мнения: 1 329
Виолетке, абе верно голям ток мина през тялото ми ма душа... Ние с теб тука се кооперираме, правим общи поръчки, ама ти си малчиш  Crossing Arms..Ай честито, леко бременеене и много торти да напраш в тоя период  Hug

Ванче, Албенка, Дими благодаря за съветите.  Hug Знам че ще ми дадете добри предложения. Май варианта ще е с бял ганаш и под самите фигури с плочка шоколад. Ще видим какви ще ги направя. Казаха ми че тортата трябва да е 18 - 20 човека, което автоматично значи 2 етажа...Иска ми се да е кръгла. Династията става ли за два етажа с тия 2 крема вътре?

Антоан, готино изпълнение, ама от тебе не сме очаквали и друго.

Дими, какво си купихме ли? Ами само щуротии - накрайници за шприцове, форми за дядо коледа, еленчета, малко бои (лошото е че кафявото е със срок на годност до края на тая година, ама не ги съблюдават тия неща Thinking), една жена, която се оказа че има тяло и крака и точилка .

Ето рецептата за чийз кейка, препоръчвам я горещо - лесна и бърза

Продукти:
2 пакетчета бисквити Роден край - какао или други
100 гр. разтопено масло
250 гр извара или крема сирене
200 гр. суха сметана за кафе
1/2 чаша кисело мляко
3 яйца
2 ванилии
200 гр заквасена сметана
100 гр пудра захар или навкус

украса по желание - аз използвах филирани бадеми

Приготвяне:
Бисквитите се натрошават и се смесват с разтопеното масло. Прави се блат, който се слага във форма с отделящо се дъно и стени. Прибира се за кратко в хладилника. През това време с миксер се смесва изварата с киселото мляко да стане хомогенна смес. Добавя се ванилията. Яйцата се разбиват отделно и те се прибавят към сместта. Накрая се добавя сухата сметана с ванилията.
Добре се разбива и всичко се изсипва в тавичката върху блата от бисквити.
Пече се в предварително загрята фурна на 180 градуса, 25-30 минути.

Оставя се да изстине добре и се вади от формата. Отгоре се намазва с разбитата заквасена сметана с пудра захар.

Изчезва за минути Grinning

# 81
  • Мнения: 1 965
Ванчеее, що така, ма ма?  newsm78
К`во що?
Що се нервя??? Или що паднах от стола??? И двете заради дзера с лилЯвия шрифт. Щото оня ден си изкара половин работен ден при мене, 300 глупости си наговорихме, и дори не мъцна да намекне нещо... Обаче преди малко я насолих, уж да се трогне, ама тцЪ! Хили се гадината.....Хич, не и пука че на тия моите години, тез` вълнения са противопоказни..... Sad
Та, свалих малко кръвното и сега вече мога да и пожелая да е здрава и щастлива и да продължава да се разширява във всички посоки. На кака Емма желая търпение и да събира много любов, за да я даде после на бебчо!!! На тати какво да му пожелая..... да глези много мама..... и..... дупе да му е яко.....
Присмехулник - тебе не те знам...  ама много ти е хубава тортата.... И вкусна ми изглежда.
antoan2006 - Много пищна мацка. Малко якичка и мускулеста у циците, ама.... иначе е страхотна!!!

# 82
  • Мнения: 1 173
Ванчеее, що така, ма ма?  newsm78
К`во що?
....Хич, не и пука че на тия моите години, тез` вълнения са противопоказни..... Sad
Bанче на твоите години хората деца раждат , че и за първи път даже  Joy Joy . Ай сега не се прави на "прецъфтяла"  Mr. Green ( че и с кръвно ). Запрятай ръкави и като дойде време да спретнеш на Фиолетка една "бейби шауър "тортичка
На ВиолеткаБлу лека и безпроблемна ...и дано каката да гледа мъничето ( а не като моята да са постоянно във война)

# 83
  • София
  • Мнения: 2 116
Виолет, браво! Ти преди време нещо спомена, че го обмисляш, даже тук в темата беше и...ето, наблюдателни хора видяха, че си изпълняваш плана:)))) Много здраве и уютен дом с мирис на бебе и тортиии:))))

Дарилка,

Казаха ми че тортата трябва да е 18 - 20 човека, което автоматично значи 2 етажа...Иска ми се да е кръгла. Династията става ли за два етажа с тия 2 крема вътре?

кое прави автоматично кръгла торта за 18-20 човека двуетажна? Помисли пак...Династията е богата торта, става и по-височка и не е нужно парчетата да са по една педя. Иначе, мисля че да, ще може да издържи втори етаж, особено, ако си го подкрепиш добре със сламки, собствена подложка и кремовете на династията ти се сгъстят добре.

# 84
  • Мнения: 634
Виолет много се радвам мила   bouquet.От все сарце ти jелая лека бременност и всичко да е наред.Нека бог да те пази .Честито на цялото семеиство  bouquet  love001  love001  love001
Антоан страхотно изпалнение Hug Hug Hug
Риен изпалнявам jеланията на клиентите каквото си поискат това.
Присмехулник апетитна торта си направила даваи смело напред Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 1 122
Виолетке браво на теб. Страхотна новина. Пожелавам ти лека бременност и безпроблемно раждане. preggo

# 86
  • Мнения: 2 185
Съвсем офф-топик ще се изкажа, ама ми напира отвътре въпроса  Laughing . Абе Виолеткете да не се окаже, че сте го направили на семинара туй бебе...ще стане майстор сладкар по рождение  Wink .

# 87
  • Мнения: 559
Въпреки,че темата не е за това, аз също от сърце пожелавам лека бременност и безпроблемно раждане на Виолетка,защото децата са най-милите на света!!!
Благодаря на всички за похвалите,но циците ще ги подаря на дядото утре и ще видим как ще реагира!!!
 Joy

# 88
  • Мнения: 30
да се запиша (макар и късно)

# 89
  • Мнения: 1 461
Благодаря ви момичета за рецептата  Peace

Албенче страхотни торти , хризантемите с кои накрайник ги прави  Hug

Виолетче всичко най най ти пожелавам  Heart Eyes

Антоан страхотна мацка  Peace

Патриани много хубава книга , много мил жест от твоя страна към бг училището в Испания  Hug

Ванче тортата с розите е разкошна представям си на живо  Heart Eyes

Пепи том и джери с страхотни , със какъв крем е самата торта  Hug

Присмехулник много хубава и апетитна торта


Рая последните ти две торти са страхотни  Heart Eyes  

извинявам се ако съм пропуснала някого  Blush но при нас е 3 часа и време да си лягам но преди това ще ви покажа едно малко торте по случай годишнината ни от сватбата
, вътре е шоколадов блат на Аталанта , шоколадов мус на Олимпия , между блатовете сложих ситно нарязани бадеми и сиропирах с сироп от тортената библиотека с вода, какао , захар и масло , надписа е TE AMO и буквичката на половинката  V


Последна редакция: пт, 29 май 2009, 11:36 от kar4ita

Общи условия

Активация на акаунт