Парични помощи за родили в чужбина...

  • 4 802
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Всеки се възползва от тези помощи. А за честност не може и да се говори. Циганите  обират парите , а нас да ни прокудят ,че дори и да не взимаме това което в пъти са ни взели преди това под формата на данъци.
Имате право на еднократна помощ при раждане на дете ,която може да се вземе до 3 години. И ако сте осигурявани на майчинство ,нищо , че не сте родили в Бг или не си гледате детето там.
От вашата честност,никой ще се облагодетелства, а вие ще се чудите как да отглеждате децата си.
Търсете правата си! За това в другите държави се глада на хората като на такива и никой не им взема полагащото им се!

# 31
  • Мнения: 2 988
От вашата честност,никой ще се облагодетелства, а вие ще се чудите как да отглеждате децата си.
Търсете правата си! За това в другите държави се глада на хората като на такива и никой не им взема полагащото им се!

В "другите държави" на законите също се гледа като на закони.
А от моята честност, дай Боже, ще се облагодетелства някоя майка, която е останала там и се бори всеки ден с безпаричие и безпорядък. В момента с бебето едва свързваме двата края, но не бих лъгала, за да получавам нещо, което не ми се полага (работила съм в България и съм си плащала чинно осигуровките, но не живея там).

# 32
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Всеки се възползва от тези помощи. А за честност не може и да се говори. Циганите  обират парите , а нас да ни прокудят ,че дори и да не взимаме това което в пъти са ни взели преди това под формата на данъци.
Имате право на еднократна помощ при раждане на дете ,която може да се вземе до 3 години. И ако сте осигурявани на майчинство ,нищо , че не сте родили в Бг или не си гледате детето там.
От вашата честност,никой ще се облагодетелства, а вие ще се чудите как да отглеждате децата си.
Търсете правата си! За това в другите държави се глада на хората като на такива и никой не им взема полагащото им се!

права идва май от правилно  newsm78 След като декларацията поставя условие за отглеждане в БГ, значи по буквата на закона не е правилно. Т.е. нямаш право. Както и от гледна точка на етиката -  в случая на авторката, която както разбирам е 'работила много в БГ', ама е забравила да си внася социалните задължения (то да беше само тя  ooooh! ).  Ако си плащал данъци и нямаш грижи да декларираш нещо невярно  - твоя си работа, но не обявявай гръмко кое е правилно  Peace

Данъците са ти ги взели, за да плащат пенсия на баба ти и дядо ти (дано са живи хоратА) и за да ги лекуват, за да има пътища и други такива благини. Докато има тотално не-солидарни хора като теб - дребни душици, които гледат да не се минат случайно, дотогава всичко свързано със социалната сфера ще е кочина. Няма да има читави ясли, болници и пр.

# 33
  • Мнения: 21
Бих искала и аз да добавя нещо от темата. Предстои ми да се местя в Кипър и след време да родя там. Направих миналата седмица справка в НОИ как стои въпроса с обезщетението за майчинство (въпросните 90% от осигурителния доход) и ми отговориха, че нямам проблем да си ползвам това право, стига към момента на отпуска по майчинство да съм осигурена и да им представя документи от чуждата държава за началото на отпуска по майчинство и за датата на раждане (в България упражнявам свободна професия, а в Кипър няма да работя). Честно казано, не виждам защо да нямам право да ползвам майчинството си, при условие, че няма да получавам такова в Кипър, а и съм се осигурявала в БГ през последните 12 месеца.


# 34
  • Мнения: 13
Закони в държавата ни,които се спазват от тези който се облагодетелстват няма. за тях всичко е позволено.
Мисля, че тези който толкова се борят в темата за справедливостта ,твърде много са живели извън БГ и са забравили как е там. Истината , е друга обаче!
Не искам да се впускам в спорове, който каквото намери за добре това да направи. Важно е обаче да се поясни , че има и такъв вариант, да се взима майчинство.
Има много жени като elleebella ,които заслужават да взимат!

# 35
  • Мнения: 2 988
Има много жени като elleebella ,които заслужават да взимат!

А, значи то е по заслуги, не по закон  newsm78
Няма да споря, щото няма смисъл, просто ми стана смешно  Laughing


# 36
  • Мнения: 467
От вашата честност,никой ще се облагодетелства, а вие ще се чудите как да отглеждате децата си.
Търсете правата си! За това в другите държави се глада на хората като на такива и никой не им взема полагащото им се!

В "другите държави" на законите също се гледа като на закони.
А от моята честност, дай Боже, ще се облагодетелства някоя майка, която е останала там и се бори всеки ден с безпаричие и безпорядък. В момента с бебето едва свързваме двата края, но не бих лъгала, за да получавам нещо, което не ми се полага (работила съм в България и съм си плащала чинно осигуровките, но не живея там).
Е,да. Браво за този начин на мислене. И дано в скоро време финансово се поправите, че безпаричието влияе зле на духа.

# 37
  • Мнения: 13
От вашата честност,никой ще се облагодетелства, а вие ще се чудите как да отглеждате децата си.
Търсете правата си! За това в другите държави се глада на хората като на такива и никой не им взема полагащото им се!

В "другите държави" на законите също се гледа като на закони.
А от моята честност, дай Боже, ще се облагодетелства някоя майка, която е останала там и се бори всеки ден с безпаричие и безпорядък. В момента с бебето едва свързваме двата края, но не бих лъгала, за да получавам нещо, което не ми се полага (работила съм в България и съм си плащала чинно осигуровките, но не живея там).
Е,да. Браво за този начин на мислене. И дано в скоро време финансово се поправите, че безпаричието влияе зле на духа.
Сигурно е така , ама тези който търсят помощи сигурно не са много добре финансово . Особено за гурбетчиите!

# 38
  • Мнения: 11
Здравейте незнам темата дали е още актуална ,но за мен е важно да попитам и разбира се дано някой ми отговори,моят казус е следният :живея в БГ и се осигурявам почти 10 години заплатата ми е висока Simple Smile приятелят ми живее и се осигурява от години в Германия ,чакаме бебе , имам желание да родя там , имам ли право на това обещетение от БГ  след като родя там ?

# 39
Да, имаш право. Информирай се в НОИ София, дирекция „Европейска интеграция и международни договори“.

# 40
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
От вашата честност,никой ще се облагодетелства, а вие ще се чудите как да отглеждате децата си.
Търсете правата си! За това в другите държави се глада на хората като на такива и никой не им взема полагащото им се!

В "другите държави" на законите също се гледа като на закони.
А от моята честност, дай Боже, ще се облагодетелства някоя майка, която е останала там и се бори всеки ден с безпаричие и безпорядък. В момента с бебето едва свързваме двата края, но не бих лъгала, за да получавам нещо, което не ми се полага (работила съм в България и съм си плащала чинно осигуровките, но не живея там).
Е,да. Браво за този начин на мислене. И дано в скоро време финансово се поправите, че безпаричието влияе зле на духа.
Сигурно е така , ама тези който търсят помощи сигурно не са много добре финансово . Особено за гурбетчиите!

Надявам се в скоро време системата да заработи така, че всеки подписал документ с невярно съдържание и облагодетелствал се от това да си понесе наказателната отговорност. Лошото е че и тогава тези хора ще изкарват държавата виновна е те ще са в "правото си" да използват.

# 41
  • Мнения: 2 093
Мисля си следното, тук в Канада, ако ти плащат майчинство, никой не те проверява кьде живееш през периода на майчинството, който е година. След като бях одобрена, започнаха да ми превеждат парите по банков пьт ежемесечно и повече не чух от държавата. Майчинството е % от дохода ми и сьщо сьм плащала даньк за фонда от който се отпускат тези помощи. Няма нищо незаконно да си харчиш парите в друга дьржава и те пак отиват като разходи за ежедневните нужди. По сьщатата логика, ако в Бьлгария си работил по време на бременността и получаваш майчинство, няма нищо престьпно да ползваш тези пари извьн страната.

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Chrisimommy мисля, че не си права. Майчинството е вид ънимплоймънтн иншурънс, и за това трябва да си в Канада (поне в Албърта е така за  ънимплоймънтн иншурънс трябва да не напускаш провинцията).

# 43
  • Мнения: 2 093
не бях 100 % сигурна, но намерих тази информация, от която излиза че е възможно.
Maternity, parental and sickness benefits when you are out of the country
You are able to collect maternity and parental benefits while you are outside Canada. However, you must advise your Service Canada Centre if you go out of Canada.

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Защо тогава трябва да уведомяваш Сървис центъра?

Наскоро четох за случай ( В момента не мога да се сетя за САЩ или Канада ставаше въпрос), но жената беше със сикнес бенефитс, само заради снимки от рожденния и ден във фейсбук и отнеха правота на бенефити.

Общи условия

Активация на акаунт