Гоблени 57

  • 52 462
  • 470
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 610
Писе то не останало, хайде последни напъни, супер става
Инчеее бре, Flutter каква е тази красота, страхотнo!

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 10:46 от poepie

# 16
# 17
  • Мнения: 832
Здравейте и от мен в новата темичка!
Да ви се похваля, че вчера пристигна гоблена, който си поръчах от ebay - Seaside Leisure, Dimensions.Много бързо дойде и съм много щастлива. Започнах го снощи, разделих конците,но нямах много време за шиене. Утре продължавам Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 466
Но има бодове 1/4 и 3/4,но не мога да разбера къде се шият.А и в самата схема има символи например 2/4,тоѝ как се шие?

Има обяснения по въпроса на 22-23 страница от миналата тема  Wink Признавам, че това 2/4 не го знам какво е, но се надявам да е някое от хоризонтално или вертикално разтеглените кръстчета от картинката.


Явно тази информация се търси доста често, предлагам да се сложи и това обяснение на първа страница, ако още има възможност за редакция. То дори го има във видовете бодове, но може би няма да е лошо да се сложи един надпис, за да е още по-ясно - "за 1/4 и 3/4 кръстче вижте тук" или нещо подобно...




Редактирано:

Междувременно и аз имам какво завършено да покажа Simple Smile



Струва ми се, че се получи доста нескопосано и ще се радвам, ако си кажете честното мнение и критики. За снимка в пълен размер цъкнете на тази по-горе и после от менюто вдясно... знаете как става Simple Smile Няма да се засегна от нищо, дори ще започна сама със забележките: 1) панамата е "на вълни", въпреки че използвах гергеф (това има ли начин да се оправи?); 2) на тъмносиньото и тъмнозеленото - особено на дясното цвете и централното листо - бодовете стоят като отделни чертички и панамата отдолу прозира (уж се старах да шия по-хлабаво, но без резултат, а и при прането не се оправи); 3) бодовете на много места са като пияни и килнати в различни посоки Mr. Green Ако някой може да ми даде съвет как да си подобря техниката, ще съм много благодарна. То тези неща се обясняват най-добре на живо и затова ще си направя устата и за следващото нещо:

Желаещи за среща в София тези дни има ли? Знам, че няколко хора се обадиха по-рано. Много ще се радвам да се запозная на живо с вас! Освен това ми се разглеждат ушити красоти отблизо  Laughing

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 10:32 от Ghibli

# 19
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ghibli ,тази информация отдавна си я има на първа страница,
само някой трябва да се поразрови,в сектор"Видове бодове" е,
аз лично от там измъкнах картинките.

# 20
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Записвам се с бъдещ план това:
http://picasaweb.google.com/dops01/PNkwGI#5341145844059760834
Реших да го шия както си е по оригинал. Тука в нашето магазинче има синя панама и ще проверя дали е подходяща.
А това не си спомням дали съм ви го показвала:
http://lh5.ggpht.com/_lMPUhIwl5fs/Sh0i3VxexkI/AAAAAAAACHM/riWVzt … s400/DSC00017.JPG
Беше подарък за едно 2 годишно момченце.
...
Сега се разрових - показвала съм го, но не оформено като картичка. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 144
 Здравейте , аз отдавна не съм се записвала , ето едно етапче от мечетата на Дименшънс
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12567968

Поздравявам ви за показаните творби , както и за избора на бъдещите ви планове. Peace
Хипатия , поздравления за добре оформената темичка , това е страшно много информация.
Лек и спокоен ден на  всички   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 466
тази информация отдавна си я има на първа страница

Така е, да, надявам се, че не съм те засегнала с предложението си. Ако е така, моля те да приемеш извинението ми! Embarassed bouquet Просто от опит знам, че когато човек изпадне в затруднение, се "паникьосва" и не се сеща къде да търси и тогава му трябват големи червени букви (имам предвид в преносен смисъл), за да се ориентира изобщо Simple Smile


Пропуснах да изръкпляскам за показаните неща...

Писето, почти си готова, поздравления за напредъка! На ina. цветята все така да вървят Simple Smile doci, агънцето е много сладко Simple Smile Yolinka, мечетата ще станат разкошни, много красив гоблен!

И в края на миналата тема имаше какво да пълни душата... parce_m напредва много бързо, много хубаво лятно настроение носи нейният гоблен Simple Smile Харесаха ми гоблените на krk_kr, особено този с котетата Simple Smile На geniko цветята трябваше да красят първата страница, разкошни са.

И накрая, специални овации за gesh44, кътам ги отдавна за всичко, което показва. Геш, показваш страхотен талант във всичко, което правиш!  smile3501

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 11:10 от Ghibli

# 23
  • Мнения: 747
Хипатия, линкът към Аксиома (при мен) не се отваря- раздела откъде да си поръчаме готов комплект on line.
Aко искаш- смени го с този:
http://www.axioma.3clab.com/
Аз тръгнах да търся онзи прекрасен гоблен, дето Poepie си го взе, и не го намирам. Poepie, кой му е номера?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=305700&pid=10990148

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 11:12 от Прасчо

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата тема.Записвам се с едни обувки,по случай прохождането на детето.



Надявам се скоро да мога да се похваля и със завършената торбичка от Дименшънс.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 610
Праси от сайта на Ланарте номера е 34399 Work-Bench.Ще го почна на есен Wink
Сега ме е грабнал друг на Голден кайт, свършвам бистрото и почвам да събирам конци за новия Heart Eyes
Страхотен е!Скоро ще покажа!Ренесаносов стил Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Влюбена съм във всичко от епохата на ренесанса Grinning (но това е една друга тема Rolling Eyes)

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Привет и от мен с днешна дата.

Аз сега ще се въздържа от снимка, защото се надявам скоро да пусна окончателния вариант на кафевите лодки.

Иначе доста красиви неща видях. Инка, чудесно се получава, браво!

Ще се върна да разгледам по-обстойно и ще пиша отново.

За сега спорен ден  Hug

# 27
  • Мнения: 643

Успокоих се , че ви харесва и на вас.Това ми е първото нещо, на което купувам конци с конвертор и снимка на самите цветове.
Мисля и с бистрото така да направя, вече съм сигурна, че ще стане. А и една добра душица  ще ми прати мострички.
Само време за бродиране  да има  Hug

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Здравейте всички!
Аз не съм писала доста време, но чета почти редовно Blush
Голямо браво на всички, показали красиви творения.
Пускам снимчица на моя последен гоблен, който вчера взех вече рамкиран, и утре ще бъде подарен. силно се надявам получателката да го хареса Party

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Аз бих се зарадвала много на такава красота, дано да се хареса. Peace
Ина наистина са много хубави тез цветя на врата  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт