Да си поговорим за извънземни

  • 5 097
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 78
Уравнението на Айнщайн важи за земните условия.

# 106
  • Мнения: 483
Уравнението на Айнщайн важи за земните условия.
И защо реши така? Според самият Айнщайн важи навсякъде.

Ед Бърчингър, ръководител на Физическия Факултет на Масачузетския Технологичен Институт:
"Например, много хора са чували за уравнението на Айнщайн, E=mc2, което казва, че енергията и масата са еквивалентни. Този закон, който е в сърцето на ядрената енергетика, беше верен вчера, верен е и днес (верен, до колкото не противоречи на нищо, което сме наблюдавали до сега). Верен е както тук на Земята, така и в центъра на Слънцето. Удивително е, че в природата има неща, които са постоянни, независимо как гледаме на тях, независимо колко си въртим главата и мигаме с очи. Това позволява на физиците да извършват едни и същи експерименти и да получават едни и същи резултати."

"E = mc² – масата и енергията са свързани чрез константната скорост на светлината поради симетриите на времето и пространството"

# 107
  • Мнения: 78
"E = mc² – масата и енергията са свързани чрез константната скорост на светлината поради симетриите на времето и пространството"

Така.

Първо. Масата. В космоса има цели светове от материя, чиято маса не можем да си представим дори. Късче от тази планета, голямо колкото топчето на карфица, на Земята би тежало стотици тонове. В открития космос би тежало нула. На Юпитер би тежало милиони тонове.

Второ. Константната скорост на светлината. Вече разбрахме че това е пълна глупост. Изобщо не е константа.

Трето. И времето, и пространството са понятия. Човешки понятия. Земни понятия. Създадени от хората, за хората, според нашите принципи на възприятие на света.

Всичко е относително, пак според същия човечец.

Така че това уравнение важи при нашите условия. При коренно различни условия, може да се получи и коренно различен резултат

# 108
  • Мнения: 483
Ето какво всъщност представлява уравнението на Айнщайн:

Едно от големите открития на Айнщайн е, че материята и енергията  са две много различни форми на едно и също нещо. Материята може да се трансформира в енергия и енергията в материя.

Ако вземем за пример един водороден атом - теглото му е 0,000 000 000 000 000 000 000 000 001 672 кг. Но в един килограм чиста вода, масата на водородните атоми възлиза на малко повече от 111 грама (0,111кг.). Формулата  на Айнщайн ни казва количеството енергия, на което ще бъде равна тази маса, ако  внезапно се превърне в енергия.
   
Така че, за да се намери енергията, масата се умножава по квадрата на скоростта на светлината.

Още

# 109
  • Мнения: 133
Има ли в тази тема, някой ,който е завършил физика или нещо подобно.
Защото ми се струва, че някои тук с помоща на чичко Гугъл претендират за докторат?
По повод Нютон, той е  бил фанатично вярващ в Бог и е създал и тълкувал физичните закони,
обяснявайки ги с божията намеса.
Но те важат и до днес нали така?
Но друго си е да си забил нос в читанката и да я цитираш уверен в своята правота.

# 110
  • Мнения: 543
аз така и не разбрах как се е зародил живота във Вселената?

земен и извънземен и прочие...

# 111
  • Мнения: 543
Всяко нещо, което има начало, има и край.

Само салама имал 2 края, казват хората

Прогнозите са, че ще изчезне първо Слънчевата система, след време цялата Галактика (мисля, че се приближаваше с Андромеда), а накрая- и цялата Вселена.

навремето учех, че всички галактики се разбягвали една от друга

# 112
  • Мнения: 483
Има ли в тази тема, някой ,който е завършил физика или нещо подобно.
Защото ми се струва, че някои тук с помоща на чичко Гугъл претендират за докторат?
По повод Нютон, той е  бил фанатично вярващ в Бог и е създал и тълкувал физичните закони,
обяснявайки ги с божията намеса.
Но те важат и до днес нали така?
Но друго си е да си забил нос в читанката и да я цитираш уверен в своята правота.
Аз не претендирам за никакъв докторат. Дала съм линк към статията от която съм превела информация. Все пак не всички знаят английски. Естествено, няма как да се оцени това, че съм си направила труда да открия полезна информация и да преведа най-важното. Както и да е. Омръзна ми вече от негативни хора.

Завършила съм специалност, която няма нищо общо с физиката, но темата за вселената и произхода на живота ми е много интересна, затова съм чела много неща, гледала съм и различни документални филми, както вече споменах на К. Сейгън и С. Хокинг. Много неща мога да напиша още по темата, но явно щом не съм завършила физика, нямам право да се изказвам.  Tired

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 21:08 от *brilliance*

# 113
  • Мнения: 483
навремето учех, че всички галактики се разбягвали една от друга
Има много интересен филм по този въпрос - "The Expanding Universe"

# 114
  • Мнения: 2 354
  *brilliance*   bouquet затова, че си се потрудила!

# 115
  • Мнения: 483
 *brilliance*   bouquet затова, че си се потрудила!
Hug

Мисля, че имаше тема за вселената, но не я откривам. Някой може ли да ми помогне с линк?

# 116
# 117
  • Мнения: 1 860
*brilliance*   Hug

Преди няколко дена четох голяма статия на нова теория, че всъщност има множество вселени (кълбовидни) които се движат през цялото време. И, всъщност има реалната възможност две такива вселени да пресекат пътя си и да се сблъскат, като се променят изцяло и създадат една съвършено нова вселена. Та това общо взето покрива и теорията, че вселената/ти са/е безсмъртна. Говореше се дори за доказателства, че нашата вселена някога е имала такъв сблъсък, но трябват все още много изследвания и доказателства за това. Статиятата което четох е в списание "Astromony" брой от месец май. Това последното да не кажете пак, че само Гугъл и разни въпросителни сайтове четем.  Wink

# 118
  • Мнения: 1
http://www.phys-astro.hit.bg/ufo.htm   newsm78  porazrovix se malko v 4i4ko google i namerix tova  #Crazy

# 119
  • Мнения: 51
Всяко нещо, което има начало, има и край.
Прогнозите са, че ще изчезне първо Слънчевата система, след време цялата Галактика (мисля, че се приближаваше с Андромеда), а накрая- и цялата Вселена. Не съм търсила специално инфо, но Гугъла със сигурност ще изкара. Аз гледам канала Нешънъл Джиографик, отварям и сайтовете- http://www.nationalgeographic.com/ и http://www.nationalgeographic.bg/... понякога има интересни материали, включително за Вселената.
Скоро казаха, че едва ли е възможно от друга галактика да достигнат до Земята- отдалечени са на милиони светлинни години от нашата. Шансовете да срещнем извънземни може би не са много големи... Но в нашата галактика също би трябвало да има живот, и ако има технически по-напреднали от нас... може би някой ден ще ни посетят, а може и да са го направили вече.
     Тези от "nationalgeographic" Mr. Green Mr. Greenще ме прощават,ама кво стана с пространствено времевите портали?А?или щото ние не умеем да ги използваме,та за това все едно ги няма?

Общи условия

Активация на акаунт