Слагахте ли тази ваксина?

  • 8 798
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 462
Ами, схемата е следната:

Бебета на възраст от 6 седмици до 6 месеца

Схемата за първична ваксинация се състои от три дози по 0,5 ml с интервал от най-малко
1 месец между дозите.

Препоръчва се бустер доза най-малко 6 месеца след последната доза от първичната ваксинация
и за предпочитане между 12- и 15-месечна възраст (вж. точка 4.4).

По-големи бебета и деца, които не са ваксинирани по-рано:

- бебета на възраст 7-11 месеца: Схемата на ваксинация се състои от две дози по 0,5 ml с
интервал от най-малко 1 месец между дозите. Препоръчва се прилагане на трета доза по
време на втората година от живота с интервал от най-малко 2 месеца между дозите.

- деца на възраст 12-23 месеца: Схемата на ваксинация се състои от две дози по 0,5 ml с
интервал от най-малко 2 месеца между дозите. Необходимостта от бустер доза след тази
имунизационна схема не е установена.

Препоръчва се лицата, на които е приложена първата доза Synflorix, да завършат пълния курс
на ваксинация със Synflorix.

Това е цитат от тук

Аз лично съм си я поръчала в една аптека, като съм казала кога точно искам да ми я донесат (за да нямам притеснения относно неправилно съхранение и прочее Wink ). Цената е около 140 лв. Казвам около, защото наистина не запомних дали беше по-близо до 150 или до 140 (върти ми се нещо като 146, но ще те излъжа ...  Embarassed ). Simple Smile Със сигурност знам, че няма да я намериш за повече от 160 лв. (понеже четох, че това е максималната цена за тази ваксина). Simple Smile

Надявам се да съм била полезна. Simple Smile

ЕДИТ - мога да "цитирам" от списанието всичко, което ви интересува за тази ваксина и за бактериалните патогени, срещу които тя предпазва (както и за самите причинители, разбира се Simple Smile ).

# 106
  • Мнения: 1 167
Благодаря за инфото. Ако има нещо друго интересно от списанието и ако имаш време пиши.

# 107
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Ние слагахме ваксината Synflorix на синът ми в края на месец май.Не се получиха никави странични ефекти и дано и отново я понесе така при реимунизацията след 2 месеца.Цената и бе 160лв.По принцип не съм привърженичка на поставянето  на излишни  ваксини на детето, но се спрях на тази, защото на есен ни предстои постъпването на ясли и педиатърката ни  горещо ни я препоръча.

# 108
  • Мнения: 133
Здравейте. Аз също смятам да поставя тази ваксина на дъщеря си днес като я взема от яслата и отиваме при личната лекарка. Надявам се да няма никакви странични ефекти. Само се чудя дали след това мога пак спокойно а я пусна в понеделник на ясла или трябва да остане в къщи за няколко дни? Моля ако някоя от вас има информация да я сподели. Благодаря ви.

# 109
  • Мнения: 14 654
Не знам как спокойно ще я заведеш след ясла да й поставят ваксина, при положение, че със сигурност е била контактна с болни деца. Може утре или след 2 дни да прояви симптоми, а днес да изглежда здрава.

# 110
  • Мнения: 2 011
Чух че имало някаква нова с повече щамове от преванара.

 ooooh!  ooooh!
Ако ви предложат 8-валентна ваксина и нея ли ще сложите и после ще пишете "Много съм доволна" ? Чели ли сте нещо по-сериозно за ваксините? Тези от задължителния календар не стигат ли на горките дечица?

# 111
  • Мнения: 462
Ми, има ...

Острият менингит е тежко, застрашаващо живота заболяване. Представлява бактериално възпаление на меките мозъчни обвивки, като в повечето случаи се засяга и подлежащата мозъчна тъкан. Извън периода на новороденото 3-те най-чести причинители на менингит са Хемофилус инфлуенце тип Б, менингококи и пневмококи.

До откриването на съвременните антимикробни средства изходът е бил почти неизменно фактален- 95%  от развилите заболявания са умирали, а малцината преживели, са оставали с тежки неврологични увреждания.

Смъртността при менингококовия менингит варира около 10%, този при хемофилусния намалява до около 5, а при пневмококовия остава около 20-30 %.
Един от постоянните проблеми на антибиотичната ера е постоянното развитие на резистентност към различните антибактериални средства. Резистентност от менингококите към сулфонамиди, хем. инфлуенце тип Б към ампицилин и пневмококи към пеницилин.

Важна стъпка в борбата с острия бактериален менингит е създаването на т.нар. конюгатни ваксини, при които антигенът е натоварен върху белтъчен носител (бел. Мишолина - при Превенар той е дифтериен, а при Синфлорикс - нетипизируем H. Influenza), което дава възможност за получаване на по-силен имунен отговор в най-ранна детска възраст.

ПРЕВЕНЦИЯ НА ОСТРО ВЪЗПАЛЕНИЕ НА СРЕДНОТО УХО

Ефикасността на Синфлорикс е изследвана в чешко проучване. Намалението на острите пневмококови отити у ваксинираните деца достига 57.6 % (всяко второ дете е предпазено, а за Превенар, според калифорнийско и финладско проучвания процентът е 34), а общият брой отити , независимо от причинителя, намалява с 33.6 % (6-7 % за Превенар).
 

Ninia, не знам дали те удовлетворява информацията, но ако имаш въпроси, ще ровя и ще дописвам. Общо взето е пълно със статистики, ако имаш желание и тях ще пусна - те са от разни изследвания и проучвания. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 462
Чух че имало някаква нова с повече щамове от преванара.

 ooooh!  ooooh!
Ако ви предложат 8-валентна ваксина и нея ли ще сложите и после ще пишете "Много съм доволна" ? Чели ли сте нещо по-сериозно за ваксините? Тези от задължителния календар не стигат ли на горките дечица?

Ми, ако не съм се възползвала от 10-валентната и има достатъчно информация за нея ... що не?!
А тези от задължителния календар ... да ти кажа, никак не са ми достатъчни ... ама хич! Като гледам не са и на родителите от цяла Западна Европа, че и САЩ ...   Peace

# 113
  • Мнения: 2 011
Оставам с впечатлението,че четеш само това,което те устройва.Не го приемай като заяждане,но при шума,който се вдига за вредата в дългосрочен план от ваксините,не разбирам,как се хвърляте да слагате нови,и нови.Аз сложих задължителните със свито сърце.Повече не смятам да товаря този незрял организъм.Защо толкова силно се съмнявате,че детето ви ще се справи с дадена болест?Мъжът на сестра ми боледува два пъти от менингит,е,жив е,няма и никакви поражения.Страхът е най-лошият съветник...

# 114
  • Мнения: 14 654
но при шума,който се вдига за вредата в дългосрочен план от ваксините,не разбирам,как се хвърляте да слагате нови,и нови.най-

Какъв е този шум? Напротив - всичко се потулва доста бързо. Шум се вдига само за нови и много смъртоносни болести, за които разбира се има вече вече ваксини, при това революционни по ефективност Wink

# 115
  • Мнения: 462
Може ли да не превръщаме и тая тема в "за и против ваксините"?

И не мога да си обясня - защо, да му се не види, не оставите майките сами да решават за децата си. ИНФОРМИРАНА СЪМ, че според вас във ваксините има тимеросал, живак и какво ли още не. Но не мога да открия НИКАКВО, ама НИКАКВО доказателство, че в тези, които АЗ съм избрала като допълнителни се съдържа и по-важното - е налично в животозастрашаващи норми! Гледала съм и филма за ваксините, чела съм и Гълъбов ... и всичко, което е подадено на първа стр. в темата за вредата от ваксините. Е, сори, не можете да ме убедите в правотата си.

С това приключвам, защото почвам да се ядосвам, а не желая да излизам от рамките на добрия тон!

Да не забравяме, че МАЙКАТА НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ДЕЦАТА СИ, а не някоя кака от форума, дето и е казала, че е луда, щот си боде детето!

# 116
  • Мнения: 1 167
Мишолина Simple Smile а статистиката която имаш е спрямо преванара или по принцип за цинфлорикса?
dunaika къде мога да прочета за вредата от ваксините? Ако може линк...

# 117
  • Мнения: 462
Мишолина Simple Smile а статистиката която имаш е спрямо преванара или по принцип за цинфлорикса?
dunaika къде мога да прочета за вредата от ваксините? Ако може линк...
Ми и за двете - то е по принцип някаква сравнителна научна статия. Simple Smile Ама няма да мога веднага да я пусна. Ще се постарая за утре. Wink

А относно вредата от ваксините - ето тук можеш да се информираш. Simple Smile

# 118
  • Мнения: 6 274
.....ИНФОРМИРАНА СЪМ, че според вас във ваксините има тимеросал, живак и какво ли още не. Но не мога да открия НИКАКВО, ама НИКАКВО доказателство, че в тези, които АЗ съм избрала като допълнителни се съдържа и по-важното - е налично в животозастрашаващи норми!..... 

Извинявай, но какво трябва да значи това?  newsm78

# 119
  • Мнения: 462
Мисля, че съм била достатъчно ясна ...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт