ДЕКЕМВРИ е далече вече, но ти си тук до мама, мъничко човече!

  • 12 161
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Бибинко- аз понякога давам в шише като категорично ми отказва да я яде кашата, тя не и е фен въобще (да питаш лудата и майка защо и я дава тогава Laughing) и за това...иначе Йоана яде перфектно с лъжичка, след обед и слагам по едно пюре от сливи или круши (нали все ми е запечена) и 60 мл мляко и пие шейк, ама това е за мое улеснение иначе с лъжичката ядем по- бавно  Wink

Мимина- ти си злато, мерси за разясненията- супер си! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 53
Здравейте мами
Искам да попитам,някоя от вас има ли инфо за хотел Флегра Палас -Халкидики.Никъде не мога да прочета мнение....Благодаря ви предварително!!!


# 17
  • Мнения: 30
Мамчета,

Само да кажа. Позволих си да кача малко снимки на моята пръдла в албума ни за принцески в multiply.com Знам, че имаше някъкъв лимит за 5 снимки на месец мисля, че беше /приемам критики и поправки/ обаче понеже качвам за първи път и малко се изпонахалствах. В троен размер. Сори!   bouquet

http://dekemvriiki2008.multiply.com/photos/album/5/5

# 18
  • Мнения: 2 149
Относно проходилка/бънджи/каишки - има смисъл да се отречете от тях само ако после не водите детето хванато за ръцете като нагъзена булка по градинките. Laughing Ако детето хубаво пролази, започне само да се изправя и да ходи около вас хванато от мебел на мебел, тогава значи всичко е наред и може да си го слагате на бънджито да се забавлява по малко всеки ден, или да го слагате на проходилката. Но с мярка.
Каишките се ползват , когато детето си проходи само, колкото да го държите да не ви бяга много по фланга Joy Но не и да виси на тях, а вие при всяко негово падане да го дръпвате, защото падането води до болка, а болката го прави предпазливо. Паданетата го карат да се учи и как точно да се пльосва, така че да не се срутва като талпа и да си разбива я нос, я глава.
Започне ли да дивее много, научаваме го да пълзи. Аз с Тони така направих - показах му какъв е кеф да обикаля стаите колкото пожелае - бутам краката му към тялото и показвам как да се тътри с лакти. Така добре схвана какво да прави, нкъде ще кача клипчета, които наскотро открих и се кефех. Така после става много самостоятелно в придвижването, после като падаше, падаше повечето пъти правилно - на дупе. Ако не пълзи, прохождайки по-често се случва да пада много лошо.
Пак от наблюдения - ниските дечица прохождат по-лесно, високите по-трудно, но това няма как да се предотврати много-много, все пак е въпрос на ген.

# 19
  • Мнения: 46
Благодаря ви за отговорите - ще пробваме да се изпишкаме така. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 26
Относно проходилка/бънджи/каишки - има смисъл да се отречете от тях само ако после не водите детето хванато за ръцете като нагъзена булка по градинките. Laughing
Joy Joy hahaha Много хубаво описание:) Почти съм сигурна че повечето ще сме така, поне аз колкото и да знам че трябва да го оставя само няма да се сдържам повечето пъти май май Simple SmileКакто щях да изключвам ТВ-то винаги например Simple Smile
Впрочем тъкмо щях да ви питам за бънджи че нашия вече голям мерак има да го друсаш на ръце, но не съм толкова заякнала и мисля да купя, макар че ми се вижда раничко.

Днес времето е отвратително ! Вчера поне за малко спря да вали. След малко трябва да излизаме с тати по работа и ще трябва да водим и малкия с нас в дъжда
Чао и една поспалива и спокойна събота Simple Smile

# 21
  • Мнения: 472
Запис   bouquet

# 22
  • Мнения: 3
Зиги, голяма сладуранка е твоето момиче, както и всички други бебчета на които разгледах снимките  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 152
Зиги много е сладка малката! Ще се справите!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 179
Запис Peace

# 25
  • Мнения: 2 149
http://www.youtube.com/watch?v=PJF5pndsi9c  -- ето вижте как Тони подскачаше:)
http://www.youtube.com/watch?v=kvTvGmW5MCA - А тук свири на пиано  Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нина   bouquet   bouquet   bouquet  за темата и пожеланието  Hug!

Петя, Геви, Жени  благодарско   bouquet !Да ви се връщат пожеланията   bouquet!

Мимина благодаря и аз за помоща   bouquet !

Навършваме 5 месеца.Почерпете се за здравето на Габи!

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 16:34 от rrhh-Ани

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте момичета това лошо време на вън ме побърква незнам как сме изкарали зимата без дългите разходки на които бързо свикнахме.
Мамчета искам да ви попитам дали може да слагам Ивайла да сяда вече в мен разбирасе в началото като я подкрепям как мислите??? че тя се наддига сама ама незнам дали не е рано и дали няма да и навредя а пък от друга страна не е хубаво да я подтискам да не би да се откаже да се наема да се изправя. Моля ви споделете само да допълня че на 5.06 ще навършим 6 месеца. Ще се радвам ако споделите. Благодаря весел ден!!!! Hug

# 28
  • Мнения: 17
Чаена понеже видях че в началото на темата си питала за биберони за кашите и пюретата. Ние имаме едно шише на Чико за каши и пюрета - дупката му е доста голяма и досега не се е запушвало, а и Никола пък не ми се задавя с него, както се опасявах в началото, така че съм много доволна от него Май се водеше 6+ но не съм сигурна

# 29
  • Мнения: 688
Чаена, страхотен е малкия пианист. А сега като пораснал има ли интерес към пианото?
А това бънджи е много забавно  Laughing
Аз днес да се похваля - двойна радост. Напипах първото зъбче на Никола, а Симона завърши отлично учебната година.
Много зор видях тази година с бебе и второкласничка в тясното ни апартаментче (не успяхме да се нанесем в новия апартамент), но наградата си заслужава.

mira_82, аз слагам за малко Никола да седи в количката, но не прекалявам, защото без подкрепа на гърба той не може да се крепи, значи му е рано още ( а едно бебе на съшите месеци вече седи устойчиво без подкрепа на гърба ). Зависи от детето може би, но аз не прибързвам, та ние едва от 1 седмица се обръщаме по корем и обратно, малко сме пухкави и тромави явно  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт