15 септември вече дойде-с пълна раница четвъртокласника зове!

  • 42 300
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 998
quote author=elia_gg link=topic=402146.msg13771388#msg13771388 date=1263454063]
Привет на бандата и от мен! Нашият татко пак замина в странство, та на не толкова крехките ми плещи пак ляга всичко от домашния цирк  Crazy

[/quote]

Включително и одъртялото ни мило куче, което днес сутринта трябваше да нося на ръце по стълбите. В момента излизам точно от такъв период. Добре, че пътуванията на моя са за кратко.
Нахлуванията в темата зачестиха. Първолашките майки навлизат в състояние на предстартов стрес Mr. Green Миличките, като знам и при нас, какво беше....
Моят четвъртолак днес си запълни абонатите си в Скайп с почти целия клас. Предчуствам край на монопола ми над компютъра с интернет в къщи Laughing

# 706
  • Мнения: 63
gala66 ние също ще сменяме училището след 4-ти клас.Спряли сме  се на Александър 1 от опит с по-голямата дъщеря.Остановката е  добра и учителите на ниво.Предстои ни проучване относно изпитите там.Ако някой знае нещо да каже?

# 707
  • Мнения: 826
Вълничка, какво му има на кучето?
А за скайпа- аз съм от не особено либералните майки- мисля, че бях писала, че Георги не ползва отделен скайп. Имам си съображения за това. Домашния компютър и този на работа ползват един айпи адрес, та когато на работа е включен- в къщи няма нет. Почти всеки ден в работно време някой съученик на синковеца ме пита за домашни, за игри и "как се казваше онзе сайт, дето..."  Crazy
Не знам за вас, но аз контролирам с кого си чати младежа, а от време на време му чета и писанията.

# 708
  • Мнения: 620
Това с кучето го преживях два пъти, не бяха и дърти даже......оттогава не искам животни. Миналата година се предадох до ниво - рибки...

Заведох Ксю на органен концерт, така, за обща култура, мислех, че ще й причиня това веднъж в живота за да съм спокойна, че съм я запознала. Е, останах абсолютно гръмната - моето чудо със зяпнала уста час и половина не откъсвайки очи от сцената попива с всичките си сетива Бах и Вивалди, изпълнявани с орган! Е, Вивалди още как да е, ама Бах....! Shocked

Що се касае до чатенето - до компа я допускам само за да потърси инфо за някакъв училищен проект и много рядко - да поиграе на игра. Все още ми се струва рано за социалните мрежи, а и време няма. Ако я пусках - щях да контролирам безмилостно.

# 709
  • Мнения: 998
Вчера беше първи ден в Скайпа с такава интензивност. Определено ще е и последен, защото домашните куцаха отвсякъде. Засега мисля, че е под контрол. Напълно съм съгласна с вас, че трябва да се внимава.

А за кучето - то е коли на 16 години. Вече не го държат краката, изпуска се въпреки честите извеждания...Но все още е подвижен и се храни, та си го гледаме. Понякога се налага да го нося по стълбите към асансьора, а той бая си тежи. Като стар човек си е. Жал.

# 710
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние снощи имахме родителска среща. И аз, както внаги, трябваше да се клонирам в класовете на двамата. С две думи, справя се детето, няма издънки. Лееееко се е отпуснал и прави тъпи грешки на някои тестове от недочитане на условиято. Диктовките и преразказите му са без грешки, а на тестовата част беше сбъркал 2-3 елементарни неща. Просто му казахме да внимава повече на задачите. Иначе, учи си съвестно за възрастта. Разбрали сме се, ако в момента не му се учи, а например му се играе, по-добре да поиграе половин час (да си начеше крастата), пък после да седне да си научи.
Тъкмо се оправи от бронхита по празниците, сега пък е сополив. Ами, то с това шантаво време как няма да е! Излизат навън да ритат топка, после запотени...
Няма особено влечение към скайпа. Повече предпочита да играе, да тормози сестра (на моменти ми иде да ги затворя в гардероба) си и да чете. Влюбил се е в Хари Потър и Артур и минимоите и ги яде като семки. Да видим какво ще стане като свършат книгите от поредицата!

Много го нахвалих моето гардже, пу-пу, да не му е уроки!

# 711
  • Мнения: 303
Има ли срочни оценки в 4 -ти клас?

# 712
  • София
  • Мнения: 62 595
Май нямат.

# 713
  • Мнения: 303
И аз така си мислех, но реших да питам!

# 714
  • Мнения: 826
Брях, темата е на трета страница. Изпаднахме Mr. Green
Вчера Юнак Георги е донесъл първата петица. Гледаше ме леко стреснато- явно не е бил сигурен как ще реагирам. Как- философски-  да сме живи и здрави. Учудих се, че е по математика /нали е математика на випуска  Mr. Green/, каза, че имал 2 грешно решени задачи на някакво контролно. Контролното не можах да видя, но той твърди, че едната задача е вярно решена, и според него госпожата е сбъркала. Ще видим. Но ако наистина госпожата е сбъркала ще очаквам лично извинение /писах преди време как беше поправила вярно пренесена дума, и че отидох и и обърнах внимание, че не е права./ В такива случаи искам Георги да се научи да си остоява позицията. И учител не учител- сбъркалият да има доблестта да си признае грешката. Но това явно ще е след като видя контролното.
Иначе- моят блейчо вчера е ходил с учебниците за четвъртък. Много завеяно дете ви казвам... Учудващо за това няма забележка /аз ако бях учител щях да я напиша на  10 реда в бележника  Crazy/
При нас е кучи студ- днес беше -11, а се очаква и още да падат температурите. Вчера се обади една съученичка на Георги и му казаха, че в пон. и вторник няма да учат. И без това децата от селата през половината седмица не идват на училище.
Сега е на РД на съученичка. 
Изненадващо открихме един новопоникнал на странно място зъб, та ще се ходи на зъболекар следващата седмица.
Хайде, пишете...
 

# 715
  • Мнения: 1 575
Ами - хайде!
Извънземното донесе първата двойка...никой не му се скара, той завалията беше като посран - осъзна, че войната, която води с мен и опитите му да ме заблуди са в негова вреда.Беше потресен как не знае, а беше сигурен, че ще има 6  Sick. Помолил за поправителен тест и с невиждано усърдие седна да учи, но цял раздел и то труден няма начин да навакса - поне това му казах, че не очакваме от него, да не се притеснява, ако не успее.Оценката е по ЧО (естествено) и раздела е изцяло география.Не им дават да ползват карта и той не се оправя по памет, да не говорим, че за свое и мое учудване бърка посоките без карта.Мисля, че положението е ясно...
Сутринта свенливо ми съобщи, че влязъл в пубертета, аз полупаникьосана застинах да чуя какво е забелязъл или преживял, а то се оказа, че чел книжка и пресметнал, че вече му било време  Joy.На негова приятелка вече дойде МЦ и ние му съобщихме (защото са мн. близки и може да му се похвали госпожицата, та да не сгафи моето с реакцията), а и всичко уж сме му обяснили и е много отворено моето хлапе по тези въпроси...та той се чуди колко рано и дошло на момата, ние с таткото клатим разбиращо глави и обясняваме, че природата си е природа и пр. мъдрости и синчето отперва въпроса" А аз как ще позная, че мога да ставам вече баща, и на мен ли ще ми дойде МЦ?"...Бащата зад волана дезертира и се съсредоточава в трафика и аз оставам на предни позиции - промърморих нещо, което дори аз не разбрах, а Лъчезар дяволито ме отърва от ситуацията и констатира, че май е време да чете горесоменатата книжка  Joy.
В момента е на гости на приятелче - съученик и са сами в апартамента, дано и родителите на детето да знаят за поканата  Laughing!
Това от мен, момичета, навън е студено, но поне ще сме здрави...
Птичка, не пишеш, дано си улисана в хубави емоции и затова  Hug!

# 716
  • Мнения: 303
Искам да попитам - Вторият срок колко часа ЧП ще имате?
Ние ще имаме 2 часа, а аз си мислех , че 2 часа става ЧО!!!

# 717
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!

Отдавна не съм писала - имах някои проблеми и не ми беше до писане....
Тук за разлика от БГ има срочни оценки, и дори свидетелство дават да видят родителите(после се връща и там се попълват и годишните оценки). За сега се очертава да е отличник, макар че се беше доста притеснил за математиката, защото на обобщаващия тест за първи срок беше допуснал елементарна грешка, но това съответно променило резултата на задачата. Просто е много отвеян понякога. Мисля си дали не е от анемията, която му откриха, но в момента нивото на желязото му е в норма. Иначе се оказа, че има генетично и мигрена (майка ми сестра ми имат много силна, аз по-слаба). Обикновено през есенно-зимния период и част от пролетта рано се събужда с болести в главата, световъртеж, повръщане - абе гадост. Така че бяхме на невролог и на ЕЕГ изследване, което показа, че всичко е наред няма епилептични наклонности, но му изписа докторката едни хапчета и вече месец (да чукам на дърво) не се е оплакал. Само че като си помисля, че трябва да е постоянно на хапчета не ми се мисли....

Ние за сега нямаме пубертетни проблеми, но пък започвам да забелязвам доста силно окосмяване по ръцете и краката (добре че е по-светъл).
Скайп акаунт има свой, но рядко го използва и съм сигурна че не злоупотребява с него.
Веднъж го бях хванала да играе еротична игра на компютъра(според мен беше попаднал там абсолютно безобидно), но си поговорихме сериозно и се опитах да обясня, че подобни игри и видеа, не винаги показват секса в добра светлина и дори може да се получи, че човек може да се отврати от тях за известно време. Той също каза, че не му е харесало, просто бил любопитен. От тогава съм му преглеждала историята на влизанията на няколко пъти, но виждам, че не е влизал там (той не знае да си я трие за сега).

Това е за сега от мен! Успех на всички за края на срока!

# 718
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
natalyna - анемията води до ниска концентрация - да.

# 719
  • Майничка
  • Мнения: 12 597
Искам да попитам - Вторият срок колко часа ЧП ще имате?
Ние ще имаме 2 часа, а аз си мислех , че 2 часа става ЧО!!!

Един ЧО и един ЧП.
Намаля се рисуването с един час, за сметка на един час повече музика. А за сметка на втория час ЧП е допълнителен час физическо.

Общи условия

Активация на акаунт