Кухни - 24та тема

  • 55 463
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 577
Здравейте, предстои ми да поръчвам кухня. Спряла съм се на вариант - оранж - пастел+инокс.
Въпроса ми е дали да правя на вратичките алуминиев обков. Много ги отваря и стои красиво, уверяват ме и ,че е доста трайно и здраво, но практично ли е от гледна точка на почистването?
Ще съм благодарна ако някой има такава кухня да ми каже и да ми даде съвет, за да не напрява грешка Praynig

# 16
  • Мнения: 1 952
Включвам се и аз в темата. Моята кухня  вече е поръчана, ще бъде бяла, но кога ли ще е готова... Confused

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Вместо запис да покажа напълно завършената ни кухня  Blush - оттук почват

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12769654

а тук е скритият аспиратор - ъглов на Гери

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12769645

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Кухнята ми я прави фирма Виола, в Пловдив, долните шкафове са ПДЧ, а горните МДФ, защото стикера неможел да се сложи върху ПДЧ. Доволна съм от фирмата, излезнаха коректни, спазиха и едномесечния срок, доволна съм и от монтажа. Отново смятам да им се доверя, другата седмица, ще си поръчам и спалнята с трикрилен гардероб, а също и обзавеждането за хола


Би ли дала някакви координати на тази фирма    bouquet
Кухнята ти е страхотна  Simple Smile

# 19
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Котково, кухнята ти е страхотна. Много голяма и светла. Честито! Толкова ли е зле положението с мивката?
 Елена, и твоята кухня е много хубава. Цветето е много ефектно.
 Поздравления и за двете!
 Аз още си чакам нашата, но така или иначе все още не сме сложили плочки на пода в кухнята и ламинат, та не се ядосвам.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте, предстои ми да поръчвам кухня. Спряла съм се на вариант - оранж - пастел+инокс.
Въпроса ми е дали да правя на вратичките алуминиев обков. Много ги отваря и стои красиво, уверяват ме и ,че е доста трайно и здраво, но практично ли е от гледна точка на почистването?
Ще съм благодарна ако някой има такава кухня да ми каже и да ми даде съвет, за да не напрява грешка Praynig
Моята кухня е така,има снимки в албумчето.да ти кажа аз също много го харесвах,но и много се чудех дали да я окантовам така.....е сега след 1г. и повече ползване изобщо не същалявам.Даже адски се радвам че и майстора ме подтикна и каза че е буквално вечно,защото малкото ми диваче вече успя да отлющи едно малко парче от канта на един вътрешен шкаф......колкото до почистването,нямам никакви проблеми,не виждам там какво те притеснява.Само да отбележа,че плота не ми е кантован с алуминиев профил и малко съжалявам сега  Hug

# 21
  • Мнения: 359
Вместо запис да покажа напълно завършената ни кухня  Blush - оттук почват

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12769654


Ооо, това е онази страхотна кухня с оранжавото стъкло! Змейковице, беше ли дала някакви подробности откъде сте поръчали стъклото, оцветява ли се по желание и пр.? Ако не, моля те, дай инфо!

Аз понеже тази седмица ще поръчвам на "кухненската" ми фирма и детска стая, нормална ли ви се струва цена 2500 за комплект двуетажни легла с 3-4 крилен гардероб?  newsm78 Я по-добре да ходя в "съседната" рубрика с детските  Laughing

Елена, твоята фирма софийска ли е? Ако не е тайна колко ви излезе? (ако искаш на лични ми отговори)

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Няма проблем - пак ще кажа  Laughing
В едно малко ателие, в което се занимават със стъкла ни го изрязоха и оцветиха - има си цял каталог на боите - богата цветова гама  Peace
Така се правят и вратички за мебели - излезе почти 2 пъти по-евтино от стъклата на Лакобел, които предлагат ограничена палитра, а и дебелината на стъклата им е само 4 мм / нашето е 6 мм/ Peace

Моят майстор, който ми прави кухнята ми даде цена 1300 лв за 3 метрова детска - ето тази, само че в чисто бяло, с врати МДФ рамкиран и легло сандвич с чекмеджета под долното легло  Peace

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=11024636

# 23
  • Мнения: 359
Ти в София ли си? Ако да, ще ми дадеш ли координати и на майстора, и на ателието за боядисване на стъкло! А дали боядисват и поликарбонат...или как там се казваха тези нечупливите плоскости....? Идеята ми е вратите на детския гардероб да са такива прозрачни и оцветени, но за детска стъклото определено не става! За паравана в банята също замислям такова стъкло.

# 24
  • Мнения: 15
Да се запиша да ви следя smile3501

# 25
  • Мнения: 931
змейковица и аз една молба към тебе за координати за ателието за стъклото в кухнята че тука в Х-во са много ограничени на цветове и т.н.
И още едно въпросче как ви монтираха стъклото с какво го закрепиха за стената.   bouquet   bouquet   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 059
kotkovo ,елена,чудни са!
Змейковица,много е хубава и твоята, и на мен ще ми трябва подобен аспиратор,  би ли споделила откъде е?
И един въпрос към момичетата,които имат вградени перални в кухните-към коя марка да се ориентирам? Държа единствено да е по-безшумна, може и комбинирана със сушилня да е, че то изборът не е много голям при тези перални....Цената на тази е мн.атрактивна http://www.fagor-bg.com/groups/article/60, но нямам никакви отзиви от познати за марката.

# 27
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Честита ни тема   bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Ти в София ли си? Ако да, ще ми дадеш ли координати и на майстора, и на ателието за боядисване на стъкло! А дали боядисват и поликарбонат...или как там се казваха тези нечупливите плоскости....? Идеята ми е вратите на детския гардероб да са такива прозрачни и оцветени, но за детска стъклото определено не става! За паравана в банята също замислям такова стъкло.


В Пловдив съм  Laughing
Иначе според мен могат да ти боядисат всичко  Peace Ако не се лъжа - боядисват ги прахово и става много равномерно и издръжливо. Не може в Сф да няма такива ателиенца по-забутани - просто трябва да потърсиш - ние попитахме на няколко места, преди да го намерим този. Не навсякъде боядисват стъкло, но ако попаднете на отзивчиви майстори - те се знаят помежду си и насочват  Peace

pepitta_84 , няма проблеми, ще ти го дам, но и теб съветвам да потърсиш в Хасково ателие - най-трудното е превозването на стъклото невредимо до дома и качването му. А до Хасково от Пловдив да го караш е просто немислимо  Rolling Eyes Монтираха го мъжът ми и свекър ми (абсолютни неспециалисти  Mr. Green) със силикон. Задължително отдолу трябва да е гипсокартон за идеална гладкост  Peace

Veniz, аспираторът е българска марка Gerry - много е мощен и нищо не мирише като готвя  Peace

http://www.gerry-asp.com/2009/uglovi.html - този е нашият, ние доплатихме още 100-150 лв., за допълнителна мощност, защото помещението е близо 35 квадрата  Peace

# 29
  • Мнения: 136
Veniz , и аз до 2-3 дни трябва да поръчам пералня за вграждане , спрях се на тази http://www.fagor-bg.com/groups/article/59. Наистина цената е много добра. Кухнята трябва да я монтират в края на месеца , ето проекта 

Общи условия

Активация на акаунт