Забелиха ни пишата.

  • 5 530
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
Мдааа... колоритни спомени. Няма спор.
Но това не променя фактите-не се пипа! не се "забелва"!
Не са нужни тези неща, и не се правят от повече от 25 години никъде по белия свят. Освен в "бяла" България! Което е срамно.

Никакви "специалисти" не са нужни за нещо, от което нужда от специалист няма.
Все пак Педиатърът е достатъчен специалист. Да се надяваме че и за Бг е.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 19:54 от Birdie

# 31
  • Мнения: 262
Чета и се сещам,как "забелихме пишата" на едно мое гадже.
Аз му бях първа,той на мен втори,правим секс.Само че срамът е голям,затова завити през глава.Свършваме(не че някой свърши де),отвиваме се,и двамата в кръв от гърдите до коленете.. Rolling Eyes.Аз ревнах,защото си помислих че е от мен,но беше от него.Това се случваше следващите 2-3 пъти.Ей,много ми е смешно сега като се сетя,ама тогава...



Ти(той) си живото доказателство,за това което се опитвах да обясня аз Laughing Peace
Сега поне съм убедена че не говоря(пиша)празни приказки Peace

# 32
  • Мнения: 8 585
Нещо пак не сте разбрали- вероятно момчето от години "забелвания" е придобил патологични сраствания.
Та от това и кръвта и другото.

# 33
  • Мнения: 262
Нещо пак не сте разбрали- вероятно момчето от години "забелвания" е придобил патологични сраствания.
Та от това и кръвта и другото.

 Shocked Shocked Shocked


Е аз не му дава зор на детето,но в крайна сметка тотално се омотах newsm78


доктор Оги,айде мотамо обясни сега какво става,щот почвам да се чуствам ужасно тъпо.Едната казва това,другата това,та накрая и какви били в Бг,та българската скопосия....ад де,ко прайме ядем бадеми ли? #Crazy

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 20:08 от bg_mama

# 34
  • Мнения: 8 585
Няма от какво да се "омотавате".
Всеобщо прието днес, и от повече от 25 години, е да не се пипа, да не се "забелва". Защото това, което си мислите че е "фимоза", всъщност е нормално състояние.

Обикновена хигиена, без нищо специално.

Д-р Оги, защо като Ви чета по тази "тема" (несъществуваща) все за чичко Ленин и неговата брошура "Крачка напред-две назад" се сещам ? Mr. Green

# 35
  • Мнения: 262
Няма от какво да се "омотавате".
Всеобщо прието днес, и от повече от 25 години, е да не се пипа, да не се "забелва". Защото това, което си мислите че е "фимоза", всъщност е нормално състояние.

Обикновена хигиена, без нищо специално.

Когато аз заведох сина си на хирург,имах основателна причина за да го направя(първия път).Виждах че има под кожата която не е отлепена събрана мръсотия.Просто нямаше начин да не се намеси доктор,защото знам и момченцето на сестра ми какви проблеми е имал с пишата.Казваш обикновена хигиена,е при това положение каква хигиена да има,като се вижда че е подкожно Thinking
Така че понякога е повече от нужно да се намеси хирург според мен!

# 36
  • Мнения: 8 585
Това, което описвате не е проблем ако няма данни за инфекция.
Тези колекции се резорбират сами в болшинството от случаите.
От друга страна са продукт на предишни "забелвания"- под залепнала кожичка (както си е от раждането) нищо не се събира. Тя затова е и залепнала при раждането.
Някои кожички може даже да се отлепят преди и около пубертета.

# 37
  • Мнения: 262
Това, което описвате не е проблем ако няма данни за инфекция.
Тези колекции се резорбират сами в болшинството от случаите.
От друга страна са продукт на предишни "забелвания"- под залепнала кожичка (както си е от раждането) нищо не се събира. Тя затова е и залепнала при раждането.
Някои кожички може даже да се отлепят преди и около пубертета.

Какво трябва да означава "ако няма данни за инфекция",според теб балон подкожен с бяло зелена консистенция данни за какво е?Цвят към тена на кожата ли?
Къде да се резорбира тая мръсотия,и нужно ли е според теб да остава в детето?Няма никакви насилствени забелвания,аз не съм чудовище а майка!Мила съм детето с леко побутване на кожичката нагоре,защото докъдетое възможно все пак трябва да мине малко чиста водичка.....

# 38
  • Мнения: 8 585
Казаното и написаното бе ясно.
Нямам какво повече да добавя.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 224
Направо не ми се пише вече по темата. Всеки ден преглеждам деца, забелени от педиатрите. Моите пациенти се обръщат към мен с вече възникнали проблеми.  newsm78

Не ми е работа да оправям пишки.
Само майките, минали през нашата Клиника, знаят каква месомелачка е ежедневието на детската хирургия. От дългия ми опит разбрах, че дребните проблеми пораждат най-голяма паника у родителите, докато страшните болести ги мобилизират и виждаш срещу теб тревожно напрегнат, но уравновесено страдащ родител.

Апропо, пишките са голям бизнес. Това е БГ. Колкото до Ленин, ние наистина се нуждаем от революция. Аз съм за националистическата кауза, както и да се разбира това.  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 63
Много се чудих преди да заведа сина си в Пирогов за да го забелят. Чудих се докато не видях резултатите от урината. Урината започна да му мирише на "аки". Заведох го и след 2 седмици урината му беше чиста. Първите два дни след като забелването урината му смърдеше повече от отварително. Опитвахме се доста време да я забелим сами, но беше доста срастнала. 3-ма педиатри ми казаха, че няма да стане без хирург. Момчилов ни каза, че е "бетонирана". Сега вече всичко е наред. Но ако не беше такова положението при сина ми нямаше да го заведа при хирург, щях да си го оставя по естествен начин да стане.

Общи условия

Активация на акаунт