Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 137 613
  • 770
  •   1
Отговори
# 180
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Налагало ми се е да го приготвям дори със студена (тоест стайна температура) вода и пак се разтваря идеално. Слагала съм винаги цялото количество вода и после млякото, никога не съм мерила температури или добавяла вода. За повръщането - освен от млякото, възможно е да е било по-топло от обикновено или да го е изпил прекалено бързо.

# 181
  • Мнения: 1 699
Благодаря ви момичета.Обаче същата работа е и с това мляко - не го иска.Със зор му го давам Tired а това го и плюе....Май трябва да търся проблема другаде  Tired
Много ви благодаря за отзивчивостта   bouquet

# 182
  • Мнения: 1 765
Аптамила е хубаво мляко...

Нямам наблюдения относно Лактаната...

Има ли колики все още, смятай, че е възможно да отказва да яде, ако го мъчи коремчето. Показва ли, че е огладнял, когато му дойде часа за хранене?

# 183
  • Мнения: 1 699
Комиксче и аз това си мислех...за коликите.Но възможно ли е да има само по време на хранене а не след  newsm78Защото аз вече капки не давам понеже сметнах че файда няма от тях ,а и не се криви и не се превива вече като в началото.Само като се храни прави така-напъва се свива се опъва се и и плюе млякото....Показва че е огладнял да-започва да си лапа ръчичките и като доближа моя пръст започва да върти главичка да го смуче  Grinning А и плаче  GrinningИ това не го прави на 3 часа както е прието уж,а на по-често тъй като в повечето случаи хапва по мъничко.
Малко поизместихме темата , но все пак се чудя дали пък не е от вида мляко-в случая Лактаната.Но май ще се окаже че не е това.

# 184
  • Мнения: 1 875
Та взех Лактана 1.Обаче като прочетох начина на приготвяне ми се стори голяма хамалогия.......
То всъщност тези указания са, за да се разтвори добре нали  newsm78
Ако има някоя мама, която приготвя млякото според тези указания -  newsm20
Винаги съм сипвала цялото количество вода, с умерена температура, разтваря се чудесно.


А повръщането едва ли  е от Лактаната /но не е изключено/ - вдигай го да се оригне като започне да се свива, дори да е в началото на храненето.
Или смени биберона..

# 185
  • Мнения: 1 699
Ами незнам и аз от какво е  Tired Сега ще започна пак да давам Аптамил и покрай него ще пробвам пак с Лактана да видим дали ще се повтори случая.Предполагам не е проблем че ще ги посмеся храните  newsm78
А за бибероните-това е трета марка вече и е най-добре сякаш .С другите два вида му течеше от устата като реки направо докато се храни Tired

# 186
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 787
Елси,само да не увеличиш коликите с тези чести смени  Tired Лактана е хубаво мляко ,но може да не понася на твоето бебче  Peace Същото се отнася и за Аптамил  Peace  При нас третото подред АМ се оказа нашето  Hug

# 187
  • Мнения: 15 379
Ами незнам и аз от какво е  Tired Сега ще започна пак да давам Аптамил и покрай него ще пробвам пак с Лактана да видим дали ще се повтори случая.Предполагам не е проблем че ще ги посмеся храните  newsm78

Смесването и редуването при малко бебе и без нужда - не!
Смяната най-често води до силни колики и нередовен стомах.
Установи бебето на една формула, но да редуваш и опитваш - не, категорично!

# 188
  • Мнения: 9 147
Синът ми повръщаше от самото начало - и кърма, и Лактана...мислех, че е заради млякото, гъсто ми изглеждаше, но при условие, че и кърмата връщаше, просто се оказа, че е проблем който ще отмине - за месец и половина отмина, не смених млякото все пак.
И биберон докато се нацели е кофти, поне в това отношение уцелих от първия път и нямахме проблеми.
не редувай млеката, спри се на едно и карай с него, освен ако изрично не е ясно, че конкретното мляко не понася на детето Hug

# 189
  • София
  • Мнения: 30 271
може и да е от жегите. При нас е 39 градуса и синът ми намали млякото на половина, а твърда храна не поема от седмица. Караме го на мляко и много вода  Peace

# 190
  • Мнения: 1 699
Много ви благодаря момичета  bouquet
Съвета с оригването мисля че има някакъв резултат Simple Smile На всяко опъване вдигах да оригвам и си изяде дажбата  Mr. Green Но да не ви казвам колко време отне Mr. GreenОрелия   bouquet

# 191
  • София
  • Мнения: 373
 Ако може и аз да се включа с едно въпросче. До кога мога да давам Лактана 1. Вече сме на 7 месеца. Преди 2 седмици минахме на двойката, но се запече и се върнахме на единицата. Сега  се нормализираха нещата, но предполагам все някога трябва да минем на 2  newsm78 И как да стане преминаването?

# 192
  • Мнения: 15 379
Ако може и аз да се включа с едно въпросче. До кога мога да давам Лактана 1. Вече сме на 7 месеца. Преди 2 седмици минахме на двойката, но се запече и се върнахме на единицата. Сега  се нормализираха нещата, но предполагам все някога трябва да минем на 2  newsm78 И как да стане преминаването?

Вече спокойно можеш да дадеш Лактана 2.
Когато свършите единицата, директно преминаваш на двойка.
Щом детето е предразположено към запичане, просто включвай по-разхлабващи храни.

# 193
  • София
  • Мнения: 373
 Благодаря за отговора ! Имаме още 300 грама единица и пак ще пробвам с двойката. Дано вече да се оправят нещата.

# 194
  • София
  • Мнения: 30 271
Ако може и аз да се включа с едно въпросче. До кога мога да давам Лактана 1. Вече сме на 7 месеца. Преди 2 седмици минахме на двойката, но се запече и се върнахме на единицата. Сега  се нормализираха нещата, но предполагам все някога трябва да минем на 2  newsm78 И как да стане преминаването?

ние имахме трудност при преминаване от 2-ка на 3-ка и смесвах 2-те. Първоначално повече лъжички 2-ка, с по-малко 3-ка, постепенно ги изравних, после повече 3-ка и така за около 4-5 седм. свикна без проблем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт