Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 137 165
  • 770
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 50
Съгласна съм. Точно и затова съм в този форум - за да има баланс на мнения. Аз се опитвам точно това да направя - казвам какви са последните тенденции в храненето на кърмачето и нека майките да решат. Не би било добре ако в тези форуми се вихрят само хора, които рекламират едно или друго мляко.

# 151
  • Мнения: 213
Съгласна съм. Точно и затова съм в този форум - за да има баланс на мнения. Аз се опитвам точно това да направя - казвам какви са последните тенденции в храненето на кърмачето и нека майките да решат. Не би било добре ако в тези форуми се вихрят само хора, които рекламират едно или друго мляко.

Kaka Mata - уважавам твоето мнение, но нека да го подкрепиш с аргументи. Все пак сама казваш, че си професор - детски болести. Ние майките, които използваме форума за информация (защото съгласи се има доста неинформирани педиатри) - просто си сверяваме мненията и опита. Та ти като професор и подкрепящ доколкото разбрах марката Фризо ( в което няма нищо лошо) - НАПИШИ моля те твоите професионални аргументи. С какво това мляко е по-добро от другите на пазара - Лактана, Аптамил, Милумил и т.н. Защото и ти само добро е добро е само това повтаряш. Напиши защо?

# 152
  • Мнения: 50
Аз мисля, вече няколко пъти казах какво е необходимо за да е подходящо млякото за едно кърмаче, в съответствие с последните директиви за хранене. Изискванията за АМ са страшни и така трябва да бъде. Не искам да споменавам определени марки, но понеже бях във форуми, в които някои си позволяваха необосновани нападки срещу световни и доказани марки / зад които стои много труд и научни разработки / си позволих да им опонирам.

Ще се повторя, но Ви давам за какво да следите, когато купувате млека: предимно за формулите 0-6 месеца

Съотношение казеин/суроватъчен протеин в първите формули да е 40/60
не се препоръчва нишесте/скорбяла/
препоръчително е да има пребиотици
ароматите не се препоръчват
Препоръчват се DHA  и  ARA - заради интензивното развитие на мозъка
съотношение алфа-линоленова/линолова к-на -1:7 - това съотношение е доказано, че стимулира ендогенната синтеза на горните две киселини
Не се препоръчват соеви и рапични субпродукти / масла и лецитин, брашна/ - горе обясних защо
Нуклеотиди - задължително
Пребиотици /влакнини, фибри / - задължително - обяснявах доста за тях.

За да не правя реклама на определен продукт, ще кажа, че само 2 млека на пазара притежават тези качества. Но за съжаление едното от тях съдържа соев лецитин. Така, че остава едно мляко, което изпълнява на 100 % тези изисквания. Но казах, че няма да казвам кое е.

# 153
  • София
  • Мнения: 30 191
Frisolac съвпада  Peace

# 154
  • Мнения: 50
Е, има и други млека с тези характеристики.

# 155
  • София
  • Мнения: 30 191
Е, има и други млека с тези характеристики.

да и ХИПП БИО. Поне тези намерих  Peace

Но всяка мама да си прецени. Млека бол, аз от Лактана не се отказвам  Peace

# 156
  • Мнения: 3 621
Е, има и други млека с тези характеристики.
да и ХИПП БИО. Поне тези намерих  Peace
Но всяка мама да си прецени. Млека бол, аз от Лактана не се отказвам  Peace

Във всички млека на Хип има скорбяла.

# 157
  • Мнения: 15 379
Аптамил е второто мляко, но кака ви Мата се притеснява, че в него има ГМО, заради растителните масла.

И въпреки суперлативите Фризолак и производните му не са добри храни за бебета според мен. Категорично!
В каши Фризокрем например има хидрогенирани растителни мазнини, което е напълно недопустимо!
Схемата с Фризо на мен ми е ясна, защо се дава в родилните домове основно това мляко, защо много педиатри го предписват като добавка или основна храна, защо на много бебета им се поставя диагноза АБКМ и защо основно пият Фризопеп, макар че има алтернативи.
И си мисля, че повечето от вас знаят, а пък кака ви Мата знае най-добре.

П.П. И ако са толкова добри защо се предлагат само в бивши бедни соцрепублики, а в Западна Европа липсват?
Защо произвежданите млека и каши в Холандия са със съвсем различен състав от тези продавани тук?
Мата - чакам отговорите Wink.

# 158
  • София
  • Мнения: 30 191
е, значи не съм се справила успешно с гатанката  newsm78
Аз лично опит с Frisolac нямам.

# 159
  • Мнения: 3 621
Аптамил е второто мляко,

Не е Аптамил, защото той съдържа растителни масла и соев лецитин, не отговаря на всички изисквания според кака Мата.
Аз първо си помислих, че е Нутрилон, защото нали той е с пребиотици, но  и той като Аптамила ги съдържа тези неща.

# 160
  • София
  • Мнения: 5 606
Е, има и други млека с тези характеристики.

да и ХИПП БИО. Поне тези намерих  Peace

Но всяка мама да си прецени. Млека бол, аз от Лактана не се отказвам  Peace
И аз не се отказвам от Лактана!  Peace

# 161
  • Мнения: 15 379
Аптамил е второто мляко,
Не е Аптамил, защото той съдържа растителни масла и соев лецитин, не отговаря на всички изисквания според кака Мата.
Аптамил е. В някой от по-горните си постове или в някоя от темите за Фризо пише, че Аптамил отговаря на всичките й изисквания, но съдържанието на растителни масла я притеснява заради ГМО.

Лично мен ме притеснява наличието на соев лецитин в Аптамила, като цяло двете млека са с близки показатели. Всъщност единствено наличието на този соев лецитин ме притеснява / заради ГМО /
Това е цитат от темата "Фризолак или Аптамил".
Мисля, че това е ключът към загадката.
Но нали все пак не й се връзвате?

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 15:31 от Sourcherry

# 162
  • Мнения: 3 621
Но нали все пак не й се връзвате?
Tрябва малко повече да се постарае, за да и се вържа.

# 163
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Жената май не е добре ooooh! Rolling Eyes

# 164
  • София
  • Мнения: 15 247
Голямо триене ще пада.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт