Абсурдистан- България

  • 7 325
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Абе айде спрете да се правите на велики и да говорите в стил' ти си виновна'.

...

Купуваш наденица с цена, която е наполовина само на месото, какво може да има вътре?

Тогава, защо е наденица? Wink

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
По същата причина, по която сегашните "млечни продукти" бяха сирена предполагам.
Няма изискване. Пък след като го има трябва и да се следи - много път има.
Пазар за зарзавати, не тества за вредни бонуси към витамините - дажв за нитрати.
По телевизията с евъртят реклами за полезен маргарин, който пази сърцето!/ стелейки пласмаска из  тялото...
И цената не е критерии. Де да беше...

# 17
  • Мнения: 1 217
Ох, наденицата да ни е проблема Grinning Ако бяха всички толкова възмутени и от строежа върху археологически разкопки, както и от профучаващите през пешеходните пътеки коли....." ще настане такъв живот, че само си викам Дано ! " Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 892
То все от някъде трябва да се почне с възмущението, защо да не е от наденицата?

# 19
  • Мнения: 589
 Хе хе...откога не купувам такива "храни", ехееейй...Не може да ме провокира ни цената, ни ядосаното "И шо ке прайм са без наденица???" от телевизора...
  Ако ще се бунтувате- спрете като мен да ги купувате, само така ще им се отрази...

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Защото не е проблем изобщо! Има други, не така лесни за заобикаляне.
За съжаление е така - и за улицата, и за разкопките, добавям планините...

Всичко с кайма е съмнително и може лесно да се избегне...
Купувайте месо и го мелете! Остава само риска за него.

Но на улицата всички се налага да бъдем от време на време. И там си личи много ясно стремежа да си по- и най- за едната идея.

Иначе мен най ме е яд за киселото мляко и олиото от храните, едното е със стафилококи, другото - с токсична опаковка.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 253
Абе айде спрете да се правите на велики и да говорите в стил' ти си виновна'.

...

Купуваш наденица с цена, която е наполовина само на месото, какво може да има вътре?

Тогава, защо е наденица? Wink
Защото, ако се казва "подправена смес от рога и копита с добавка на соя, подобрители, оцветители в изкуствено черво", никой няма да купува Wink

# 22
  • Мнения: 194
Ми и аз за това говоря мързеланке Laughing

Не ние потребителите трябва да се взираме в етикетите.

Просто страната ни е курвенска и не знам каква да я нарека още.

Срам ме е , че живея в българия.(умишлено с б, а не с Б)

# 23
  • Мнения: 84
Аз също избягвам да купувам наденици салами и подобни месни неща. Първо защото не са полезни и второ не ми се дават пари за боклуци. То и етикета да прочетеш, то и цената да гледаш все тая. Едва ли някой производител ще се трогне за нас потребителите.
Като няма контрол над производството и комисията за защита на потребителите нищо не може да направи.

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Взирането е отделна тема!

Зрението на хората със здрави очи нмалява след 40, до 20 повечето рядко пазарят самостоятелно, та освен в тези 10 години трябва да си ходят с очилата на пазар. А за шампоан и с лупа Simple Smile
Не че е трудно, или пък е грозно... но някой трябва да изиска минимален размер на шрифта на етикетите. За състав поне. И няма кой. Ако няма петиция и кампания...кой да се сети..

# 25
  • Мнения: 4 892
Ама някои хора могат да си позволят наденица примерно, наместо пушен сърнешки бут. И само защото наденицата не се смята за класно ядене не значи, че трябва да е боклук.
Аз за кучето си съм кукупвала кокоши крака, но някои хора си ги купуваха за тях, за супа-лукс и то не често, това значи ли, че краката трябва да са от умрели и посинели кокошки?!
Въпросът е принципен, а не наденица или трюфели  Naughty

# 26
  • Мнения: 152
..., а ние си пасуваме и вече го приемаме за нещо съвсем в реда на нещата..
Пък първоначално го прочетох като "гласуваме" ...

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Принципно каймата е рискова - може да има всичко в нея. Цената е показателна. Освен пълнители всевъзможни, вероятно има и консерванти. Както и готвените ястия, предлагани насипно между другото. Не става въпрос за трюфели.

# 28
  • Мнения: 508
Ами научете се най-накрая от къде да пазарувате и стига сте мрънкали. хем искате евтинджос, хем качество. Е нема как да стане.

На кое викаш евтинджос, та това нормално ли е, 6,50 ? Цени, като в Европа, качество никакво, zаплатите ниски....

# 29
  • Мнения: 84
Преди месец ни се повреди телевизора. Беше в гаранция. Занесохме го на сервиз. Чакахме цял месец и накрая ни казаха, че ще ни дадат друг и забележете - щял да бъде същата марка, но ремонтиран. Добре, съгласихме се. Но "новият" телевизор бръмчи. Оплакахме се, а те ни отговориха "Съжаляваме, но този няма гаранция, ако не ви харесва купете си друг или може да се оплачете на комисията за защита на потребителите. В случай, че нямате техен номер ние ще ви дадем".  Е, ето на това викам наглост и наистина държавата ни тябва да бъде прекръстена в Абстурдистан. Бясна съм  #Cussing out С труд изработените си пари ставаме за резил. Най-добре да се ограничаваме с покупките. То не само кризата ни удари, но по път и над път ни ограбват пред собствените ни очи.

Общи условия

Активация на акаунт