Нужни и ненужни покупки за бебето - моят опит (3)

  • 249 315
  • 1 923
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 432
Не се бях замисляла, че толкова неща са били ненужни, докато не ги видях изброени Simple Smile
Почти всичко от списъка е купено, а само 5 са използвани напълно и са били полезни - столчетата, шезлонга, проходилката и количката.

# 16
  • Мнения: 3 114
Оказа се, че механизма на таблата на столчето ми захранене е развален от едната страна. Затова не се закача добре. Ще се опитам да купя нова табла от вносителя. Ако не ново столче.
Ние имаме шезлонг на Пег Перего, ползвах го много до 6-я месец и е страхотен. Синът ми  обаче оттогава не може да стои на едно място, освен в количката. Сега стои така в коридора безпризорен. Понякога си сяда сам на него да се люлее, но изключително рядко.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 115
е, те шезлонзите толкова се ползват, 5-6м и стига...

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 357
За изписването на новородено зимно бебе подходящ ли е космонавта? Или какво друго връхно топло трябва за изписването от болницата Rolling Eyes ?
с термин 2 януари съм и предполагам размер 0-3м 6кг. за космонавта ще е най-подходящ за да го ползвам януари,февруари и евентуално март newsm78

# 19
  • Мнения: 15 379
Подходящ е космонавт - да. Плюс одеалце или пелена, но по-дебела.
Ако бебето върви по-едричко, по-добре вземи размер 0-6 месеца.
Март често е доста студен и ще бъде от полза.

# 20
  • Мнения: 3 114
Под космонавта бебето ще има дрешки и ми се струва, че 3-6 м е по-добре. За изписване едно дебело порт-бебе е по-подходящо както и за първия месец.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
моят се роди средата на ноември, докато бяхме в болницата заваля един голям сняг, студ, виелици...изписахме го с боди, плюшено гащеризонче, плюшен космонафт(за новородено) и памучна шапчица... веднага купихме и  космонавт с шушляков плат, да пази и от вятъра, него взехме 0-6, бебока ми беше дребен, но дръпна много бързо първите месеци на дължина...така че си му беше ок...свободничък.
Имахме и едно памучно одеало при изписването.... но общо взет  беше прекалено с него, особенно ако сте с кола, ще пуснете и парно...не виждам смисъл за 3-те крачки на вън от нещо повече от космонавт...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 149
За изписването на новородено зимно бебе подходящ ли е космонавта? Или какво друго връхно топло трябва за изписването от болницата Rolling Eyes ?
с термин 2 януари съм и предполагам размер 0-3м 6кг. за космонавта ще е най-подходящ за да го ползвам януари,февруари и евентуално март newsm78
А моят пък се роди на 5 януари  Laughing Навън беше -7, -8 градуса... На изписването беше с боди, ританки, плюшено космонавтче (размер 0-6 месеца, беше му мнооого голям, направо се беше скрил вътре  Simple Smile, март месец вече му беше добре), ръкавички и шапчица. И увит в дебела (подплатена) пелена тип порт-бебе. А му бях приготвила и чорапки, и блузка с дълъг ръкав...  ooooh! Че даже май и буйки бях приготвила.

# 23
  • Мнения: 3 114
Защо не, порт бебето или плътна пелена могат да ползват после за количката. Ние сме септември. Аз имах две.

# 24
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Здравейте, мислите ли, че това ще ми е нужно за бебе в края на февруари. Мисля да го ползвам за изписването, но с какво от долу. Видях одеалцето на живо и от вътре е доста дебело с пухена подплата. Страшно много ми хареса. А как се слага бебето в столчето за кола като е в такова порт бебе. Без коланите ли?
Нужен ли е крем за студено време?

# 25
  • Мнения: 3 114
Аз в колата съм го оставяла само по дрешки, нали има климатик. Ако заспи го завивам с тънко одеало. Порт-бебето ползвам само зимата в количката. Това, което си намерила е хубаво, аз съм ги виждала. Кремче ще ти трябва, да. Аз ползвах Тьопфер. Веледа също са хубави.

Разбира се вързан с колани!!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 44 115
ами може и да ти послужи, зависи какви се паднат февруари и март, като температури.
това не е в никакъв случай за стол за кола. а в столче за кола не се вози  бебето без колани..ако ще е без колани, със същият успех може да го метнеш на седалката направо.
За крем за студено време - на някои им е нужен...но зависи и какъв е...има такива, които никаква работа не вършат...аз ползвам само линола фет(който не е спец. за лошо време и ми върши перфектна работа)

# 27
  • София
  • Мнения: 1 149
Suzito85, според мен ще ти е нужна. Много е хубава. Аз точно с такава пелена порт-бебе изписах моя син. Обличаш си бебчето както си решила (или примерно боди, гащеризонче, чорапки...), и после го увиваш в пелената, закопчаваш я по посочения начин и готово! После по същия начин увито можеш да си го возиш в количката. И като одеалце можеш да я ползваш. За другата зима пак ще ти влезе в полза. Аз моята още я ползвам... като одеалце! Peace Крем за студено време ползвах - преди да излезнем на разходка му мажех бузките

# 28
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
това не е в никакъв случай за стол за кола. а в столче за кола не се вози  бебето без колани..ако ще е без колани, със същият успех може да го метнеш на седалката направо.
Точно за това се чудих. Значи няма да ми свърши работа за изписването и трябва и ескимосче да вземем. Това е по-скоро за количката.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 149
Нямаше ли пелени порт-бебе с прорези за коланчетата на столчето за кола?  Или нещо подобно, което ставаше за в столче за кола? newsm78 Angel_Dust???

Общи условия

Активация на акаунт