Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 2

  • 135 181
  • 1 038
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Благодаря ти, Elfita  Hug

# 16
  • софия
  • Мнения: 495
Здравейте на всички   bouquet
Имам един въпрос-срока от 15 дена за обработка и изплащане на болничните какви са-календарни или работни?Имам подадена молба-декларация за удължаване на майчинството,която е подадена на 1.06,има я отразена в справката,но си стои в статус обработка,а вече сме края на месеца  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 534
lusia_,вдигнала си осигуровките с цел по-толямо обезщетение,но ако излезеш в болничен няма да се осигуряваш на 2000 лв.Ти си решаваш какво да правиш

Elfita, а на колко ще се осигурявам  Shocked и ще ми падне ли много обещетението?

болничинят,който ще вземеш преди 45 дневния ще ти се смята на 2*2000 и 4*800.Няма да е колкото,ако бяхя 6*2000,но няма и да е ако бяха 6*800лв.Докато си в болничен се осигуряваш на сумата от изчисления болничинят.Ако искаш максималното обезщетение за твоя случай работи трябав да работиш до края.Ако не,всеки изработен месец /с осигуровки на 2000/ ти е в плюс


ще поработя до края на юни след това от 1 юли  излизам в болничен така се разбрахме и с работодателя и с наблюдаващата ми лекарка ....
На последния преглед лекарката ми каза да си попълня амбулаторната карта с данните на фирмата, длъжност и т.н за болничния, но къде се полълват тези данни ? Не трябва ли тя да ги впише или може би джипи - то ?

# 18
  • Мнения: 98
здр.пуснаха ми болничен но са объркали адреса ми.Писали са ми адреса където живея сега-при приятелят ми,но по лична карта и договор се водя на др.място-кадето живеех с родителите си.Какво да правя да си извадя временно местожителство и да дам преснимано на шефа си или да ми поправят болничният.КАКВО ДА ПРАВЯ newsm12

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 20:26 от pipi_4orap4eto

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

ще поработя до края на юни след това от 1 юли  излизам в болничен така се разбрахме и с работодателя и с наблюдаващата ми лекарка ....
На последния преглед лекарката ми каза да си попълня амбулаторната карта с данните на фирмата, длъжност и т.н за болничния, но къде се полълват тези данни ? Не трябва ли тя да ги впише или може би джипи - то ?

Отпред на самата корица си попълваш данните.Има си определени,надписани редове.Разгледай по-добре амбулаторната си карта.Джи пи то ще впише едни номер,печат и т.н

# 20
  • Мнения: 534

ще поработя до края на юни след това от 1 юли  излизам в болничен така се разбрахме и с работодателя и с наблюдаващата ми лекарка ....
На последния преглед лекарката ми каза да си попълня амбулаторната карта с данните на фирмата, длъжност и т.н за болничния, но къде се полълват тези данни ? Не трябва ли тя да ги впише или може би джипи - то ?

Отпред на самата корица си попълваш данните.Има си определени,надписани редове.Разгледай по-добре амбулаторната си карта.Джи пи то ще впише едни номер,печат и т.н

Благодаря ти Elfita страхотна си  Flowers Bouquet
сега видях, че на корицата има редове за месторабота / адрес  ooooh!сега ще си ги напиша
Благодаря отново  Peace

# 21
  • Мнения: 98
 Weary на мен някой ще ми помогне ли

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 21:42 от pipi_4orap4eto

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Weary на мен някой ще ми помогне ли

в болничинят се пише адреса по лична карта т.е дори временна регистрация няма да помогне.

ако болничинят не е предаден,отиди при лекаря да го коригира.ако е предаден,изчакай да го върнат от НОИ.

# 23
  • Мнения: 98
мерси мн.първият вече е предаден но вторият не е.те до коя дата трябва да се подадат от работодателя мисля че беше до 25

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 08:56 от pipi_4orap4eto

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мерси мн.първият вече е предаден но вторият не е.те до коя дата трябва да се подадат от работодателя мисля че беше до 25

болничните се внасят до два дни след внасянето на осигуровките за съответния месец.ако осигуровките за май вашата фирма ги внася на 10 число,болничният се май се носи на 12 юни.По принцип осигуровките се плащат от 1 до 10 число,някой фири обаче закъсняват.Незнам как е при вас.

# 25
  • Мнения: 98
благодаря smile3525.сега се чудя само едно дали да си извадя временно местожителство или няма смисъл

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
pipi_4orap4eto,както се казва -нема смисъл да вадиш жълта регистрация

все пак как така ти написаха друг адрес на болничния.ти нали си там и те питат за адреса  newsm78

# 27
  • Мнения: 98
не ме попитаха знаят ме че живея там и въобще не ме попитаха,каде се водя по лична карта.чак се нервя

# 28
  • Мнения: 98
някой нямали някакъв телефон за връска с НОИ

# 29
  • Мнения: 224
има го в сайта на НОИ, имат и имейл по добре на него че телефоните не ги вдигат често...

Общи условия

Активация на акаунт