Програмата за детегледачките - 6

  • 50 937
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 873
вярно е,че има предимство,което се осигурява на трудоспособните лица,които са безработни,но в пресата се прокрадват съобщения,че пенсионерите изобщо ще загубят възможност да бъдат наемани по програмата.някой знае ли официално има ли подобно нещо Thinking

# 16
  • Мнения: 146
И аз подучух това за пенсионерите,че вече ще им бъдат спирани парите и по тази програма и ще останат само хора в трудоспособна възраст.Ето тук ми се явява още една пречка(освен тази,че няма пари по проекта),че жената,която сме наели е току-що пенсионирана лелка от детска градина. Rolling Eyes Тотално вече съм объркана кой път да поемам и къде да получа информация  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 986
И аз мисля, че изобщо няма да дадат на бабите пенсионерки пари, но мама беше толкова ентусиазирана в началото ...

# 18
  • Мнения: 60
здравейте, аз също бях решила да търся детегледачка (детска учителка-пенсионерка), но от Бюрото по труда казаха че пенсионерите нямат право. Сега трябва да търся безработна. Май по-скоро ще ни откажат с тези изисквания

# 19
  • Мнения: 285
Здравейте, писах в старата тема, но никой не ми отговори. Няма значение. От 3.06. след 6 месечно чакане сме в програмана. Бащата на детето ми е безработан в трудоспособна възраст и ще е "Детегледачка". Моля, кажете ми как се попълва присъствената форма, която трябва да нося в Социалните от 1 до 3 число. И още нещо. Ще изляза в отпуск и ще ходиме на почивка от 7 юли. Но "детегледачката все още няма право на отпуск". ДА им казвам ли мъобще че съм в отпуск или да декларирам че от 7 юли просто детето ще се отглежда на морето? Какви са правилата?
И как става получаването на заплата? НА моята "детегледачка" не са искали никакви сметки за превеждане на пари. По принцип на коя дата се плаща и за кой месец?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, писах в старата тема, но никой не ми отговори. Няма значение. От 3.06. след 6 месечно чакане сме в програмана. Бащата на детето ми е безработан в трудоспособна възраст и ще е "Детегледачка". Моля, кажете ми как се попълва присъствената форма, която трябва да нося в Социалните от 1 до 3 число. И още нещо. Ще изляза в отпуск и ще ходиме на почивка от 7 юли. Но "детегледачката все още няма право на отпуск". ДА им казвам ли мъобще че съм в отпуск или да декларирам че от 7 юли просто детето ще се отглежда на морето? Какви са правилата?
И как става получаването на заплата? НА моята "детегледачка" не са искали никакви сметки за превеждане на пари. По принцип на коя дата се плаща и за кой месец?
В присъствената форма на работните дни слагаш 8, на почивните Н.
Той има право на отпуск пропорционално на месеците до края на годината т.е. от юни на декември ще има право на 11-12 дни, така че според мен може да си пусне молба за отпуск, в периода в който и ти ще бъдеш в отпуск.

По принцип от Бюрата по друга вадят дебитни карти на детегледачите, до първата заплата трябва да му е готова. За месец юни ще получи заплата около 15 юли или малко по късно. Нека попита в ДСП или БТ за дебитна карта.

# 21
  • Мнения: 873
днес ходих в тукашното БТ-от началото на месеца сме се придвижили 4 места напред Praynig
по отношение на това,че пенсионерите ще отпаднат от програмата,ми казаха,че такава заповед НЯМА и продължават да приемат документи  Peace
ние не сме се отказали,успех на всички Hug

# 22
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте, писах в старата тема, но никой не ми отговори. Няма значение. От 3.06. след 6 месечно чакане сме в програмана. Бащата на детето ми е безработан в трудоспособна възраст и ще е "Детегледачка". Моля, кажете ми как се попълва присъствената форма, която трябва да нося в Социалните от 1 до 3 число. И още нещо. Ще изляза в отпуск и ще ходиме на почивка от 7 юли. Но "детегледачката все още няма право на отпуск". ДА им казвам ли мъобще че съм в отпуск или да декларирам че от 7 юли просто детето ще се отглежда на морето? Какви са правилата?
И как става получаването на заплата? НА моята "детегледачка" не са искали никакви сметки за превеждане на пари. По принцип на коя дата се плаща и за кой месец?

Майка ми е детегледачка на синът ми. Аз задрасквам с кръстче съботите и неделите, а останалите дни оставям празни - така ми бяха казали. Попълвам колко работни дни е имало през месеца и се подписвам.  Peace
Между другото, майка ми е пенсионерка!
dessy encheva - успех! Дано скоро и на вас да ви дойде редът!  Peace

# 23
  • Мнения: 1 986
Stephy, браво! Дано и до моята майка-пенсионерка някога стигне редът.

# 24
  • Мнения: 87
Здравейте !
Някой ще помогне ли  newsm78
Трябва да попълня  http://www.nssi.bg/content/laws/07/Pril.3.doc  ,а не знам как !!!Дори счетоводителят ми не знае,камо ли аз  Simple Smile
Благодаря предварително !

# 25
  • Мнения: 24
Доста отдавна не бях влизала в тази тема да видя коментарите, и добре съм направила, всеки път се ядосвам.

Мили мами, ако имате вариант да не минавате през тази програма - действайте, ще си спестите много нерви и ходене по мъките, разправии със административни служители и т.н.
Колкото и да искаме да излезем от сивата икономика, с такива програми не става. Връщайте си се нелегално на работа, вземайте си обезщетението за гледане на дете до 2г., давайте го след това на бабата или на гледачката или на който и да е - и всички ще сте доволни. Не стига, че за да те запишат в програмата, трябва да си се върнал на работа, след това чакаш одобрение с месеци и нищо не става, през този период вземаш едни 120 лв дето не стигат за нищо. Въобще пълен абсурд.
Най се чудя на мамите които сега искат да подават документи - ами да прочетат всички мнения по темата, колко мами чакат от миналата година, колко други са недоволни и прочие.

Айде, че пак се ядосах. Успех на всички.

П.С. Била съм по програмата, ако знаех с какво ще се сблъскам, хич нямаше да кандидатствам.

# 26
  • Мнения: 873
ох,миличка,не знам през какво сте минали,но съм напълно готова да ти повярвам,че бюрокрацията ти е съкратила живота Peace
само че има майки,като мен,които са си изкарали вече майчинството,а не могат да си позволят да ползват неплатено такова.бабите ни не живеят в един град с нас и ние не сме склонни да се разделяме с детето,за да го дадем в бабиндом,на повече от 100км. от тук.за съжаление,платена детегледачка не можем да си позволим,нямаме място и за варианта,в който някоя баба идва да живее с нас,за  ялата е ясно какви са ни съображенията,така че ни остава само тази програма Crazy

# 27
  • Мнения: 4 406
днес майка ми ходи да се разпише пак в Бюро по Труда, 3 месеца след като се е регистрирала като желаеща , пенсионерка да си гледа внучето. казали са й, че имало някаква нова програма - каква е тя?
майка ми, понеже се афектирала от мудността и ефективността на програмата, само попитала дали има информация в интернет, за да се информира сама....
аз обаче не намирам нищо ново- някой знае ли нещо? освен това дса й казали, че вече няма да одобряват пенсионери, а само безработни.

# 28
  • Мнения: 157
Ето ви малка вътрешна информация, мили мами. Пари няма! Това, което Масларова обяви, беше само парлама и реклама, нищо повече. Бройките са супер минимални. По принцип важи и за пенсионери, но напрактика шансовете ви да се пласирате са почти нула. Аз лично успях да се възползвам от тази програма, благодарение на мноого солидни контакти. Държа да подчертая, че отговарям изцяло на всички условия, но като видяхме, че не се получават нещата потърсихме помощ, защото за нас 120 лв са от значение за семейния бюджет. Детето ми го гледа майка ми, която е пенсионер и се регистрира в Бюрото по труда. Парите се изплащат, но забележете, държавата прави удръжки върху минималната заплата, която дава, така че на месец получаваме около 200 лв, в зависимост от това колко работни дни има месеца. Моят съвет към майките, които не могат да си намерят "правилния" човек - не се подлъгвайте, защото губите по 120 лв на месец. МНОГО, МНОГО ТЪПА ДЪРЖАВА!!!

# 29
  • Мнения: 86
Здравейте,искам да попитам вече включили се в програмата относно отпуската на детегледачката.За да си пусне детегледачката молба за отпуск искат да занеса заповед от моя работодател, че по това време ще съм и аз в отпуска иначе не можело.Наистина ли е така? Защото при нас няма такива работи като заповед.Пускаш си молбата и дотам.И така не може да си използва полагаемата и отпуска.Моля хора вече ползвали отпуск по тази програма да кажат при тях как е било.Все пак това дете има  баща и баби които могат да го гледат докато детегледачката е в отпуска.Защо са решили да ни затрудняват толкова?Иначе ми извадиха душата че трябва да си ползва полагаемата отпуска а сега ме препъват.

Общи условия

Активация на акаунт