Програмата за детегледачките - 6

  • 50 986
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 140
Sunrice , всичко е така както си писала. Peace

# 706
  • Мнения: 201
Sunrice , всичко е така както си писала. Peace
Благодаря!

# 707
  • София
  • Мнения: 725
 И аз искам да попитам ако сключа договор с детегледачка с програма "отново на работа", трябва ли да се върна на работа веднага? или мога да я пробвам 1-2 месеца преди да се върна на работа?  И другия ми въпрос от къде мога да видя примерен договор, който се сключва с детегледачката?

# 708
  • Мнения: 224
Здравейте момичета Simple Smile Искам да ви попитам след като ни одобрят за детегледачка по "Отново на работа" имам ли право да получавам 120 лв. за това че не ползвам 2рата година от майчинството? Тък като доколкото разбрах на детегледачки плащат около 190 лв / в нашия случай на бабата/ Детето е на 1 и 4 месеца, ако прехвърля майчинството на бабата тя ще взима 240 до навършжане на 2 г на дето, а сега само 190, т.е би трябвало и аз да си взимам тези 120 лв, ако сме по програма "Отново на работа?... или не съм разбрала нещо...

# 709
  • Мнения: 337
Ние се гледаме по програмата "Отново на работа". Нямаме право на 50 %майчинство - приеха корекция в закона, която влезе в сила от 1юли 2010 г. В момента не мога да ти кажа точно текста, че съм с дребния на компа. Парите са по - малко, отколкото ако прехвърлиш майчинството, но пък ще ти гледат детето в къщи до 3 години.

# 710
  • Мнения: 337
И аз искам да попитам ако сключа договор с детегледачка с програма "отново на работа", трябва ли да се върна на работа веднага? или мога да я пробвам 1-2 месеца преди да се върна на работа?  И другия ми въпрос от къде мога да видя примерен договор, който се сключва с детегледачката?
В деня, в който сключихме договора с детегледачката, аз трябваше да  започна работа.
Питай в Бюрото по труда. И виж това:
http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28&WA=Efunds/ … 105/Menu_1105.htm

# 711
  • Мнения: 12
Здравейте!
Майка ми е ходила вчера да пита за подробности по програмата в БТ и са й казали, че за тази година още не била започнала  Thinking Доколкото разбрах и миналата е имало някакво забавяне, но тогава обяснението беше, че е нова програма и затова така се е получило.
Не би ли следвало тази вече да се знае кое как се прави и да не се мотаят??
Една служителка даже й е казала, че "май била спряна" ???
Има ли някой повече информация?
Май ще се ходи направо в Агенцията по заетоста...

# 712
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Предната седмица подадохме документи по програмата, работи си, казаха ми, че поне месец ще мине докато ми отговорят. От Бюрото по труда, преди да отида аз информирана от Интернет, върнаха майка ми, че нямало вече такива програми. Направо виж какви са изискванията и ако отговаряте си носете документите.

# 713
  • Мнения: 12
В крайна сметка от Агенцията по заетоста казаха, че "явно колегите в БТ нещо не са разбрали" (!!??) и програмата си работи...
No comment

# 714
  • София
  • Мнения: 725
Ние се гледаме по програмата "Отново на работа". Нямаме право на 50 %майчинство - приеха корекция в закона, която влезе в сила от 1юли 2010 г. В момента не мога да ти кажа точно текста, че съм с дребния на компа. Парите са по - малко, отколкото ако прехвърлиш майчинството, но пък ще ти гледат детето в къщи до 3 години.

можеш ли да ми кажеш на 2-3 какво пише в трудовия договор на детегледачката? Как е въпроса с отпуските и болничните?

# 715
  • Мнения: 2 140
Платеният годишен отпуск си го вземаш, когато детегледачката е в отпуск.Програмата не е предвидила парично обезщетение за неизползван неин отпуск.

# 716
  • София
  • Мнения: 725
А на колко дни отпуск има право детегледачката? С какво часово време ще е на работа? Това нали трябва да го пише в трудовия договор?

# 717
  • Мнения: 2 140
Преизчислява се-20 работни дни годишно.Ако е започнала от 01.07-има право на 10 работни дни.
Работният ден е 8 часа.Моята детегледачка идва от 8,30.Началото на работния ден е по твое усмотрение.

# 718
  • София
  • Мнения: 725
Преизчислява се-20 работни дни годишно.Ако е започнала от 01.07-има право на 10 работни дни.
Работният ден е 8 часа.Моята детегледачка идва от 8,30.Началото на работния ден е по твое усмотрение.
А има ли срок на изпитание, указен в договора?

# 719
  • Мнения: 2 140
Изпитателен срок по трудов договор- 6 месеца.
Но попитай в БТ имаш ли възможност за избор на нова детегледачка, ако не си доволна от първата.В Свищов се оказа, че реално нямам тази възможност. Sad

Общи условия

Активация на акаунт