Програмата за детегледачките - 6

  • 50 985
  • 765
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 781
Ама момичета програмата не беше стартирала все още затова има чакащи по 8 месеца Peace

# 526
  • София
  • Мнения: 1 546
Ама...ако трябва да смятам от както аз съм ги подала минават вече 10 м.  Mr. Green Въпросът ми реално след като те одобрят колко време минава с обучението, подписването на договора и др.работи там. Защото на мен днес ми казаха, че съм одобрена...за 2-ри път.  hahaha Първият когато ме одобриха Април се оказа в последствие, че нещо не отговаряме на НОВИТЕ условия та се наложи да подавам документи за кандидатстване...повторно!!! ooooh!

# 527
  • Мнения: 781
Ама...ако трябва да смятам от както аз съм ги подала минават вече 10 м.  Mr. Green Въпросът ми реално след като те одобрят колко време минава с обучението, подписването на договора и др.работи там. Защото на мен днес ми казаха, че съм одобрена...за 2-ри път.  hahaha Първият когато ме одобриха Април се оказа в последствие, че нещо не отговаряме на НОВИТЕ условия та се наложи да подавам документи за кандидатстване...повторно!!! ooooh!
Ама...късмет трябва малко да имаш Mr. Green.
В интерес на истината си правят каквото си искат Whistling

# 528
  • Мнения: 83
Днес бях в    БТ, там една мила дама ми каза ,че нямало пари за тази програма и ,че мога да подам документи едва когато дъщеря ми навърши една година? Доколкото разбирам от вас обаче не е точно така,моля ви знаете ли дали мога да отида някъде другаде,аз ходих в БТ Надежда,има ли повиша инстанция? :Рая:

# 529
  • Мнения: 337
Днес бях в    БТ, там една мила дама ми каза ,че нямало пари за тази програма и ,че мога да подам документи едва когато дъщеря ми навърши една година?
В документите за кандидатстване пише, че в момента на кандидатстването единият от родителите трябва да е в "отпуск по майчинство по чл.164, ал.1 от Кодекса на труда". Това означава, че трябва не само детето да е навършило една година, но и да са ти изтекли 410-те дни.

# 530
  • Мнения: 83
den17  мерси за отговора,няма да съм многословна но искам да кажа,че то тогава за какво връщане на работа става въпрос...............то детето като стане на една година и чакам 6 месеца да ме одобрят........е нищо де. Успех на всички ,а аз ще дерзая! Thinking

# 531
  • Мнения: 160
Имам въпрос към майчетата, които вече имат детегледачки по Програмата. Отколко до колко е работното време на детегледачката? Днес вече имахме проверка от БТ. Служителката дойде в 16.05ч и твърдеше, че детегледачката трябва да работи от 8 до 17ч. А ние сметнахме осем часа от 8 до 16 часа. Това са точно 8 часа, без почивка на обяд, защото не виждам как може да се осигури такава. Добре, че детегледачката още не си беше отишла, че попълниха протокола за проверката, но и за в бъдеще ще стои този проблем. Пишете как сте го решили вие!

# 532
  • Мнения: 2 140
Обедната почивка от поне  30 мин е задължителна по чл.151 от КТ.Моята детегледачка идва в 8:30 и си тръгва към 17:30. Peace

# 533
  • Мнения: 160
Обедната почивка от поне  30 мин е задължителна по чл.151 от КТ.Моята детегледачка идва в 8:30 и си тръгва към 17:30. Peace
Ясно ми е, че трябва да има обедна почивка, но как да я осигуря, като по обяд не е възможно да има някой в къщи. Затова решихме от 8 до 16 ч. При теб излизат 8.30ч И как точно ти е в почивка детегледачката, като не може да остави детето само?

# 534
  • Мнения: 2 140
Чл. 53. (4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 01.07.2004 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 49 от 2010 г., в сила от 01.07.2010 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от лице, включено в програми за подкрепа на майчинството.


Чл. 54. (*) (3) (Доп. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 49 от 2010 г., в сила от 01.07.2010 г.) Обезщетението по ал. 1 и 2 не се изплаща, ако детето е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка, както и при отглеждането му от лице, включено в програми за подкрепа на майчинството.

Спират ни майчинството от 01.07.2010г. Подавайте декларации приложение 12 и копия от сключените трудовите договори на детегледачките.
Браво!Много са бързи! Twisted Evil

# 535
  • Мнения: 3 499
Ееееееееееееееееееееееееееее, излагация, пълна излагация. Може ли такова нещо, бе, хора, от майките взеха да печелят #Cussing out

Аз да питам, на мене майка ми като ще ми е детегледачка, пак ли ще идват да ме проверяват. И кога?

# 536
  • Мнения: 2 140
Ще проверяват всички, без изключение. Naughty
Обедна почивка и аз няма как да осигуря.Работя на другия край на града, а транспорта е предимно от таксита и не мога да си позволя подобни разходи.
В понеделник е последния ден за подаване на декларация 12 / 3 работни дни от датата на договора на моята детегледачка/. Cry

# 537
  • Мнения: 3 499
Добре, а като пиша моя адрес, където живее детето, а то всъщност ще е у майка ми? newsm78

# 538
  • Мнения: 246
Добре, а като пиша моя адрес, където живее детето, а то всъщност ще е у майка ми? newsm78
Идват на проверка на адреса на детето, т.е. трябва майка ти да идва у вас. Няма значение, че е близка, правилата са детегледачката да идва при детето, а не обратното.

# 539
  • Мнения: 337
Ей, спряха ги! Е, очаквах, че ще го направят, ама те направо светкавично действаха! Колко ли икономии реализираха като си взеха парите от нас  #Cussing out#2gunfire?!

Общи условия

Активация на акаунт