малка ли е

  • 4 907
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята 8-годишна дъщеря съм я оставяла сама само колкото да отида до магазина- за 15-20 мин.

# 16
  • Мнения: 4 380
аз пък искам да попитам - каква е алтернативата, за да не остава детето до 12г възрасто само? След като законът е такъв, а частна занималня не всеки може да си позволи? Държавни занимални май няма вече...  Rolling Eyes

Баби или детегледачки.

# 17
  • Мнения: 4 380
Моята 8-годишна дъщеря съм я оставяла сама само колкото да отида до магазина- за 15-20 мин.
То така се беше хвърлило детенцето в Люлин през прозореца. Само докато майка му била до магазина "за малко".

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята 8-годишна дъщеря съм я оставяла сама само колкото да отида до магазина- за 15-20 мин.
То така се беше хвърлило детенцето в Люлин през прозореца. Само докато майка му била до магазина "за малко".
Моето все пак е на 8, не на 3. Или мислиш, че след 4 години изведнъж ще помъдрее толкова, че ще мога да започна да я оставям по цял ден сама? newsm78

# 19
  • Мнения: 4 380
Моята 8-годишна дъщеря съм я оставяла сама само колкото да отида до магазина- за 15-20 мин.
То така се беше хвърлило детенцето в Люлин през прозореца. Само докато майка му била до магазина "за малко".
Моето все пак е на 8, не на 3. Или мислиш, че след 4 години изведнъж ще помъдрее толкова, че ще мога да започна да я оставям по цял ден сама? newsm78

Тази възраст е определена като безопасна от специалисти и след изследвания на детската психика и реакции. Изглежда 8 не е равно на 12. Така както смяташ че е различно от 3.

# 20
  • Мнения: 1 820
Не съм чела закони,и не знам какво е забранено,но аз лично не би го направила с детето си.Не знам до 12год или по рано,зависи от много неща.От характера,възпитанието и т.н.Има си  занимални,има баби,ако няма възможност,има частни такива,почасови детегледачки и т.н.Ама чак да сигнализирам за това че някоя майка си е оставила 8год дете само,не бих.Не защото не ми пука за детето,за защото майката най-добре знае ситуацията,познава детето и има правото да реши сама  Hug
Племенника ми е на 16 и щеше да подпали къщата,защото си пържел яйца,но заспал.Дядо му разбил вратата...,така че статистиките са общи.Има деца на 10год който са с "акъла си"и отговорни,има и такива на 17 който са по "лекомисленни.
И пак казвам каквато и да е дъщеря ми в моите очи,не бих я оставила,колкото и да се налага

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 23:34 от червенокоса вещица...припряна

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Моята остава от 6г. 9м. сама вкъщи по цял ден.

Това беше точно след като завърши предучилищна в ДГ. От ДГ отказаха да я вземат до септември, двамата работехме, бабите също.
Не можем да си позволим детегледачка или частен център. То ако ще давам толкова пари за такава услуга, ми няма смисъл аз да работя просто...

Детето се справи добре. Свикна бързо, не излизаше навън в началото, беше я страх, но вкъщи се оправяше. Притеснявах се, естествено, но поддържахме връзка по тел. и скайп също...

Сега е на 9г почти., много е самостоятелна, излиза си навън без проблеми и ходи да играе с приятелки.
Носи си винаги ключа и тел. и се обажда, ако има нещо. Това й е трето лято сама вкъщи.

Ще разчитам изцяло на нея да гледа брат си от догодина, когато той ще завърши предучилищна... Peace

Но, определено, си зависи от детето.
Синът ми е много палав и сам не бих го оставила или пуснала навън. Наистина се надявам, че ще слуша кака си и тя ще може да го контролира.  Wink

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
xenia, на 12 вече ще трябва да й гласувам доверие да я оставям по цял ден сама, а за да стане това трябва да е подготвена. Смятам, че е съвсем нормално дете на 8 год. да остава за малко само- въпреки, че съм от страхливите майки.

# 23
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
 Малка е. Най добре е да има придружител на тази възраст. Но това не означава да е оставена на съседи,които  не познаваш много добре или на хора,които не разбират от деца  bouquet.

# 24
  • Мнения: 384
Ами,тук до 12 год. детето не може да е само, проблема е мой как ще го решавам- летни лагери, бавачки, комбинация с други родители . Харесва ми идеята.
 Аз като си спомня на 7 години само какви щуротии съм правила, и брат ми на 4г. съм мъкнала с мен , само по долни гащи. Твърдя за себе си , че съм много отговорна личност, но дете на 6-7-8 г. може всякакви щуротии да направи / гледали сме секс между тинейджъри, скача ли сме от трибуни и тераси, крали сме череши, пукала съм си главата 2 пъти, брат ми са го шили 2 пъти и всичко това за 2 месеца/ Най - накрая комшийките в блока ни наглеждаха , майка ни водеше на кино - в малка зала, после се местехме в голямата зала и после при нея на работа
Моя син до 12 г. ще е де с бавачки, де на лагер, къде аз отпуска 2-3 седмици и така
Надявам се да няма обидени, лично мнение

# 25
  • Мнения: 801
От 4 годишна бях винаги сама в къщи, бягах от детската, а майка работеше. Пратиха ме на село, а баба и дядо бяха в ТКЗС-то. На 4 години за първи път пътувах сама от Варна за Шумен, после с автобуса до село.
Имах съседка, на която 4 годишното момиченце, гледаше и готвеше за 3 годишното братче.
Децата са толкова големи, колкото доверие и отговорности им гласуваме.

# 26
  • Мнения: 370
до сега не съм я оставяла и скоро няма да я оставям.има време за това.

# 27
  • Мнения: 12 666
Горе-долу на такава възраст. Имаше щуротии, но оцеляха. Че даже и аз оцелях. И се научявят на много неща. Защото от такива мамини синчета, дето до 12 години някои им обува чорапите, после пищим. 

Много ми е интересна тази мода в Щатите - до 12 е забранено да са сами, а на 15 вече гледат бебета.

# 28
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз не рискувам. Моята е на 8, ваканцията продължава със занималнята. Оставяла съм я за много малко сама. Дори и да нямах притеснения за физическото оцеляване Simple Smile съм сигурна, че цял ден че виси пред JETIX.

# 29
  • Мнения: 206
Принципно не знам децата ми кога ще ги оставя сами,макар,че щерката вчера за пръв път излезе сама пред блока/разбира се под контрол през прозореца и телефон в джоба/,но какви са тези закони ,които цитирате,моля.
Аз съм живяла сама в друг град на 11г,а имаше и деца с 2г по-малки от мен newsm78
По цял ден бяхме сами и това беше законно тогава.
Аз имам детегледачка,но честно казано бих и ще научa децата да са самостоятелно,колкото се може по-рано,a и когато се налага вече няма какво да говорим.Да си ги пази господ,че те лошите неща стават и когато сме плътно до тях.

Общи условия

Активация на акаунт