Първокласно лято 2009

  • 10 225
  • 164
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 298
Много са хубави раничките  Peace аз много се чудя каква раница да взема,но и за момента нямам средствата та само оглеждам.Кутията за храна ще ни е излишна ако  и хареса храната в стола,а имат закуска и обяд.Но ще видим мис каприз какво ще каже.Днес и взех едно малко басейнче и сега се пличкат с малкото в банята та ги наглеждам.....но голяма врява вдигат,голям кеф им е  на мама жабките Joy

# 136
  • Мнения: 5 877
Анка има кутия за храна с Мечо Пух от сто години, досега не ни е трябвала, най-сетне влиза в реална употреба.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 332
Да се запишем в отбора на първокласниците. Моята дъщеря Николинка ще е 1-б клас в ОУ "Св. св. Кирил и Методий" - гр. Варна

# 138
  • Варна
  • Мнения: 159
Анка има кутия за храна с Мечо Пух от сто години, досега не ни е трябвала, най-сетне влиза в реална употреба.
Аз до едно време успявах да следя бройката на изгубените ни в първи клас кутии за храна. След третия - четвъртия месец се отказах и помолих собственика на местното магазинче за домашни потреби да поддържа наличност от един определен вид кутии  Laughing Така като загубехме за пореден път някоя, просто отивах и купувах абсолютно същата с надеждата, че поне ще си я познаваме  Crazy
Разбира се всяко дете е различна вселена - в някои вселени цари порядък, всяко нещо е на мястото си, а в други цари артистичен безпорядък и отнесеност Simple Smile

# 139
  • Мнения: 668
Разбира се всяко дете е различна вселена - в някои вселени цари порядък, всяко нещо е на мястото си, а в други цари артистичен безпорядък и отнесеност Simple Smile
Абсолютно си права, но и в най-големия безпорядък понякога цари ред Laughing
Навремето, докато учех, бюрото ми беше нещо уникално - на пръв поглед все едно бомба е паднала, но всъщност знаех всеки учебник, всяка тетрадка и всеки лист на кое място са. Чат-пат баба ми решаваше да въведе ред и ги струпваше на отделни купчини, е след такава инвазия ми трябваше по цял ден да си ги подредя пак, както аз си знаех Twisted Evil

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 75
Ще подвързвате ли по някакъв начин тетрадките, за да се запазят по дълго време в прилично състояние?

# 141
  • София
  • Мнения: 4 025
Да, ще подвързваме, по идея на госпожата всеки предмет с различен цвят , за да си ги вадят по-бързо от чантите Simple Smile

Кутия за храна, по скоро за сандвичи имаме от Джъмбо, от предучилищната, вероятно пак нея ще ползваме, защото си е ок.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 159
Аз за моя миналогодишен първолак купих едни много добри подвързии от Кауфланд с Колите. Оказа се много сполучлив избор. Бяха малко по-скъпи, но издържаха цялата година без да се накъсат и без да им изчезнат безследно картинките. За всички тетрадки по български подвързиите бяха с червен фон, а тези по математика бяха на син. Хем красиво, хем практично, защото наистина спестява голямото ровене из чантата.
При нас имаха и едни цветни кръгчета на тетрадките в началото, за да разграничават по-лесно коя е за работа в клас и коя за домашна работа.

# 143
  • Мнения: 3 034
леле, това с подвързването какви спомени мили ми навява.... Grinning

а, ако тетрадките са от най-тънките, ще могат ли да се подвързват?

# 144
  • Варна
  • Мнения: 159
 Laughing Спомня ли си някой опашките за тетрадки голям формат с бели листи, с които подвързвахме на времето?
Сега е лесно и избор има и няма проблем, че тетрадките са с 20-24 листа / това преди да започне късането на листи Wink /.
На дъщеря ми / която вече е на 19 / подвързвахме с красива опаковачна хартия с детски мотиви и после с тънка подвързия за ужас на класната й, която твърдеше, че децата се разсейвали от пъстрите картинки  newsm78

# 145
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Вчера и аз направих първи стъпки в подготовката - набелязах тетрадки с по 20 листа, които ми харесаха.
Някои са достатъчно красиви и без подвързия, но и аз сякаш ще подвързвам.

А етикети къде и какви има? Никакви не видях... Може би не им е сезон...

За цветните подвързии - хартия, бях чела и другаде. Но като няма тетрадки голям формат /мил спомен са, да Wink/ хартия на листи и рязане ли ползвате?

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 75
ili_yordanova тези подвързии от Кауфланд  найлонови ли са или хартиени за да мога да се ориентирам горе-долу какво да търся?

# 147
  • Мнения: 1 092
За да не ви търся всеки път за да видя най - новото в  подготовката за първи клас ще се запиша .
Джовани и Никалъс- 1 клас в 6 ОУ "Граф Игнатиев".Все още не знаем при коя госпожа ще са.
Раници имаме но така като гледам май по големи трябва да се купуват.
С поръчката от e-bay е много хитро, не се бях замислила до сега.
Успех на всички първокласници от нас за сега.  bouquet

# 148
  • Варна
  • Мнения: 159
ili_yordanova тези подвързии от Кауфланд  найлонови ли са или хартиени за да мога да се ориентирам горе-долу какво да търся?
Много плътен материал като фолио. Непрозрачни са и имаше и в дамски вариант. Сега като ги разгледах видях на гърба сайт www.isikbay.com Излиза, че са турско производство, но наистина не мръднаха цяла година. За разлика от едни подвързии цветни и пъстри на Херлиц, които си загубиха картинките по ръбовете и във всички краища още на втория месец. Аз лично и за втори клас ще се надявам да намеря от същите, макар и с риск да му доскучее на младежа:)

# 149
  • Мнения: 668
ili_yordanova тези подвързии от Кауфланд  найлонови ли са или хартиени за да мога да се ориентирам горе-долу какво да търся?
Много плътен материал като фолио. Непрозрачни са и имаше и в дамски вариант. Сега като ги разгледах видях на гърба сайт www.isikbay.com Излиза, че са турско производство, но наистина не мръднаха цяла година. За разлика от едни подвързии цветни и пъстри на Херлиц, които си загубиха картинките по ръбовете и във всички краища още на втория месец. Аз лично и за втори клас ще се надявам да намеря от същите, макар и с риск да му доскучее на младежа:)
А колко струват?
Много хитро е това, да се подвързват тетрадките в различни цветове - по мое време само картон и амбалажна хартия имаше Peace

Общи условия

Активация на акаунт