Франция - ваканция! (22)

  • 19 285
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 909
Ваканцията свършва, а ние все още сме далеч от приключването на темата. Готови ли са за училище вашите ученици?

Моите са също като в темата - все още във ваканционно настроение, още повече че сега времето е идеално и ходят сутрин на плаж, следобед на басейн...не знам как ще успеем да влезем в училищен ритъм.

Кой питаше за чантите - няма никаква нужда от тях първия ден точно, но какъв ученик може да е без чанта - моите винаги си ги носят за авторитет.

Лек първи учебен ден и на старите, но най-вече на новите ученици! И успешна година!

# 256
  • Мнения: 2 907
Добър вечер мадами.

Толкова съм заета през последните седмици, нямам секунда време да вляза тук, сега едва разбрах какво е да имаш реален живот, а не да си чешеш по цял ден виртуално езика. Та така - ходя на работа, уча, ставам в 6 сутринта, ходя да бягам в парка, водя детето на градина, търча по сто задачи,все още пиша кинокритики за тв-канала и вечер с книжките заспивам, контактните ми лещи изсъхнаха ( най-сериозно  Grinning ), а и даже за приятели време намирам. Направо невероятно за мен да действам с такъв ритъм.

Имам три страници да чета и да гледам снимки от Индия. Ще се произнеса по-късно, когато ви изчета и разгледам, но няма да е тази вечер, че съм разбита от всякъде, мечтая за голямото ми легло и за съъън.

Дано всички сте добре и до скоро!

# 257
  • Мнения: 1 194
Успешен първи учебен ден (и година разбира се) на всички ученици-малки и големи (мистик на теб специално стиснати палци).
Нашите "ученици" матернелци от утре са вече двама Sunglasses

# 258
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 778
Добър ви вечер и от мен!
Не съм ви забравила, пиша по малко, но почнах работа (както казва Чумби, свърши ваканцията  Wink). Надявам се уикенда да довърша индийските патила...
Камбанката много се радва, че утре пак почва училище, нали вече е в "голяма" група. Чанта ще има само за следобедната закуска  Grinning.
Мистикова, как е училището? Харесва ли ти?

В неделя ще ходим на "форум на асоциациите" да видя на какви извънкласни занимания ще мога да запиша щерката - иска ми се на английски и някакъв спорт или танци, да видим какви възможности ще има за петгодишни...

Лека ви вечер и успешна нова учебна година на малки и големи ученици!  Heart Eyes

# 259
  • Мнения: 1 194
Роца, Яна я записах вече за втора година на гимнастика на уреди (звучи страшно, но всъщност е адаптирано за малките и им е доста интересно). Ходи в събота сутрин. Нашето вълнение за новата учебна година е , че ще имаме "метър" Wink

# 260
  • Мнения: 1 224
Ха, само наща чанта ли ще се окаже пълна???
Ама ние сме в малко по-различно училище, може би затова - всички си бяха с чантите, пълни с необходимия материал (оставят ги в училище повечето неща, даже кутия за обувки имаше в списъка за тази година  Grinning ), и моя палавника като Камбанката - нямаше търпение да почне училище и още като наближихме взе да ме пъди да съм си ходела, той щял да се оправи!Да, ама не, щото са преразпределени децата в различни класове и то едвам аз се оправих.Но иначе всичко тръгла добре, да видим как ще я караме тая година.
А аз почти й завидях на мистикова!Нещо съм се размислила напоследък да се хвана и аз на работа, но имам огромен проблем - тук се признава дипломата и само тя като доказателство за правоспособност.А аз съм социолог по образование, но съм работила като детска учителка по английски.И сега параграф 22 - имам тапия за "кон", 7 години опит като "камила", как да докажа че съм "крокодил"???А и с бебси трябва да се оправям, скоро ще духаме едната свещичка, ама сме си бебок още...Та моля за съвет наща малка но сплотена дружинка - ако реша да работя, как е най-добре да постъпя (според вашия скромен опит и лично мнение) - да изкарам някакво обучение или квалификация тук (идеи?), да търся просто гледане на деца или нещо от сорта, което да ми позволява да си гледам и мойто, че иначе дохода ми ще отива за гледачка само, или - да не се занимавам с глупости и да си гледам децата, а като се тръгне на градини и т.н. да му мисля?Предварително благодаря!  bouquet
Роц,За активите Рад си е харесал скално катерене  newsm78

# 261
  • Мнения: 2 907
Така - след час и половина четене и разглеждане на снимки, ми се иска да кажа едно голямо "уау" на мадам Петрини. Разказът, както винаги беше вълнуващ, снимките - страхотни. Роцке, и аз усетих екзотиката, жегата, хаоса, ароматите, тълпата и не на последно място мистиката. Със сигурност ще остане едно незабравимо пътуване/преживяване. Радвам се, че те видях и теб на снимка, нямаме тази чест по принцип Simple Smile Камбанката е пораснала толкова много и косата и се е изправила.
Аз бях в Париж за няколко дни, но беше точно когато бяхте в Индия, иначе с удоволствие щях да ти звънна да се видим пак. Между другото и на мен ходенето поне веднъж месечно на индийски ресто, е част от задълженията ми  Wink Но със сигурност тукашната индийска кухня е много по-софт, спор няма.
Напълни ми се душата като четох за ваканцията ви - сравнение няма с другите банални дестинации, за които четем из целия форум, евалла.

Виждам, че повечето сте се върнали от ваканция. И още едно лято свърши. Снупи, кога се прибираш, пиши, нали се зарекохме в нещо? Wink

Кой пита за университети в Страсбург? Аз съм учила в страсбургски университет, но нито мога да оценя качеството на обучение като сравнявам с университети в Лион, нито да се произнеса за цените. Според мен и в двата града университети ще са на ниво, както и животът. Едва ли има кой знае каква разлика в цените на наеми/такси/хранителни стоки.
Идея нямам колко българи има тук, аз имам само една приятелка българка, с други българи не движа. Но пак си мисля, че колкото българи тук, толкова и в Лион са сигурно. Пък и това не може да е решаващ фактор.

Нашата рентрé в матернела е в понеделник, 7/09. Моята мамунка се разболя, днес трябваше да си взема ден за да я заведа на лекар, снощи цяла нощ повръща и се държа за корема, а днес се оказа, че нищо и нямало, евентуално някакава лека форма на гастро. А и аз съм наплашена, че не мога да отсъствам толкова от работа, ей затова никой не иска жени с деца.

Самурайке, ти най-добре си направи "за и против" за работата. За мен годините когато бях вкъщи с малко бебе, че и по-късно, без работа, без мои собствени доходи, бяха най-тежки. Разболях се психически, изпаднах в депресия, развих страхова невроза и т.н. За мен е от витална важност да имам социален ( в случая в професионална среда ) контакт. Има хора, които са си самодостатъчни, аз без комуникация и без пари ( също важен аспект за вътрешното ми благополучие ) съм жива-умряла. И на първо време не е важно дали ще бъдеш социолог. За много добри професии се иска често просто БАК + 3 ( и повече ). Но трябва и късмет, което ти пожелавам от сърце.

Чумбе, скоро е фестивала при вас, нали? Успех и чакам разказ.

Честита бременност на Ивенцето, нека да е лека и изпълнена с позитивни мисли!

Хубав ден на всички.

# 262
  • Мнения: 1 909
Самурайката, я кажи какво ви е училището че да искат чак и кутия за обувки? Ние още нямаме списък за тази година, а за малката искат само обичайните кърпички, нищо толкова вълнуващо.
А на въпроса ти - нямам много опит а и на времето моите дипломи не можеха да се приравняват. Сега май може, откакто сме в ЕС, не съм пробвала. Във всеки случай, винаги е полезно да се изкара и някаква тукашна тапия. По едно време се бях засилила да си търся работа като учителка в курсове, например, но установих, че трябва да пътувам до не знам си къде си в безумни часове, освен това плащането не си заслужаваше. Нищо не ти пречи докато стане време за детска градина на мънинкото да се поослушаш - Лион е голям град, възможности много.

Сашо категорично отказа да продължи джудото и сега ще му търся друг спорт. Той също се интересува от скално катерене, но като за неговата възраст май няма тук.  Мисля да ги запиша и двамата на плуване. А Сашо ще си ходи пак на тромпет и на грънчарство, може и още нещо да му измислим - ще видим на форума на асоциациите.

Мария, честит ви "метър"! Мирянка имаше миналата година отвреме-навреме и също много се вълнуваше, даже пееше "Метр Жак" (вместо фрер, нали Wink)

Мистик, много добре ми звучиш!   Peace В онова училище ли се записа? Как е, харесва ли ти? А нашият фестивал засега е суспендиран - много  глупаво кметство ни се  е паднало...  Sad Дано успеем все пак, че толкова интересни  артисти се събраха, но явно наше село не ни заслужава.

Ивенце, лека и спокойна! Колко хубаво, че си имаме  лентичка да следим

# 263
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Здравейте,момичета!
Честит първи учебен ден!
Не че знаех,че толкова рано почват горкинките дечица училище във Франция))) newsm09
Ивенце,много ме зарадва с тази новина,лека и безаварийна с прекрасен резултат накрая!Сега си обяснявам сладоледа в онзи студ Hug
Мистик,как можа да си помислиш,че съм те забравила newsm51Ти си незабравима)))
Голямата дилема е как да се добера до Франция като всеки ден изниква нещо ново за правене?Ако ми се активизират майсторите имам голям шанс до края на септември да се прибера)))Гответе ми посрещане hahaha
Иначе си изпаднах в старото състояние на непокизъм по български,явно това не се забравя,back up-ът ми се осъществи за около 3 месеца)))А имаше времена дето за 48 часа влизах в действителността,а бяхме млади)))
Блек Мамба,не се шашкай за онзи случай,има нещо дето не е наред!Малкото свободно време,което имам  реших да помогна с каквото мога,но май не ми е по силите да разбера подобен начин на мислене! newsm78
Ей,Желана,и ти се изгуби,бе жена,да не почна и там ремонт?
Целувам ви всички и бързам да не изпусна любимата ми есен в Париж

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 09:26 от snoopy D.

# 264
  • Мнения: 1 194
Здравейте.
Първи учебен ден-рев, рев, сълзи и сополи. Ей, опасна работа са мамините синчета. На тръгване,,хлипайки,ми заяви, че вече е малък и няма причина утре да ходи на градина ThinkingМ,даааа. Ще му мислим. Снупи, тук рано тръгват, но имат сто и пет ваканции и не се преучват много.

# 265
  • Мнения: 1 224
МарияК, много ли е мъничък?Моя скоро ще направи 7 , но направо ме разби!Такава радост че ще ходи на училище пак, че си глътнах граматиката!И днес се събуди в 7 и едвам дочака да стане 8.30 за да дойде автобуса  ooooh! И ама нали нямало днес да го водя, сам щял да си ходи, и "училище - ура,ура"  Shocked То че му е скучно на детето с мен в къщи - ясно, тук и в градинката рядко има деца негова възраст, обикновенно са по-малки, ама чак толкоз да съм му омръзнала...
Снупи не само съм си самодостатъчна, ами не си стигам даже - с трима мъже в къщи за мен не ми остава от мен си!Една епилация и маникюр (разбирай бжът-бжът с машинката и рязане на нокти ) изискват едноседмично планиране  Rolling Eyes И парите са си общи, ама не стигат, това си е вярно...Тук не е направено така че семейство да се гледа с една заплата, както беше в Япония.Абе ще го измисля, благодаря ти за съветите!
Успех с майсторите, на два пъти съм имала подобни изжижявания и ти съчувствм най-искренно и от цялата си душа! Hug
Ама тая френска есен като по команда дойде бе!?!От септември - небето сиво, дъждовно, захладня, нацупи се...
Приятен уикенд на всички!

# 266
  • Мнения: 66
Samuraika аз имах същия проблем, и все още имам, но се насочих в съвсем друго поле на развитие, за да се справя със ситуацията, че съм на път за депресивното състояние, което Мистик описа. Начален учител съм и по английски, имам и магистратура управление на образованието, ама какво от това, уроци тук дават студентчета с уникалния френски акцент, а за мен е трудно понеже нивото на френски трябва да е доста над моето явно, а за работа в училище или детска градина е невъзможно, нищо не признават реално, бях в една от службите за формации и стажове да ми предложат варианти някакви къде мога да се пласирам с това образование ... най учтиво ми казаха че няма шанс  Thinking и ми препоръчаха да изкарам мастер някакъв, та ще записвам мастер, но кои знае кога  newsm78 сега си търся работа в ателие haute-couture ама и там си е голям зор, не очаквах такъв проблем с намирането на работа във Франция  #Cussing out вече сериозно се замислям за местене в Париж колкото и да не ми се иска, града не е голям и май само късмет не е достатъчен  Tired успех и ще споделя пак ако нещо изникне по въпроса

# 267
  • Мнения: 80
Извинете, че така нахлувам в темичката, но имам нужда от помощ.
След месец ще сме с малката в Париж- 5 дни в Дисни и 4 в хотел в 10-ти район. Винаги в чужбина си купувам карта за градския транспорт за няколко дни, за да не се налага да се съобразявам с билети и т.н. Проблемът е, че не знам френски и не мога да се ориентирам. Може ли да ме ориентирате какво да си взема и каква е цената на неколкодневните карти.

# 268
  • Мнения: 24
Цитат
Ха, само наща чанта ли ще се окаже пълна???
Ама ние сме в малко по-различно училище, може би затова - всички си бяха с чантите, пълни с необходимия материал

Самурайка, това трябваше да го напишеш по-рано Laughing Ние както винаги още първия ден се набихме на очи, бяхме  без чанта, като на разходка, но аз вече съм свикнала. Както се казва, учим се в движение. За въпроса ти - относно търсенето на работа, според мен, но това е лично мое мнение, ако не сте финансово притиснати, една годинка е ранно. НО, ако имаш, на кого да оставиш детето, не говоря за нунута или креш, човек от семейството, да знаеш, че детето е в сигурни ръце и нищо няма да му липсва, съм ЗА. Тук всеки си претегля плюсовете и минусите, разглежда си приоритетите. Не бих си зарязала детето за да работя нещо посредствено,  обаче ако имам възможност за вълнуваща и добре платена работа, не бих се поколебала да си подредя така нещата, че да го оставя в сигурни ръце, поне като ще градя някаква кариера, да не е в ущърб на семейството. Маи  най-важното в цялата работа е да се намери някакъв баланс.

# 269
  • Мнения: 1 194
Самурайка, малък е Гого, на 3. Аз го наричам ученик като шегичка към френската учебна система. Иначе и втрият ден е бил тежък: видяли се със сестра си в столовата и двамата дружно заревали, госпожите се побъркали с тях(според думите на голямата). Laughing

.mari. сайта на транспортната компания е : http://www.ratp.fr/.
Oпитах да ти дам линк, но новите версии на уиндоус не ми се удават, скоро съвсем няма да мога да пиша. Има и на английски, там в рубриката Discover Paris има различните видове карти: Paris Visite, Disneyland Paris i разни туристически екскурзии. Open tour e разходка с отворен автобус, можеш да слизаш да разглеждаш и да се качваш пак на следващ такъв , подобно на Лондон. Аз лично предпочитам този вариант с корабче по Сена с BateauxBus.
http://www.batobus.com/english/index.htm

Общи условия

Активация на акаунт