Когато децата са болни...

  • 5 733
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, поздравления от мен за избора ти на доктори и доверието в тях. Да ти е живо и здраво детенцето. Конвенционалният ти лекар частен ли е? От раждането на детенцето ти ли сте само на хомеопатия?

Да, частен е. Шеф на педиатрията на Инфекциозна болница София.  Laughing Той не признава хомеопатията, но изписва лекарства ако наистина няма накъде... А докато дойде този момент, аз действам с хомеопатия. И ... от раждането до сега (пу-пу) сме само с капки. Но и хомеопата си го бива - класически, който познава мен от 10 години, а детето - от раждането.

ПП. Аз пък се чудя, ако детето ви е безжизнено, тресе го и бълнува, как пък няма да ви стегне гърлото... Странно ми е...

# 61
  • София
  • Мнения: 44 349
Мангъров предполагам Simple Smile
Добър е...но да каже, че детето може да седи спокойно и с над 40 градуса Т без да се сваля по какъвто и да е начин ако не е отпуснато и на дреп...малко в повече ми дойде....

ivonska - на послеписа....за мое най-голямо щастие детето си безжизнено го видях 1 път само...като ни приемаха в болница....въпреки многобройните му (най-вече от както е на градина) болести....

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Мангъров предполагам Simple Smile
Добър е...но да каже, че детето може да седи спокойно и с над 40 градуса Т без да се сваля по какъвто и да е начин ако не е отпуснато и на дреп...малко в повече ми дойде....
...

Това с високата Т е специалитет на хомеопата, не на Мангъров... Мангъров ме оставя сама да реша за това, защото а) гърч се получава само ако детето има предразположение и б) няма такова понятие "сварен от Т мозък" За него е странно, че не я меря, но ако я меря, ще се паникьосам...

Но Мангъров познава вирусите и ми каза с точност колко дни и как ще протече боледуването. С или без лекарства.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 349
е, това беше съвет лично от него към мен.....
за гърчовете - благодаря - знам....
сварен мозък може да няма....но почват да умират мозъчни клетки над 40 градуса все пак.....да не говорим колко бързо може да се обезводни малко дете при такава Т....
и със сигурност не е най-полезното да чакаш да стане 41-42 и т.н. и да правиш експеримент с детето до кога ще издържи точно.....
хомеопатия не ползвам....
http://www.lekar.bg/news-41/info-1146/%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D … D0%B0%D1%82%D0%B0!/

ето малко за Т....колко всъщност е полезна....

# 64
  • София
  • Мнения: 3 099

Хайде пак - всеки сам преценява на кое/кого да вярва!...
Никъде не съм споменавала 41 и 42 градуса Т... Това обикновен вирус не може да предизвика, защо го обсъждаме? Но до 40 нищо няма да му се случи на детето.


ПП. Нека не водим война с линкове от Нета. Там има всичко. Не мога да се впечатля от статии с автор РЕДАКТОР! Кой е този? Какъв авторитет стои там?

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 10:41 от ivonska

# 65
  • София
  • Мнения: 44 349
аз казах, че съвета е бил за Т над 40 градуса все пак......
при 41 градуса почва да има опасност от мозъчни увреждания.....
от 40до 41 градуса...доста бързо могат да се вдигнат, ако разчиташ само на това, че детето не е отпаднало и не се предприемат мерки за свалянето й.....

Просто ти спомена лекаря ви....аз казах, че за мен въпреки, че е добър, този му специално съвет ми е безумен.....
това от 2 срещи с него....ако се сблъсквах повече с него, можеше и да има още такива...
щом ти допада ОК....
Да не говорим, че същият той се опитваше тогава да ми обясни, как това което става с детето не е реакция от ваксината му(което за мен със сигурност това беше и според други лекари.....)както и да е....радвам се че си допадате....

# 66
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Да не говорим, че същият той се опитваше тогава да ми обясни, как това което става с детето не е реакция от ваксината му(което за мен със сигурност това беше и според други лекари.....)както и да е....радвам се че си допадате....

Ох, ако си "хлътнала" в кликата на противниците на ваксините - не ме учудва реакцията ти...

Както и да е. Всеки сам избира на кого да вярва. Аз съм избрала.  Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 44 349
хич не съм хлътнала.....и не съм противник на ваксините.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
хич не съм хлътнала.....и не съм противник на ваксините.


Да приемем, че никой не е съвършен и мир!  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 217
Аз познавам много хора, които не се водят предразположени към припадъци и им се е случвало да припаднат при 40 градуса температура. От личен опит съм виждала как изглежда дете с 39 градуса и не бих разчитала организма да се пребори сам за нищо на света. Да, може и да не се стигне до припадък, или фатален край, но ако се случи обратното ? Дето има една приказка : " Секунда невнимание и цял живот мъртъв. "
От бърза помощ дори ни посъветваха веднъж да увеличим дозата на ефералгана, въпреки че за нашата възраст беше по-ниска. И да увиваме детето с ледени ( мокри, със студена вода ) чаршафи.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 349
не е хубаво дозата да е по-голяма...при рязкото смъкване на Т, също има опасност от гърч по принцип.....
В студени чаршафи също....тогава от шока може да спре сърдцето, това е брутална мярка, когато нищо друго не помага.....душ или вана с приятно хладка вода върши същата работа.....
скоро имахме болест 3 дни 38-40,1 градуса Т.....за радост реално детето беше съвсем в кондиция, будно, ядящо и игриво....и въпреки това...като видих 40 - свалях... а той се кефеше да си играе в това време с лодката във ваната.....и реално...приех го съвсем, съвсем спокойно...без драми....

ivonska - всъщност хич не исках да споря с теб....просто тези спомени ми изплуваха веднага за него....просто това, че някой е шеф някъде...не винаги го прави перфектен...това всъщност само исках да кажа....пък то какво стана...сори, че така се отплесна темата.....иначе съм сигурност, че реално е добър специалист...

# 71
  • Мнения: 1 217
Да, знам, че не е хубаво, но тогава наистина нищо не помагаше, ни хомеопатия, ни разни бабешки методи, ни лекарства...и му дадох, защото ужасно се уплаших, пък и това беше първото ми дете, нямах много опит и наблюдения.  Дано не ми се налага втори път.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 099
Да. Шефът на нещо-си, някъде не е перфектен, но шепа форумки са... Трябва само да минат и да ни кажат кое как е правилно.  Laughing Особено съдържателните съждения за "борба" на организма с Т 39 градуса...  ooooh!

Спирам, защото не става обективен диалог. Перфектните искат да ми натрият носа, че не съм си лекувала детето с хапчета, а лекаря, който не ги изписва като бонбони бил нам-къв-си. Вие си давайте и АБ превантивно, защото то "страх лозе пази"...

# 73
  • Мнения: 9 990
Жени, темата е панирате ли се при болести на децата, а не кой как сваля температура и при кое светило ходи.. Crazy

# 74
  • София
  • Мнения: 3 099
Жени, темата е панирате ли се при болести на децата, а не кой как сваля температура и при кое светило ходи.. Crazy

Темата показва, обаче, как паниката води до залитане по лекарствата, а всеки лекар, дръзнал да не изпише, бива заклеймяван като некадърен и оплюван по форумите... Това има пряка връзка. И ето как аз, която не прибягвам до хапчета, ще изляза лошата, безхаберна майка...

Общи условия

Активация на акаунт