Достатъчни ли са 6-месеца след секцио?

  • 5 911
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Вече са ти казали момичетата.
От мен успех и живо и здраво бебче Hug

# 16
  • Мнения: 324
определено не са достатъчни, най-малкото след секцио възстановяването е по-бавно. Това означава, че матката заема своето място и големина доста по-бавно отколкото след нормално рождоне. След първото секцио доста време усещах контракции на матката, което ми подсказваше че още се "прибира". А и по съвет на акушера си изчаках три годинки и след това си направихме ново бебче  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 046
6 месеца са за да се възстанови матката, обаче шевовете и конците и изобщо.........
и аз съм за 2 години, какво аз, така ми е казал доктора поне 2 години до следващото бебе

# 18
  • на дъното
  • Мнения: 1 544
pashic съжалявам за загубата ти знам как се чувстваш и колко е голямо желанието ти скоро да гушнеш свое детенце  Hug.Аз забременях втория път 1 г. след първото секцио бременността ми  бих казала мина добре като изключим бъбречните кризи които получавах.Моя лекар на който имам голямо доверие ми даде даже зелена светлина още от 10 месец,но този път не се получи от раз като първия път и така след още 2 м. видях така очакваните две чертички.Желая ти от сърце скоро време да се похвалиш.

# 19
  • Мнения: 1 217
Мининмум 2 години-така ми е казано.
Бременността ми беше безпроблемна,както и раждането и възстановяването.

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
По принцип знам за 2 години, но може би зависи и от индивидуалното възстановяване. Най-добре е да получиш мнение на гинеколог, ако трябва и на повече от един.  Peace

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 15:29 от svetlitsa

# 21
  • Мнения: 2 011
Много съжалявам за случилото се.
Сестра ми бе оперирана април месец при много известен и добър лекар в София.Вчера на прегледа и тя го пита същото.Той е казал,че ако иска може веднага да започне с опитите за второ детенце.Според него явно няма нужда от толкова много време за възстановяване на матката след операция.Желая ви успех.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 796
pashic, искрено съжалявам за загубата ти, допитай се до още някой лекар, но наистина възстановяването си е индивидуално, както след нормално раждане, така и след секцио, желая ти късмет Hug

# 23
  • Мнения: 4 915
2 години е оптималния срок. Но много майки забременяват и в по-къси периоди и раждат без проблем. Трябва да се довериш на лекарите, а не на срокове, казани "по принцип 2 години".

Лично познавам майка, която забременя 4 месеца след секцио и износи детето без проблем. Не ти го препоръчвам, давам просто пример.

Лично аз бих изчакала поне 1 година. Така ще си по-спокойна за новата ти бременност. Аз забременях 1,6 години след първото секцио, втората бременност и раждането бяха безпроблемни.

Съжалявам за свидната ти загуба, желая ти всичко хубаво.  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 262
Моят доктор ни даде светлина 9 месеца след първото секцио. Ние изчакахме година и малко за по-голяма сигурност  Peace успех  Hug

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
И аз знам че поне 2г трябва да се изчака.

# 26
  • Мнения: 399
Това с двете години изчакване е отживелица  Peace ,която и аз повтарях до скоро! Rolling Eyes
Матката е възстановена напълно след 7-я мес!Това бе отговора на едно от светилата в нашия град на въпроса ми колко още трябва да чакам! Peace Аз забременях 1г и 3мес след секциото и имах перфектна бременност! Flutter

# 27
# 28
  • Мнения: 1 473
Задължително 1 година пауза след секцио, а се препоръчва 2 години, но това зависи от здравословното състояние на жената.

# 29
  • Мнения: 2 926
Трябва да има 2 години между ражданията.
Моята етърва роди 1 месец преди да изтече 2-рата година с доста усложнения и забрана за трето забременяване.

Общи условия

Активация на акаунт