Страхът от раждането - по-силен първия или втория път?

  • 14 691
  • 192
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 53
При първото ми ( и за сега единствено) раждане (нормално) имах страх от неизвестността и в по-малка доза страх от болката.
Като или ако дойде момент за второ раждане ще ме е страх от болката (раждах 20 часа без обезболяващи и каквито и да било медикаменти), но най-вече ще ме е страх от отношението на екипа. При раждането си реших да не избирам екип, защото според мен това си е жив обир за един толкова естествен биологичен процес. И в момента на раждането ми се сблъсках с реалността - който не си е платил е невидим за лекарите - жалко, но факт.

# 181
  • Мнения: 107
И при двете ми раждания неизпитвах страх защото толкова тежки бременности изкарах че чаках с нетърпение да настъпи момента.Първото ми раждане беше някаде около 7 часа , а второто постапих в болницата в 23.30 с 8см разкритие и в 1 часа вече гушках бебо

# 182
  • Мнения: 148
Изобщо не ме беше страх- то и без страх и със страх все трябваше да го родя това дете, така че избрах да съм спокойна и да свързвам раждането с приятни асоциации. Сега от позицията на вече раждала жена- нормално, без упойка , с 13 шева, пак няма да ме е страх. Боли си, но като си гушнеш бебче, всичко се забравя.

# 183
  • Мнения: 245
Не ме е било страх и при двете раждания. Но след 2-то, което се наложи секцио, и мина зле, ако трябва да раждам пак- ще ме е страх.

# 184
  • Мнения: 339
Имам две нормални раждания. Първият път изпитвах страх от неизвестността какво е самото раждане, а вторият път умирах от ужас, именно защото вече знаех  какво ме очаква.

# 185
  • Мнения: 2 898
Имам две нормални раждания. Първият път изпитвах страх от неизвестността какво е самото раждане, а вторият път умирах от ужас, именно защото вече знаех  какво ме очаква.

 Много точно казано! Идва един момент, в който "слагаш главата в торбата", и се започва...Няма връщане назад.

# 186
  • Мнения: 582
При никое  Peace

# 187
  • Мнения: 368
Определено първия път, като се замисля, въпреки че и тогава отидох да раждам с песен на уста (като почнаха силните контракции, песничката стана малко фалшива де Simple Smile). Първото ми раждане беше много трудно - 16 часа регулерни контракции без разкритие и накрая извадиха бебето с вакуум, а аз имах мноооого шевове.

Вторият път, като дойде моментът, бях толкова сигурна, че всичко ще е ОК, че нямах никакви проблеми. Отидох в болницата буквално миг преди да родя и всичко мина гладко. Основната ми мисъл беше - да родя нормално, да ми дадат бебето веднага (Първото ми го дадохда след 1 денонощие и кърменето ни беше провал). Другата ми мисъл беше - щом първия път оцелях, и сега ще оцелея Simple Smile

# 188
  • Мнения: 29
Сега ме е страх много повече от известното
от новата отговорност от следродилната депресия която ме хвана първия път дали ще се справя защото първия път не успях и дадох бебето дами го гледат  Cry хем готова хем не парадоксално е! Ако има друга мама преживяла подобно нещо да ми пише

# 189
  • Мнения: 616
Първият път ме беше страх от болницата; от раждането като такова - не; намерих спокойна и добронамерена лекарка, която ме накара да се чуствам добре, и макар че нещата не бяха на 100% както си ги представях - останах щастлива и удовлетворена;
След едно нормално раждане вече изобщо не ме е страх от второ такова; имам за цел единствено отново да намеря подходящия за мен лекар/акушер, който да бъде до мен, за да бъде удоволствието от добре свършената работа максимално.

# 190
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не ме е било страх и в двата случая.  Peace

# 191
  • Мнения: 216
При първото ми раждане (с планирано секцио) не ме беше толкова страх. Но сега знам през какво минах тогава и как се възстанових.. и доста се страхувам от операцията, от възстановяването.. Но дано страховете ми да са напразни и всичко мине добре  Praynig Hug, защото с нетърпение очаквам срещта си с бебчо  Heart Eyes

# 192
  • Мнения: 54
Първото ми раждане беше доста тежко , бебето беше седалищно , и с други усложнения , но се забравя . Вторият път си казах , че щом оцелях с първото ще се справя пак .

Общи условия

Активация на акаунт