Гоблени 59

  • 60 508
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 747
Хипатия, благодаря за темата, оформена е много естетично и прегледно!  bouquet А рамката на есента е изключително стилна! За гоблена- щом и аз му се каня... прекрасен е! И в този смисъл, Petjah, приемам предизвикателството ти, в някакъв смисъл, с уговорката че не си давам последното място:) Ако ти шиеш Робини в промеждутъците на есента, аз мисля да шия бистрото:) Или по-точно, докато шия бистрото, ще шия есента, гръцкия остров, родословното дърво,... И някои тикви ако започна... стават много тикви под една мишница Laughing
Изобщо, ако вие показвате готови, приказно красиви гоблени, аз само... говоря за такива Embarassed
Ilinayor, изумително красиви са тези гоблени!
Марулка, какво виждат очите ми- почнала си циганката на 02.06? #Crazy Съвсем честно, това аз и без "разсейване" бих го шила поне 2 месеца. Дуданка, и ти караш със скоростта на тези галопиращи коне  bouquet
Самокови, страхотни африканки! Говоря в множествено число, защото щом си решила и за втората, можем да я считаме за готова Wink
Unknown Lady, напредваш упорито! Да ни издадеш следващия си проект? Спомням си че хареса един тиквен пейзаж, по който въздишам и аз Wink
dianjeli3, ако смениш 14-ката с 16-ка, най-вероятно ще стане дори по-добре! Все пак, прецени дали "новия" размер размер ще ти допадне. Друго съображение, което аз бих имала предвид- виж дали няма много четвъртинки бодове; на 16-ка биха станали мааалко по-трудно. Какво ще шиеш?
Аник@, право в сърцето ме целиш с този твой избор, а и с предишните Hug Аз, освен че бих се наредила на опашката за схема и скан на конците, да питам на първо време- колко цвята има в това Утринно езеро?
Мила Мими, ела ми на гости- тутакси ще разпределим конците (за "нормалния" гоблен, с лодките Laughing) А за щампата- Кетри ще ти каже, освен ако не е силно изморена от раждането на още 2 мечета тази нощ Laughing

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 14:32 от Прасчо

# 16
  • Мнения: 39
здравейте
да се запиша и аз със резултата ми до тук

и да кажа браво  smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 newsm20за красотите които показвате вси4ки вие моми4ета
продължавайте все така
лек и спорен ден Peace

# 17
  • Мнения: 439
Добро утро,
днес съм ви сварила голямо,ароматно,събуждащо кафе Wink



pepen,Палечка е страхотна,макар и да не е с невинно,детско излъчване...много ми харесва...ще чакам да показваш пак  bouquet
Марулче,и твоята циганка е очарователна Hug
...гледам в подписа ти,че обратното броене вече може да започне,така че силно стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно Flowers Four Leaf Clover babydust7
ilinayor newsm10
_Ели_ Heart Eyes

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 09:56 от bella_

# 18
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ааа Грухи,така ме разсмя рано сутринта.
Не съм ги родила още ,термина ми е за петък.. Joy Joy

Колкото до щампата ,тя ми е закачена тука зад гърба ,ама схема и конци са ми в София,та не знам колко ще съм полезна.

Ооо,bella,добре си дошла,нямаше те много време.. Thinking

Поздравления за всичко показано.

# 19
  • Мнения: 643

Ооо , Белла, МЕРСИ за кафето Heart Eyes

Страхотна нова тема , муцки   bouquet

Аз започнах Матю-онова кафявото камионче, ще шия и поршето /трите коли маккуин засега/ , но в момента не мога да снимам, че бачкам Sad

Хубав ден на всички  Hug

# 20
  • Мнения: 1 142
Прекрасни неща показвате момичета.
Хипатия,темата е оформена прекрасно  bouquet.
Аз съм зарязала моя Димейшън,заради ремонти и не знам кога ще го подхвана пак.Много малко съм ушила и още няма какво толкова да покажа.
Белла,твоите кафенца винаги са благодат за мен.
Хубав ден момичета и шийте и заради мен,че аз пак хуквам по задачи.

# 21
  • Мнения: 86
bella_     bouquet

Прасчо, радвам се, че ми отговори  bouquet мисля да шия ето това  , та ми се ще да направя нещо и на 16-ка, ама не съм много убедена дали ще стане добре

поздравявам всички за показаните красоти  bouquetаз май днес няма да успея с лицето на африканската глава Tired

# 22
Включвам се за първи път, мили момичета,за да изкажа възхищението си от Вас!Чета ви форума повече от година и ви се радвам !Не вярвах,че много млади жени и девойки се интересуват от това старомодно занимание-гоблените.Групата ви е страхотна.Мислех си ,че за мен няма тайни в бродирането,но за собствена изненада ,чрез вас открих един цял и нов, непознат до сега за мен свят.Възхищавам Ви се!Нямам думи! Вашата (моя) Хипатия е чудесна-нека Ви води,тя е лидер!И знае толкова много-не й се сърдете,че понякога ви дърпа за "косичките" - това е за добро, иначе току виж сме заспали и в без това безволевата ни държавица.Вероятно ще мине доста време преди да ви пиша пак,но няма ден ,в който да прегледам сайта Ви.
Желая ви само хубави неща и ви благодаря,че ви има!Упътете ме ако е възможно къде да търса инструкция за начина на бродиране на Vervako-термини,бодове и др.

# 23
  • Мнения: 36
Поздравления на всички гобленотворки  Stop Да не се повтарям и аз , просто всички ми харесват. Специална молба към Зори - този зимен пейзаж просто ме грабна още като го започна, но сега като го видях ушит, е то вече се не трае. Мога ли да помоля за схемата , мисля да си го комплектовам сама с DMC конци. Дали ще стане или да си го купя от Герика, колкото и да не ми се иска точно от нея да пазарувам.  Thinking

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 143
Белла -благодаря ти за кафенцето миличка!Много липсваше на всички !Включвай се по-често  Heart Eyes Grinning newsm51


babaditka- welcome Щом  ни следиш редовно значи знаеш че всичко което те интересува има на първа страница на всяка тема !  ShockedПървото нещо което правиш е да си вземеш един гоблен и да започнеш да шиеш ,а въпросите идват сами ! LaughingМомичетата винаги са готови да отговорят на всички въпроси! Peace А Vervako се шие като всички останали гоблени ,не е толкова страшно! Thinking Mr. Green
Хипатия -мерси за темата   bouquet По този въпрос няма спор  Naughty Супер си ! Peace

# 25
  • sf
  • Мнения: 10 144
Ето аз докъде я докарах. Мисля да ушия всичко с кръстче,а после ще умувам над останалите джиджавки
http://picasaweb.google.com/donsyy/Gobleni#5350818193524085474

# 26
pepen - мила моя, благодаря ти за отговора!Имам ушите над 25 броя гоблени защото съм на 56 години.Допреди да ви открия шиех само Вилерови модели.Чрез вас опознах Ланарте,Дим.,Вервако.Уших две малки на Ланарте ,но на панама Аида-14,защото в Дупница,моя роден град има само това.Ползвам сега и един онлайн магазин,но не съм убедена,че ще бъда доволна.Уших и Верваковото момиче в гръб ,но на неразграфена ленена панама и то с гобленов бод.Сега работя над една Стълба на двора.Там има различни бодове означени, че се шият контурно(м/у другото като момиче имам много ушити карета-бълг.бродерия,затова са ми познати и контурите и маргаритките и фр.възел и фестон бода ит.н.).Та за контурите.Едните са посочени като непрекъсната линия,други като тропоска-това ясно,но в тази стълба има и трети контур,та за него питах.Знам и четох почти всички начални теми,за да не ви губя времето и сама да стигам да нещата,защото тогава ми е най-приятно и съм доволна от себе си.Благодаря ви!Да са живи и здрави дечицата ви и семействата ви.Аз имам две прекрасни внучета-Алекс и Ева,на 11 и 4 години.Не се отказвам да ви се възхищавам!

# 27
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Изтървах ви края, много шиете бре. Hug

Страхотни красоти сте показали в края на рдната тема и в тази. Направо сте се побъркали по тези Дименшъни. На мен нещо не ми вървят. Постоянното сменяне на бодове и цветове ме изнервя адски.

Може ли някой да ми даде схемата на Казанската Богородица на Солария, но 1:1. Дали ще изглежда добре с кръстчета или все пак по-добре на българската панама?

# 28
  • Мнения: 7 106
Поздравления на всички гобленотворки  Stop Да не се повтарям и аз , просто всички ми харесват. Специална молба към Зори - този зимен пейзаж просто ме грабна още като го започна, но сега като го видях ушит, е то вече се не трае. Мога ли да помоля за схемата , мисля да си го комплектовам сама с DMC конци. Дали ще стане или да си го купя от Герика, колкото и да не ми се иска точно от нея да пазарувам.  Thinking

Здравей и благодаря  Hug! Гоблена на живо изглежда наистина великолепно, като почнеш от цветовете и завършиш от към дизайн. заслужава си всеки бод  Peace.
Няма смисъл да го купуваш, направила съм му ключ в ДМС (и тук таме Анхор) по оригиналните конци, за който гаратнирам  Peace, така че дърпай от тук и ший на воля  Grinning :

http://dump.ru/file/2894917

# 29
  • Мнения: 15
bella_     bouquet

Прасчо, радвам се, че ми отговори  bouquet мисля да шия ето това  , та ми се ще да направя нещо и на 16-ка, ама не съм много убедена дали ще стане добре

поздравявам всички за показаните красоти  bouquetаз май днес няма да успея с лицето на африканската глава Tired

аида 16 не е ли с ламе . ако е такава виждала съм го , става много хубав. успех!
браво на вси4ки неуморни ръ4и4ки  smile3521
п.с.ееее ,неможах да се запиша с готов гоблен но в следващата тема и аз ще показвам  smile3508

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 13:31 от parce_m

Общи условия

Активация на акаунт