Правили ли са ви хороскоп?

  • 673 804
  • 2 845
  •   1
Отговори
# 2 340
  • Мнения: 9 152
arania, желая ти успех при консултацията ти с Трифон. Моля те, разкажи след срещата своите впечатления.

Sotis,
Скрит текст:
Понеже спомена за кожен проблем, си позволявам да ти препоръчам д-р Брощилова.
При мен също ненадейно се появи такъв проблем, със сърбеж (обрив /екзема) на ръката и тя ми помогна. При все, че ни делят много километри, тя успя да ми предпише ефективно лечение.

# 2 341
  • Мнения: 3 877
А, като говорите че Илиана е много прецизна в ректификацията - според вас защо при мен излязоха различни часове при нея и Трифон и кой е прав в крайна сметка?

Задаваш изключително труден въпрос. Как да кажем кой от двамата е прав и по-прецизен?
Първо – те работят по различни методи и школи, второ – повечето колеги не си разгласяват техниките и инструментариума, само бегло се споменава. Никой няма да тръгне обстойно да ти разяснява какво е гледал и какви тънкости владее, ключовете никой не ти ги дава. А и това, че някой е усвоил много техники, не го прави все още добър и точен астролог.

За знанията на Трифон имам лични впечатления, Магерова ми е по-далечна и там не знам какъв е капацитетът. Но доста клиенти споделят за нейната прецизност, освен това имам и лични впечатления след правени ректификации.  Нещо, до което тя вероятно стига след чоплене с примарни дирекции, при мен излиза по ведически техники, понеже не разполагам с професионален софт за такива дирекции, работя с други. Казвам го, защото към чужди ректификации обикновено съм скептик, независимо колко известно и престижно е името на астролога. И понеже ведическите техники дават повече възможности, трябва наистина да си доста прецизен, за да можеш да стигнеш до същия час без тях, със "западни" методи.




[/quote

Аз не ги питам за техниките, просто виждам, че други хора споделят как при тях часовете се припокриват, а при мен - не. И затова се чудя каква би могла да е причината  Thinking

В интерес на истината, Трифон беше ректифицирал часа преди консултацията, а Илиана милата се мъчи над час, но не можа да го закове до минута.

При тебе пък си ми излезе този, който си ми е даден от родилното. И да ти кажа, май май, той си е най-точен, аз него съм си приела  Blush

# 2 342
  • Мнения: 3 292
При мен след три ректификации от астролози излезе осреднена стойност, почти по средата – между часа, който е видяла мама на часовника в родилната зала, и часа, който е записан (кръгъл час). Но ставаше въпрос за 10-минутен интервал, не повече. Сега работи с голяма точност, направо си излизат по-силните и събитийни години, обикновено тогава има дирекции/прогресии с ангажирани ъгли. 2017/2018 са ми такива.

Трифон е добър астролог, с много задълбочена база от знания. Много е чел, непрекъснато изследва, развива се. Но за ректификациите му не мога да се изказвам категорично доколко са точни, нито да ги сравнявам с ректификациите на други астролози.

Понякога наистина не може да се закове до минута, имала съм такива случаи. Наскоро правих проверка след Вотей – тя беше дала кръгъл час, от сорта на 11:00, 12:00. Много ми се искаше да нацеля точната минута, въртях и сучех по различни техники, накрая само се потвърди ориентировъчно нейният вариант. Но минутите не излизат. Там няма и достатъчно ключови събития, само обучения и започване/смяна на работа.

# 2 343
  • Мнения: 3 877
Сотис и в моя случай разликата не е кой знае колко голяма - от рода на 7-8 минути, но нали точно това сме говорили, че ако часа не е прецизен до минута, може да има голямо разминаване във времето на прогнозите и затова нещата да не се случват.
Между другото, моя позната наскоро прави консилтация с Трифон и Вотей и каза, че и при нея се разминават леко часовете. При нея има и доста събития-смърт на 2-ма родители, емиграция, аборт и т.н

# 2 344
  • Мнения: 24
Моята среща с Трифон мина и честно казано не ми се искаше да свършва Smile Дори не се наложи да задавам допълнителни въпроси, защото в процеса на анализа ми се потвърдиха всички размисли, съмнения, дори и усещания за предстоящи събития с негативен характер. Аз определено приключвам със западната астрология. Имах съмнения от известно време, че тя не работи при мен. Така че, за мен беше положително преживяване.

# 2 345
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Благодаря за споделеното, arania Innocent И аз, като теб - не исках да свършва, а бяхме заедно над 3 часа Simple Smile

# 2 346
  • Мнения: 24
Благодаря за споделеното, arania Innocent И аз, като теб - не исках да свършва, а бяхме заедно над 3 часа Simple Smile
Има нещо магнетично в него, или поне на мен така ми въздейства Smile Но най-странното за мен в тази среща беше сякаш гледам един филм за втори път. Но не мога да го определя нито като интуиция, нито като дежа вю. Сякаш предварително знаех как ще премине тази среща от първата до последната минута. И преди съм имала подобни усещания, но далеч не така ясни, точни и съзнателни. Още не мога да определя какво беше това Smile

# 2 347
  • Мнения: 3 292
Чак магнетично не бих казала, но е интересен събеседник. Вероятно с клиенти се отпуска да говори и е много обяснителен, с повечето колеги е немногословен, малко говори.

# 2 348
  • Мнения: 9 152
Моята среща с Трифон мина и честно казано не ми се искаше да свършва Smile Дори не се наложи да задавам допълнителни въпроси, защото в процеса на анализа ми се потвърдиха всички размисли, съмнения, дори и усещания за предстоящи събития с негативен характер. Аз определено приключвам със западната астрология. Имах съмнения от известно време, че тя не работи при мен. Така че, за мен беше положително преживяване.
Благодаря много за мнението!
Аз също със западната астрология се разделих, благодарение на Sotis. bouquet

С Трифон ме е страх да се свържа. Не знам защо. Имам вътрешен дълбок страх. Никога не съм имала такъв, но след преживяното преди 2 години, нещо в мен се счупи. А не искам да го питам за лични прогностики, имам желание да говорим за живота; за предопределеността, за режима на война, в който се оказа, че са поставени душите ни, за Пътя на човечеството...

# 2 349
  • Мнения: 3 292
Западната астрология не че съвсем не работи, но не работи достатъчно ефикасно при всички. Или трябва да умееш много добре да нагласяш нещата и да ги вкарваш в общовалидни рамки и клишета.
Има карти, които повече трябва да се разчоплят. Мен ме затрудняват не "вързани на фльонга", както се изказва И. Магерова, т.е. с повече аспекти и конфигурации, а точно обратното – семпли, с малко и предимно знакови аспекти, без конфигурации. Такава карта по-задълбочено можеш да разтълкуваш само с помощта на антични и/или ведически методи. Иначе, поради липса на достатъчно изчерпателна информация, ще трябва да предречеш абсолютно семпъл и посредствен живот, а на кой човек би му се харесало да чуе такава констатация?

А не искам да го питам за лични прогностики, имам желание да говорим за живота; за предопределеността, за режима на война, в който се оказа, че са поставени душите ни, за Пътя на човечеството...

Катеричке, би могла да уточниш това преди да направите консултация. Просто ти задаваш параметри и той се съобразява с тях. Да кажеш какво би искала да обсъдите, хороскопът и без това се разглежда по отделни теми, така е било в античността.

Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 14:03 от Sotis

# 2 350
  • Мнения: 24
Катеричке, аз лично вече не изпитвам страх от подобни консултации и затова нямах никакво колебание за Трифон.
Сотис, това което пишеш е много интересно. Моята карта е точно такава - семпла.

# 2 351
  • Мнения: 3 292
Моята е плетеница от аспекти и конфигурации, но въпреки това е трудна за прочит. С методите на модерната западна астрология – общи приказки и стъкмистики, след като първо нещо си споделил и са научили нещо за живота ти.

# 2 352
  • Мнения: 24
Моята е плетеница от аспекти и конфигурации, но въпреки това е трудна за прочит. С методите на модерната западна астрология – общи приказки и стъкмистики, след като първо нещо си споделил и са научили нещо за живота ти.
Картата на баща ми е нещо подобно - изглежда като хаотична драсканица във всички посоки.

# 2 353
  • Мнения: 2 805
Така е. И вече се чудя дали да препоръчвам астролози, защото има хора, които остават недоволни.

Това кой останал доволен и кой не, не зависи от теб и не те касае. Хората препоръчват, когато НЯКОЙ ги попита за препоръка. Този някой си има глава на раменете и сам си решава при кой какво.
Не може за собствените си решения и избори да виним някой друг, особено, ако ние сме потърсили мнението и съвета им. Това че аз съм доволна от астролог, фризьор, лекар Х и ги препоръчам и някой не остане доволен, проблемът е на този някой, не мой. Насила никой никого не влачи никъде. Зрелите хора знаят, че  универсални рецепти  в живота няма.

С Трифон ме е страх да се свържа. Не знам защо. Имам вътрешен дълбок страх. Никога не съм имала такъв, но след преживяното преди 2 години, нещо в мен се счупи.

Такъв страх имах и аз. Но въпреки това реших да пренебрегна вътрешния си глас и да се свържа с него.
Аз лично съжалявам,ч е не си послушах интуицията.

За да не ме разбере някой погрешно, аз смятам че Трифон е астролог с много познания, начетен. Това се  разбира от разговорът с него.
 
Но за мен има морален кодекс, не написан такъв, който за мен той прескочи.

Ако видиш нещо, което е много, много лошо, защо го казваш?! Това, ако е сигурно събитие и не може да се избегне, с какво ти на този човек отсреща му помагаш  както му съобщиш подобно нещо? Освен да му бръкнеш в мозъка и да го разстроиш и да го накараш да мисли само за това - какво друго правиш/целиш  със съобщаването на подобна информация?  Има неща, които дори и да се видят в картата, не трябва да се казват. По ред причини, че не ми се изброява. Особено, ако и самият клиент изрично не пита и дори през ум не му минава да пита.

Докъде някой астролог може да си позволи да се намесва в живота на хората, виждайки неща, които може и да  не изтълкува правилно, но пък да промени или съсипе психиката на някой, и дори и да предизвика по този начин случването на конкретното събитие. Защото нали мислите ни са живи, и когато нещо те филмира и ти почваш да мислиш само за това - какво се случва?

Ядосана съм му на Трифон много за това. Че прескочи границата, и то на няколко пъти. Начинът по който съобщаваш дадена информация също е много важен. Не може да си позволиш да казваш -" Боже ужас, ужас, леле майко, какво ще става еди кога си!Ужас!".

 Нека не си играем на Богове, без значение дали сме лекари, астролози, ясновидци...

Трифон беше забравил за нашата среща. Закъсня с час и половина за нея. Не беше и погледнал данните, които му бях изпратила по негово настояване преди това. Но то ясно, той дори не помнеше, че  имаме консултация. Направи ректификация за няма и 15 мин.Ако не следях правилно, и това щеше да обърка, защото вкара грешен час за раждане на детето. Потвърди закръгления час от болницата.

Може да е бил разсеян и зает в деня на нашата консултация. Но дори и така да е, не е професионално и не правят хубаво впечатление подобни неща. Но това ми е бял кахър, ако не беше минал една граница, която аз смятам, че всеки, който се занимава с астрология трябва да спазва.

# 2 354
  • Мнения: 3 292
В случая не става въпрос за карта от разпръснат и хаотичен тип, а карта с много подредени и свързани конфигурации. По принцип такива карти са с дадености за по-голям потенциал, но трябва да можеш да разчетеш в какви обстоятелства ще бъде поставен нативът, за да се направи оценка какво може да се реализира на практика, каква част от вродения потенциал. При мен има много латентни способности, използвам едва 10-15%. И не това, което ми е дадено по рождение като таланти, а точно обратното – компенсирам някои липси и слаби места.

Цитат
Има неща, кото дори и да се видят в картата, не трябва да се казват. По ред причини, че не ми се изброява. Особено, ако и самият клиент изрично не пита и дори през ум не му минава да пита.

Има астролози, от старата школа, които се придържат към това правило и така обучават учениците си. Не казвай на клиента това, което той не пита. Това не означава да подаваш на час по лъжичка и да говориш "общи приказки", както вероятно веднага би си помислил някой. А да бъдеш по-премерен, отговорен. Ще си позволя малко по-груба метафора. Някой като те пита кога да се жени (напр. избор на дата), няма нужда да му казваш в кой ден ще го боли г*з. Разбира се, ако има сериозно неразположение, това може да попречи на мероприятието. Но тук не говорим за такъв тип събитийност. Извинявам се за пиперливата шега, имам малко по-особен хумор.  Mr. Green

Обикновено ако консултацията е тематична, няма нужда да се фокусира внимание върху моменти, които нямат нищо общо с темата на разговора и с въпросите на клиента. Освен ако не съзираш логическа свързаност, евентуално тогава би могъл да си го позволиш. Но всеки астролог си има свой етичен кодекс. Трифон прави избор на дата и час за планирано секцио, други колеги отказват, изтъквайки морални съображения. Тук вече не мога категорично да се изказвам доколко е правилно това.

Една от причините да правя само писмени анализи, нерентабилни и енергоемки според повечето практикуващи астролози, е че така по- можеш да си мериш приказките, да бъдещ по-премерен в изказа и да караш по същество.



Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 15:36 от Sotis

Общи условия

Активация на акаунт